חדשות ופעילויות


 
 

המטה למאבק בגזענות מזמין אתכם/ן ארגונים ואנשים פרטיים להצטרף לפעילות

 

 

דף ראשי - דוח הגזענות- דוח הגזענות 2013

גזענות של נבחרי ציבור ומובילי דעת קהל

פרסום ראשון : 21/03/2013   עדכון אחרון:   21/03/2013


תופעת ההסתה הגזענית רחבה הרבה יותר מהכיסוי התקשורתי שלה, ובשנים האחרונות אינה עוד עניינם של בודדים. בשנה האחרונה ראינו התרחבות של הסתה גזענית והסתה לאלימות הנלווית לה על ידי נבחרי ציבור, בעיקר חברי כנסת. האחרונים, הנהנים מחסינות מהעמדה לדין פלילי ככלל, מנצלים מצב זה כדי להסית באופן שלא היה מתאפשר לאדם מן היישוב.

 

ההסתה התמקדה במבקשי מקלט ופליטים וכן בציבור הערבי. כך, למשל, האמירות שנשמעו על כך שהפליטים הם "סרטן בגוף שלנו", כמו גם הקריאות לירות במבקשי מקלט שמגיעים לגבול, מהוות הסתה חמורה. דומה שלו היו אנשים רגילים משמיעים אמירות כאלו, הם היו מובלים לכל הפחות לחקירה. אולם חברי הכנסת מנצלים בציניות את חסינותם כדי להוביל הסתה גזענית, לארגן פעילויות והפגנות שיש בהן התרסה, ליבוי עוינות ואיבה כלפי זרים וכלפי ערבים.

 

בשנת 2012 הוגשו בכנסת כמה וכמה הצעות שאנו רואים כגזעניות ופוגעניות. על נשיאות הכנסת לפעול ביתר נחישות למנוע את השיח הגזעני הפושה בכנסת ישראל, ובין היתר להגביל הצעות שכל מטרתן הוא ייחוד האוכלוסייה הערבית והצרת זכויותיה, גם אם הדבר מנוסח בלשון משפטית אובייקטיבית של "צורך בשירות צבאי".

 

בשנה האחרונה התברר שוב, כי מערכת אכיפת החוק והיועץ המשפטי בראשה אינם מתמודדים כלל עם הסתה גזענית. על אף תלונות רבות על מקרי הסתה גזענית ומקרי הסתה לאלימות, לא היה תיק אחד שבו הוחלט על העמדה לדין. למעשה, לא החלה חקירת משטרה חדשה בשום תיק. כל התלונות נמצאות עדיין בבדיקה. עם זאת, בשנה החולפת החליט היועץ המשפטי לסגור את החקירה בעניין הספר "תורת המלך", בטענה שלא נמצאו ראיות שמדובר בהסתה גזענית. אין ספק שהחלטה זו (המצויה עדיין בבירור בבג"ץ) משדרת מסר ברור לכל הרבנים המעורבים בהסתה גזענית, כי יש להם רשיון להסית ללא חשש ממיצוי הדין הפלילי עימם.

 

החלטה זו, בשילוב עם החלטת היועץ המשפטי מהשנה שעברה לסגור את תיק החקירה בעניין "מכתב הרבנים" שקרא לא להשכיר דירות לערבים, יצרה חסינות דה-פקטו לרבנים מהעמדה לדין על הסתה גזענית. דברים אלה צריכים להדיר שינה מעיני כל אדם שחרד לגורלה של מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית. יש לקוות שהכנסת ה-19 שהחלה לפעול בימים אלה, תשכיל להיות גורם ממתן של רגשות איבה ותחוקק הסדרים שיתמכו ביחסים תקינים בין כל חלקי האוכלוסייה בישראל.

 

נגד ערבים:

 

גרמי גימפל קורא לפוצץ את אלאקצא
בקשה לפסילת מועמדותו של המועמד מס 14 ברשימת "הבית היהודי" לכנסת, גרמי גימפל, הוגשה לועדת הבחירות המרכזית, לאחר שגימפל נראה בסרטון שהופץ ברשת וצולם לפני שנתיים אומר: "תארו לכם אם כיפת הזהב שבהר הבית הייתה מופצצת והיינו מניחים את אבן הפינה של בית המקדש בירושלים. אתם יכולים לתאר מה היה קורה? איש לא היה נשאר כאן, כולם היו רצים לישראל. זה יהיה מדהים".

וואלה 20-1-2013

https://www.facebook.com/photo.php?v=10151613865655130

 

ייהוד כגזענות מאמר מערכת ב"הארץ"

ראש עיריית נצרת עילית, שמעון גפסו, מגדיר את תפקידו כשליחות לאומית. "נצרת עילית היא עיר שנוסדה על מנת לייהד את הגליל. תושבי העיר ואני בראשם עומדים ברוב עצום מאחורי העיקרון שנצרת חייבת לשמור על תפקידה זה", הוא פוסק. כחלק מן "הייעוד" הזה הוא החליט למנוע את הקמתו של בית ספר ערבי עבור כ-1,900 תלמידים ערבים, ילדיהם של כעשרים אחוזים מאוכלוסיית העיר. תלמידים אלה נאלצים לנסוע מדי יום לעיר נצרת, שבה מספר מועט של בתי ספר, המקשה על קליטתם.

הארץ 20-1-2013

 

ח"כ פאינה קירשנבאום: "הערבים הם נטל כלכלי על מדינת ישראל"

"הערבים הם נטל כלכלי על המדינה. הם אינם משלמים כמעט מסים ומקבלים מהמדינה תקציבים אדירים. הערבים במדינת ישראל משלמים 400 מיליון שקל מסים, אך מקבלים הטבות של 11 מיליארד שקל לפחות".

רו"ח אבו חבלה במאמר תגובה: בדיקת ההכנסות החודשיות למשק בית, לפי נתוני הלמ"ס, מראה כי תשלומי החובה (מס הכנסה, ביטוח לאומי, ביטוח בריאות) של האוכלוסייה הערבית מסתכמים בכ-250 מיליון שקל בשנה. בחישוב שמרני, סך תשלומי המסים של האוכלוסייה הערבית מגיעים לכ-700 מיליון שקל בשנה - כמעט כפול מהסכום שבו נקבה קירשנבאום. לעניות דעתי, זהו סכום עתק - מעבר ליכולתה של אוכלוסייה ש-58% מהמשפחות בה חיות מתחת לקו העוני.

12/11/2012 מערכת The marker

 

ראש העיר נצרת עילית לישי: להכריז על נצרת כעיר עוינת

המטה למאבק בגזענות בישראל דורש לחקור ולהעמיד לדין את ראש העיר נצרת עילית, שמעון גפסו, בעקבות מכתב ששלח לפני מספר ימים לשר הפנים אלי ישי. במכתבו קרא גפסו להכריז על נצרת כ"עיר עוינת למדינת ישראל", ולהפסיק את המימון הממשלתי המועבר לה.

השלטון בעיר נצרת, הינו "גיס חמישי", לדברי גפסו, והעיר כולה הופכת ל"קן טרור בלב הגליל, מרכז להפצת שנאת ישראל שתומך ומגבה כל התארגנות אנטי-ישראלית, וממתין כל העת לשעת הכושר כדי לתקוע סכין בגב המדינה". גפסו כתב את הדברים בעקבות עצרת מחאה שערכו תושבים מנצרת נגד פעולת צה"ל בעזה.

20/11/2012  אלי אשכנזי וגקי חורי, הארץ

 

ליברמן סייר בדרום וקרא לעבר א-סאנע טרוריסט

שר החוץ הגיע לבחון בנייה לא חוקית בכפרי הבדואים ועורר את זעם התושבים. ח"כ א-סאנע קרא לעברו "גזען" וליברמן השיב: "טרוריסט"

השר ביקר בכפר הבלתי מוכר במטרה לבדוק את טענות אנשי תנועת רגבים, לפיהן הכפר הוקם על אדמות פרטיות של יהודים שאינם יכולים לממש את אחזקתם בקרקעות שקנו לפני שנים רבות. אלא שתושבי הכפר החליטו לחסום את דרכו של ליברמן.


יושב ראש תנועת ישראל ביתנו החליט להתמקם על גבעה המרוחקת כ-200 מטרים מאזור המחלוקת, אולם במהלך שיחתו עם עיתונאים הגיח לאזור חבר הכנסת מסיעת רע"ם-תע"ל, טאלב א-סאנע, עם כמה מחבריו ובמקום התפתח ויכוח סוער בין השניים


ליברמן הגדיר את א-סאנע "טרוריסט" וא-סנע מצידו, שעומד בראש המתנגדים לביקור, הטיח בו: "אתה גזען". ליברמן קרא לעבר א-סאנע: "מדוע לא השמעת את קולך כאשר הסורים יורים בכינון ישיר לעבר אזרחים ולעבר מסגד?", והאשים אותו בכך שהוא לא דואג לבדואים בנגב אלא רק נוהג להופיע מול המצלמות של הטלוויזיה כדי שהם יחשבו שהוא דואג להם

אורי בינדר, מעריב 27/6/2012

 

ח"כ בן-ארי מציג: מה ייעשה לח"כ זועבי ?

בן-ארי הציג בעמוד את השאלה "מה לדעתכם צריך לעשות לח"כ זועבי?" בעקבות עמידת זועבי לדקת דומייה "לזכר השאהידים" בעזה..

בעקבות השאלה שהציג בן-ארי בפייסבוק התקבלו 559 תגובות גולשים, רבות מהן עם "המלצות" לפגיעה פיזית בזועבי, וחלקן קוראות למותה. מגיבה אחת השיבה: "לקבור אותה חיה, אבל מחוץ לשטח ישראל", ומגיבה שנייה הציעה "לעשות בה שואה".

19/11/2012 יהונתן ליס, הארץ

 


השופט רובינשטיין פסל את קמפיין הבחירות של "עצמה לישראל"

בצעד חסר תקדים החליט יו"ר ועדת הבחירותהשופט רובינשטייןלפסול קמפיין של תנועת ״עוצמה לישראל״ עם כיתוב בערבית של המיליםמיסים שוויון נאמנות, ותחת הכותרת ״אם אין חובות אין זכויות״.

השופט רובינשטיין פסק בניגוד לעמדת היועמ״ש וקבע כי יש לו זכות להתערב גם בתוכן שמתפרסם על שלטי חוצותעוד קבע כי מדובר בקמפיין גזעני כאשר הוא מיועד לאוכלוסיה ערבית.

12/12/2012 הקול היהודי

 

אף מילה בערבית באתרי העבודה, הליכוד וש"ס

בניגוד לליכוד והעבודה, דווקא המפלגה שאין לה מועמד ערבי, "יש עתיד", בחרה להציב באתרה חלון בערבית שמציג את מצעה ורעיונותיה.

גקי חורי, הארץ 17/1/2013

 

ראש עיריית נצרת עילית ממשיך לסרב לבניית בית ספר ל-2000 ילדים ערבים בעירו

ראש עיריית נצרת עילית, שמעון גבסו, ממשיך להשתלח בציבור הערבי החי בעירו, וממשיך בעוינות ובמניעת הקמת בית ספר ערבי לכ-200 תלמידים ערבים החיים בעיר הצפונית. הוא רואה בבקשה של ההורים כ"פרובוקציה שלא שונה מהפרובוקציה של שרון ושל פייגלין בהר הבית, ולא שונה מזכותו של ברוך מרזל לקיים הפגנה באום אלפחם".

נרמין מוועד, בוקרא, 12/1/2013

 

מיכאל בן ארי: "חנין זועבי דורשת דמוקרטיה אך בדמוקרטיה יש גם חובות, לא רק זכויות"

צו מיוחד אוסר על מפלגת עוצמה לישראל בראשות אריה אלדד ומיכאל בן ארי להמשיך בקמפיין הבחירות שלהם בטענה שיש בו סממנים של גזענות. מוסי רז ממר"צ וחבר הכנסת מיכאל בן ארי דנים בנושא - היכן עובר הגבול בין פלורליזם לבין גזענות?

רדיו ללא הפסקה, גבי גזית, 13/12/2012

 

פרובוקציה מול הכנסת: אלדד ובן-ארי הציתו דגל פלסטין

הח"כים ניסו לבצע את המעשה בהפגנה מול מטה האו"ם, אך המשטרה מנעה זאת. "האלימות המשטרתית לא תצליח לשלול מאתנו את חופש הביטוי". במקביל, הפגנת תמיכה במהלך הפלסטיני בת"א.

יהושע בריינר, וואלה, 29/11/2012

 

קמפיין הפחדה: "מוחמד מתחתן עם מיכל ברמאללה"

בארגון הימין "להב"ה" יחלקו "הזמנות חתונה" יוצאות דופן להורים דתיים. הסיבה: עלייה במספר הצעירות הדתיות שנכנסות למערכת יחסים עם צעירים ערבים שהכירו בשירות הלאומי.

יהושע בריינר, וואלה, 2/5/2012

 

ח"כ אריה אלדד "מתבלבל": ערבים זורקים ערבים

ח"כ אריה אלדד התבלבל ואמר במהלך דיון שצולם בתיכון הגימנסיה הריאלית ראשל"צ בתאריך 28.12.2012 כי חיילי צה"ל בורחים בגלל שערבים זרקו עליהם ערבים!

 

כהנא לילדים: סרט מצויר חדש ינחיל לדור הצעיר את ערכי הרב

אנשי ישיבת הרעיון היהודי ממשיכים לחפש דרכים מקוריות להנחלת דרכו של הרב מאיר כהנא לדור הצעיר. אחרי שהוציאו ספר קומיקס בשם "רבי מאיר בעל הנס", הפיקו תלמידיו סרט אנימציה שנועד לדבריהם "להכיר את פועלו של הרב לכל ילדי ישראל". בין הדמויות המצוירות בסרטון, מופיעים גם דמויות של פעיל הימין ברוך מרזל, יוצא תנועת כ"ך, ודמותו של חבר הכנסת מיכאל בן ארי, אשר מגדיר את עצמו כתלמידו וממשיך דרכו של הרב כהנא, ואשר תומך בטרנספר של ערביי ישראל.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TDwGiyIGAq4#!

 

 

נצרת עילית מתכננת כביש עוקף כפר כנא

לדברי ראש העיר, "התושבים לא צריכים לחיות במצור בכל פעם שיש חיסול". המתנגדים אומרים כי התוכנית תיצור למעשה כבישים נפרדים ליהודים וערבים.

אלי אשכנזי, הארץ, 11/7/2012

 

הצעה בנצרת עילית: משפחות ערביות יפוצו - ויעזבו

יו"ר ישראל ביתנו בעיר יוזם תוכנית חדשה, במסגרתה יוצע לערביי ישראל בנצרת עילית פיצוי על סך 10,000 דולרים, עבור מכירת הבית לקונה יהודי ועזיבת העיר לצמיתות

"יותר ויותר משפחות ערביות נוהרות אל העיר, מה שהופך את העם היהודי למיעוט בגליל, שנצרת עילית היא בירתו", הסביר גדלקין. "אני מאוד מחבב את התושבים הערבים", סיפר, "אבל יחד עם זאת, אני סבור שאין שום סיבה הגיונית שהם יחיו בעיר של יהודים עם צביון מובהק וברור".

קובי דוד, וואלה, 13/6/2012

 

חכ אלדד: למה הערבים פטורים מכל חובה?

ועדת החוץ והביטחון של הכנסת התכנסה היום (שני) בעקבות פקיעתו של חוק טל לפני חמישה ימים, על מנת לדון במצב המשפטי הסבוך שנוצר והערכות מערכת הביטחון.

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) אמר בדיון, "הנושא חשוב לעם ישראל כולו, חשוב מכדי להפקירו בידי פוליטיקאים שכל מעיינם הבחירות הבאות".

"אם צה"ל זקוק לאלפי חרדים למה הוא מעביר אלפי חיילים למשטרה ולשב״ס ככוח אדם זול. ואם השוויון בנטל הוא הערך הנורמטיבי המכונן למה הערבים פטורים מכל חובה?", הוסיף אלדד.

האתר הרשמי של ח"כ אריה אלדד 6/8/2012

 

ח"כ קירשנבאום: דברי ח"כ יחימוביץ בנושא גיוס ערביםמונעים משיקול גזעני

״הצהרותיה של ח״כ יחימוביץ בנושא גיוס ערבים מונעות משיקולים גזעניים.״

את הדברים אמרה היום ח״כ קירשנבאום בשבת תרבות ברחובות. לדבריה, יו״ר האופוזיציה היוצאת אינה מעוניינת לצרף את ערביי לשיויון בחלוקה בנטל ובכך לגרום לבידולם החברתי בעוד מפלגת ישראל ביתנו פועלת לשלבם בחברה ע״י כך שייקחו חלק בנטל ובחובות כמו כל אזרחי ישראל.

ח״כ קירשנבאום אומרת שוועדת פלסנר לא קמה כדי לפתור את בעיית גיוסם של החרדים אלא את בעיית השיויון בנטל ולכן היה חשוב ומתבקש לכלול את נושא גיוס הערבים למסקנות הוועדה.

אתר מפלגת ישראל ביתנו, 21/7/2012

 

ח"כ אריה אלדד : "אני קורא לסיים את הכיבוש המוסלמי של ארץ ישראל"

חבר הכנסת, ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי) התייחס היום (שלישי) לאירועים שהתרחשו בהר הבית :" בהר הבית התפרעו היום ערבים כדי למחות נגד ביקורי יהודים בהר. התירוץ היום היה ביקורו של פייגלין בהר. שלושה ערבים עם סכינים נעצרו על ידי המשטרה – "ולשם האיזון" כנראה" עוכבו לחקירה ( זה מספר שעות) גם פייגלין ובנו של פרופ הלל ווייס. תרשו לי לנחש שלא יוגשו שום כתבי אישום נגדם כי הם לא עברו על שום חוק, אבל המשטרה בגיבוי ראש הממשלה החליטה שהר הבית שייך לערבים והיא ממשיכה להצר את רגלי היהודים העולים להר, עוקבת אחרי תנועת שפתותיהם לודא שאינם ממלמלים תפילה חרישית, למרות קביעת בית המשפט העליון ש"תפילת יחיד מותרת". לכן אני שב וקורא לסיים את הכיבוש. הכיבוש המוסלמי של ארץ ישראל שהחל לפני 1300 שנה ומתבטא בשיא חוצפתו בהר הבית.", כך כתב בעמוד הפייסבוק שלו.

מבזקים, דנה זילברמן, 2/10/2012

 

פעילי ימין התפרצו לעבר ח"כ זועבי: "מחבלים, לכו לסוריה"

מהומה בבית המשפט העליון בדיון על פסילת ח"כ חנין זועבי. פעילי ימין בראשות ח"כ מיכאל בן ארי קראו לעברה ולעבר פעיליה: "מחבלים", במהומה שהפכה לאלימה. צפו (פוליטי)

כיכר השבת, ב. ניסני, 27/12/2012

 

 

 

בן ארי לסטודנט ערבי שהפריע לו: ניפגש במוסמוס

לאחר שבן ארי חשף את נתוני הבניה הבלתי חוקית במגזר הערבי, סטודנט ערבי המתגורר במועצה מקומית מוסמוס ונכח בקהל, הכריז כי ימנע בגופו את כניסתו של בן ארי למקום.

ח"כ בן ארי לא נשאר אדיש והשיב בערבית אם אין חובות אין זכויות, כפי שנכנסתי לאום אל פחם אגיע למוסמוס, אינך קובע את החוק אנחנו ריבונים  ונגיע לכל מקום בארץ ישראל, איני מפחד מהבריונות שלכם, "ניפגש במוסמוס" אמר לסטודנט בסיום דבריו.

עוד ציין בדבריו ח"כ בן ארי, כי את הבעיה הדמוגרפית ניתן לפתור בעליה מסאבית של יהודי התפוצות. "רק בצרפת יש שבע מאות אלף יהודים. יש צורך להקים קבינט לענייני עליה ולהביא את היהודים מחול המאורגנים בקהילות מסודרות ומלוכדות לארץ".

ידידיה בן אור, ערוץ 7, 7/1/2013

 

"ערבים שלא ישתתפו - לא יקבלו כלום מהמדינה"

דיון סוער התקיים היום (שני) בוועדת החקירה הפרלמנטרית בנושא קליטת עובדים ערבים בשירות הציבורי, בראשותו של ח"כ ד"ר אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל).

הדיון עסק בחלוקת תקציבים לעיתונות הערבית על ידי לשכת הפרסום הממשלתית והתארחו בו בכירי התקשורת הערבית, משרד ההסברה ולשכת הפרסום הממשלתית.

סמנכ"ל ההסברה במשרד ההסברה והתפוצות, דני סימן, הטיח במהלך הדיון בנוכחים: "אתם תשבו כאן גם בעוד עשר שנים, בגלל הצביעות שלכם והקריצה ההדדית זה לזה. כיצד אתם (האזרחים הערבים) דורשים מעצמכם להיות חלק משותפות? אם תמשיכו ככה, לא תקבלו כלום מהמדינה".

חזקי עזרא, ערוץ 7, 25/6/2012

 

ביקורת חריפה על תוכנית סער לתגמל לפי אחוז גיוס

מורים במגזר הערבי תוקפים את תוכניתו של שר החינוך: "שידאג קודם כל לשוויון", ח"כ אילן גלאון: "זו מיליטריזציה, עוד מעט ינפו מי שלא יתגייס לקרבי"

טלילה נשר, הארץ, 30/1/2013


ח"כ אלדד: אני שמח שהערבים הובסו במלחמת השחרור

חברי הכנסת מיכאל בן ארי ואריה אלדד יגיעו הצהריים לאוניברסיטת תל אביב למחות על הטקס שיקיימו סטודנטים במקום לציון יום הנכבה הפלשתינית. לדברי אלדד :"הפיכת עצמאות ישראל ליום אבל היא פרובוקציה"מי שבא למוסד חינוכי אקדמי הנתמך מכספי משלם המיסים ועובר על חוק הנכבה ועורך אירוע להפיכת ניצחון ישראל ליום אבל הוא הפרובוקאטור

ינון שלום, סרוגים, 14/5/2012

 

סער מאשים מוסאוא עונה

שר החינוך משתמש בתלמידים הערבים בישראל כשעיר לעזאזל שאחראי לכאורה לתוצאות הנמוכות במבחני המיצ"ב. שאהין נסאר, דובר מוסאוא, מפנה חזרה את האצבע המאשימה אל האפליה הממסדית השיטתית וקורא לחינוך נגד גזענות

נתוני המיצ"ב, שהתפרסמו באחרונה כמדי שנה, לא חידשו דבר בתחום הפערים החברתייםהפערים בין עיירות הפיתוח והערים והעיירות העשירות נותר על כנו, הפערים בין החינוך בחברה הערבית והחברה היהודית נותר כשהיהואין חדש תחת השמש. למעט דבר אחד: שר החינוך של מדינת ישראל מאשים 20% מהציבור בירידת שיעור ההצלחה. הכתבה שפורסמה במקור באתר מעריב NRG ירדה אחרי כשעה.

שאהין נסאר, העוקץ, 24/10/2012

 

 

ח"כ דנון: ערבים לא מופלים לרעה

סוהיל כראם, מנכ"ל רדיו א-שמס, סיפר על ההזנחה בכפרים הערבים באשמת המדינה, ותיאר אי השקעה פיסית בכפרים ומיעוט תקציבים לחינוך במגזר הערבי.

לדברי כארם, 66% מהילדים הערבים סובלים מעוני, "אין מה לאכול בחלק גדול מבתי המשפחות הערביות", אמר וציין כי הערבים בישראל רוצים לחוות כלשונו את החוויה הישראלית.

ח"כ דני דנון מהליכוד הסכים עם דבריו של כארם, אך הוסיף כי לפני העברת תקציבים נוספים לאוכלוסייה הערבית צריך לגשר על הפערים הקיימים, כהגדרתו, גם בתחום הנאמנות שלהם למדינה, "צריך להגביר את תחזוק התשתיות אבל להגביר גם את הנאמנות".

יו"ר מפלגת עוצמה לישראל, ח"כ אריה אלדד, בחר להתייחס לפסילת קמפיין הנאמנות של מפלגתו והעביר ביקורת על השופט אליקים רובינשטיין - יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, שפסל את הקמפיין, "על פי השופט רובינשטיין אסור לומר אם אין חובות - אין זכויות, החלטת השופט כי אסור לחדד את חוסר הנאמנות של הערבים היא תוצאה של אותו תסביך לפיו הארץ שייכת לנו רק בהשאלה", כך אלדד.

עדו בן פורת, ערוץ 7, 8/1/2013

 

הח"כים הערבים - טרוריסטים במסווה

מה הייתה כוונתו של ח"כ טאלב א-סנע במהלך הפגנה לציון מהומות אוקטובר, "אם הממשלה לא תעניש את הפושעים - אנו נעניש אותם"?

ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד) מגנה הערב (שני) את דבריהם של חברי הכנסת הערביים בהפגנות לציון 12 שנים למהומות אוקטובר.

"טיבי וא-סאנע ממשיכים בקו שמוביל אבו-מאזן, ומנסים לשכתב מחדש את ההיסטוריה של הסכסוך. יש להעמיד דברים על דיוקם, כדי שהצד התוקפן יפסיק להפיץ בארץ ובעולם שהוא הקורבן", אמרה.

ח"כ דני דנון (ליכוד) קורא לכינוס דיון דחוף במליאת הכנסת, "הח"כים אשר התבטאו נגד מדינת ישראל והסיתו לאלימות חצו כל קו אדום אפשרי, במדינה אחרת הם כבר היו יושבים מאחורי סורג ובריח. נראה שאותם ח"כים ערביים הם טרוריסטים במסווה של חברי כנסת", אמר.

חזקי עזרא, ערוץ 7, 1/10/2012

 

דיון סוער בכנסת על טקס יום הנכבה: "במדינות אחרות הייתם תלויים בכיכר"

סערת טקס "יום הנכבה" באוניברסיטת תל אביב הגיעה למשכן כנסת: מהומה פרצה במהלך דיון שהתקיים היום (שני) בוועדת החינוך בעקבות הטקס - המציין את אבלם של הפלסטינים על אובדן בתיהם ואדמותיהם במלחמת העצמאות. בדיון נשמעו חילופי דברים קשים בין חברי כנסת מהימין ומהשמאל. קיומו של הטקס עורר תרעומת רבה בקרב אנשי ימין בימים האחרונים, ופעילי "האיחוד הלאומי" אף קיימו הפגנה נגדית באוניברסיטה.

בתום הכריז יו"ר הוועדהאלכס מילר(ישראל ביתנו): "אני קורא לאוניברסיטת תל אביב לבטל לאלתר את כל האירועים המציינים את יום הנכבה. היום מקיימים יזכור לחללי הנכבה ומחר יקיימו יזכור לחיילים הנאצים".

עם תחילת הדיון בוועדה, התפרץ ח"כמוחמד ברכה (חד"ש) לדברי יו"ר הוועדה ודרש לדחות את הדיון עד לאחר ישיבת נשיאות הכנסת. "זו פרובוקציה אישית שלך ושל ישראל ביתנו", קרא לעברו, "אתה עושה כאן פרובוקציה שהיא לא עניין חינוך אלא אנטי-חינוך. זו מתקפה על מוסד אקדמי". לאחר שמילר קרא אותו לסדר, הוא דרש ממנו לצאת מחדר הוועדה. ברכה סירב לו וגם לבקשת הסדרנים. בשלב זה התפתח עימות בינו לבין ח"כ מירי רגב (ליכוד) וברכה אף אמר לה: "תלכי את לעזה. הלוואי שיעשו לך משהו שם". גם חבר הכנסת גמאל זחאלקה (בל"ד) מחה: "זו ועדת חינוך או אינקוויזיציה? לפעמים יש נמיכות קומה. את צריכה לדבר ביראת קודש על מפעל אקדמי". "אתה בוגד. תתבייש לך", ענתה לו רגב.

פנחס וולף, וואלה, 14/5/2012

 

נגד זרים, נגד בג"ץ, נגד ערבים. זו צמרת הליכוד

לצד התבטאויות בוטות של הח"כים שהתברגו בראש רשימת הליכוד, "המסתננים הם סרטן", "בגלל המתייפייפים יש מקרי רצח ואונס", יש לנצי מפלגת השלטון רזומה עשיר של יוזמות חקיקה שנויות במחלוקת שהסעירו את הכנסת ה-18. חזרנו להתבטאויות ולהצעות החוק שלהם

YNET  27/11/2012

 

לפיד: "צריך להיפטר סוף סוף מהפלסטינים ולהציב גדר בינינו"

יאיר לפיד, יו"ר מפלגת "יש עתיד", שיגר הבוקר (שבת) רמזים בנוגע לעמדותיו בסוגיות המדיניות שעל הפרק באירוע "שבת תרבות" בקרית מוצקין. "צריך להיפטר סוף סוף מהפלסטינים ולהציב גדר בינינו", אמר, "לא יהיה מזרח תיכון חדש, אבל לא יהיו שלושה מיליון פלסטינים בתחומי מדינת ישראל". לדבריו, בחר להציג בשבוע הקרוב את המצע המדיני שלו דווקא במרכז האוניברסיטאי באריאל משום ש"אין מפה שבה אריאל איננה במדינת ישראל".

רויטל חובל, הארץ, 20/10/2012

 

בל"ד: לפסול את ליברמן מהתמודדות לכנסת

מפלגת בל"ד פנתה היום (רביעי) לוועדת הבחירות המרכזית בבקשה לפסול את שר החוץ אביגדור ליברמן מהתמודדות לכנסת ה-19. נוסף על כך, בל"ד הגישה בקשות לפסול את רשימת "עוצמה לישראל" ושתי בקשות לפסילה אישית של שני מועמדים: מיכאל בן ארי וברוך מרזל. בקשה לפסול את "עוצמה לישראל" מהתמודדות בבחירות הוגשה במקביל גם על ידי תנועת חד"ש. היום הוא המועד האחרון שבו ניתן להגיש לוועדת הבחירות בקשות פסילה.

לבקשות צירפה בל"ד אזכורים לפעולות והתבטאויות שונות של אביגדור ליברמן, ברוך מרזל וח"כ מיכאל בן ארי מהקדנציה האחרונה. לטענת המפלגה, ליברמן הביע תמיכה בטרנספר לאוכלוסייה הערבית, קידם חקיקת "נאמנות=אזרחות" וקרא לשלילת האזרחות של ערביי ישראל. בל"ד גם הזכירה את "המרכיבים הגזעניים והמפלים", לטענתה, בין הציבור היהודי לבין הציבור הערבי במצע הבחירות של מפלגת ישראל ביתנו.

באשר לבן-ארי ולמרזל טוענת בל"ד כי השניים הסיתו נגד הציבור הערבי ונגד אוכלוסיית הפליטים ומבקשי המקלט בדרום תל אביב. לטענת בל"ד השניים אף הפנו התבטאויות אלימות כלפי ח"כים ערבים. כך, למשל, המפלגה טוענת שהופנתה נגד זועבי ההתבטאות: "לדחוף לה שברי זכוכית קטנים ולגרום לה למצמץ, לשבור לה אצבע ולזרוק אותה לתוך בריכת כרישים..."

וואלה, 12/12/2012

 

סרטון לילדים על הרב כהנא בהשתתפות מיכאל בן ארי ומרזל

בעיני רבים הרב מאיר כהנא מסמל גזענות חשוכה, אבל ממשיכי דרכו נחושים להעביר את המסר גם לדורות הבאים. בסרטון האנימציה, הערוך בגסות מסוימת, הם חושפים גם את הילדים למורשת כהנא, שתנועתו הוכרזה כארגון טרור בישראל. "אחת התכונות שאפיינו את הרב כהנא זה לדבוק באמת בלי חשש מה יאמרו עליו היהודים או הגויים", נאמר בסרט

"אחת התכונות שאפיינו את הרב כהנא זה לדבוק באמת בלי חשש מה יאמרו עליו היהודים או הגויים. הרב כהנא ירא רק מהקב"ה", נאמר בסרט האנימציה. "הוא קרא להוצאת הגויים מארץ ישראל, להחזרת השליטה היהודית בהר הבית, להחלת הריבונות היהודית על כל חלקי ארץ ישראל ולהשבת הכבוד היהודי"

אביעד גליקמן, נענע10, 31/10/2012

 

על רקע האזעקה: עימות בין פעילי שמאל ופעילי ימין בתל אביב

מול מפגיני השמאל התייצבו בהפגנה הערב כמה עשרות פעילי ימין, בהם ח"כ מיכאל בן ארי, ברוך מרזל ואיתמר בן גביר. הם קראו סיסמאות נגד הפגנת השמאל, בהן "תנו לצה"ל לכסח" ו-"די לטילים, די לשמאלנים, די לבוגדים".

"באנו לכאן כדי לומר שהאנשים האלה הם בוגדים שתוקעים סכין בגב האומה", אמר בן גביר ל-nrg מעריב.

יובל גורן, מעריב, 15/11/2012

 

חבר מועצה בב"ש: הבדואים משתלטים על העיר

חבר מועצת עיריית באר שבע זכריה אוהב שלום שיגר מכתב לשר הפנים אלי ישי, בו מתריע מפני הגירה מאסיבית של בדואים מהפזורה לתוך העיר: "מדובר ברבבה ותושבי באר שבע אינם רואים זאת בעין יפה". ח"כ טאלב אבו עראר בתגובה: "זכותנו לגור בכל מקום בארץ"

בישיבת המועצה האחרונה, שנערכה לפני כחודש, הגיש אוהב שלום שאילתא שעסקה בשטח השיפוט של העיר באר שבע, כאשר, לטענתו, הוכנסו לתוכו יישובים בדואים בלתי מוכרים, אשר אינם משלמים ארנונה וגם לא נאכפים בהם חוקי הבנייה. לדבריו, מדובר באוכלוסייה בעייתית, בשל הקיפוח שהיא עלולה לחוש, בגלל שאינה מקבלת שירותים מעיריית באר שבע
דני בלר, זמן באר שבע, מעריב, 7/3/2013

 

חבר מועצת העיר עכו: ערבים הפרו את הסטאטוס קוו בפסח

זעם בעיר עכו, בעקבות הפרת הסטאטוס קוו על ידי ערביי העיר בחג הפסח האחרון.חבר המועצה שלמה פדידה מדווח שהשנה נפתחו כמעט כל החנויות לממכר חמץ בתחומי העיר המנדטורית זאת למרות ההבטחות מהשנה שעברה להתחשב ברגשות היהודים.

בני טוקר, ערוץ 7, 18/4/2012

 

סגן ראש העיר חיפה, שי בלומנטל: העיר הוצפה בעצי אשוח, החנוכיות נעלמו

תושבים בחיפה מתלוננים: לקראת ציון "חג החגים" הוצפה העיר בעצי אשוח בעוד שמקומן של החנוכיות נפקד כמעט לחלוטין. סגן ראש העירייה שי בלומנטל: "זה כבר מזמן לא החג של היהודים בעיר". העירייה: קישטנו את העיר בעצי אשוח וחנוכיות

לכעסם של התושבים הצטרפו חברי מועצת העיר, אריה בליטנטל מיהדות התורה ואפילו סגן ראש העירייה, שי בלומנטל מהמפד"ל
"
אני עובר בשדרות רוטשילד, ולא מאמין למראה עיניי. גם השנה, בשתי הכיכרות, הוצבו עצי אשוח כשמעליהם צלב ענק, ואילו החנוכיות הוצנעו על כמה עמודים קטנים", מתלונן בלומנטל, ומדגיש: "אפנה בדחיפות לראש העירייה, ואדרוש הצבת חנוכייה גדולה באחד הכיכרות. יתרה מזאת, אדאג שמדי ערב ידליקו שם נרות". 

אורנה נירנפלד, זמן חיפה, מעריב, 8/12/2012

 

חבר מועצת העיר עכו זעם: המסגד העתיק נפתח מחדש לתפילות

חבר מועצת עיריית עכו, שלמה פדידה, מביע בערוץ 7 זעם בעקבות פתיחתו של מסגד לבאבידי, ששב בשבוע שעבר לפעול אחרי עשרות שנים. התפילה הראשונה במקום הייתה בהשתתפותם של שייחים רבים וראשי הקהילה המוסלמית בעכו.

פדידה טוען שמנהיגי הקהילה הערבית הונו את משרד הפנים, "הכסף ניתן לוואקף בעכו כדי לשפץ ולשמר את המבנה. אבל הם ניצלו את המצב ופתחו את המסגד לתפילות".

בני טוקר, ערוץ 7, 21/3/2012

 

"הנשק מופנה כלפי נצרת עלית בגלל שכאן גרים יהודים"

"מספיק להיתמם", אומר זאב הרטמן חבר מועצת נצרת עלית בעקבות מעצרם של ארבעה צעירים ערבים ששניים מהם משרתים בצה"ל, בחשד שירו מתוך רכב נוסע בעיר נצרת. "האקדחים והרובים מופנים כלפי נצרת עלית בשל העובדה שכאן גרים יהודים".

אלחנן גרונר, הקול היהודיף 13/9/2012

 

סרה"ע חיפה קוראת לחבר מועצה ערבי גזען כי הוא התלונן על אפליית הציבור הערבי

מועצת עיריית חיפה אישרה את תקציב העירייה לשנת 2012 . במהלך הישיבה נשמעו  חילופי מילים קשים בין סגנית ראש העיר יוליה שטראים לבין חבר המועצה הישאם עבדו. כי הואגזען ולא ראוי להיות חבר מועצה ולייצג ציבור עבדו ציין כי אין בתקציב העירייה מענה לאוכלוסיה הערבית ויש פער גדול בינו לבין האוכלוסיה היהודית בחיפה ,וחלק מחברי המועצה קטעו את דבריו ,לאחר שאמר כי הרוסים אינם מבנים מהי דמוקרטיה. 

אתר חיפה זה פה, 7/2/2012

 

הרב אייזמן פוסק לבנות השירות הלאומי: אל תתנדבו עם ערבים

ראש רשתות החינוך "נעם" ו"צביה" חושש מפני תופעת ההתבוללות בין בנות דתיות לצעירים ערבים במסגרות השירות הלאומי: "אסור להן לשרת במקום בו מתפתחים קשרי חברות וידידות".

אורי פולק, אתר כיפה, 13/3/2012

 

הרב בן ארצי מזהיר מטרמפים והתבוללות

"יש ערבים שמשפיעים על בנות צעירות יהודיות באמצעות מסרונים ואייפונים", אמר הרב ניר בן ארצי. לחיילים אמר: אל תעלו לטרמפים.

עדו בן פורת, ערוץ 7, 4/12/2012

 

הרב רימון: "חסה ערבית מהשוק מורעלת הרבה יותר מחסלט"

הרב יוסף צבי רימון יוצא נגד פסיקתו של הרב הראשי עמאר שאסר מתן כשרות לחברות המשווקות ירק עלים ללא תולעים, ללא פיקוח בריאותי. בחלק מהחברות טענו כי מכתבו של הרב עמאר פגע בפרנסתם.

אורי פולק, כיפה, 19/11/2012

 

 

רב היישוב איתמר: "כניסת הערבים – פגיעה במשפחות השכולות"

בשיחה עם הקול היהודי מותח  רב הישוב איתמר ביקורת על צה"ל שאיפשר הבוקר כניסה של ערבים ליישובו לצורך מסיק. "אם הצבא רוצה למנוע אירועים חמורים כאלה שלצערנו חווינו פעם אחר פעם, צריך שתהיה הרתעה כלפי הכפר הזה שיצאו ממנו רוצחים".

אלחנן גרונר, הקול היהודי, 21/10/2012

 

הרב מצגר ידרג בתי מלון

מלון שיעסיק ערבים במטבח יאבד שני כוכבים ואילו מלון שיפריד בין גברים לנשים בבריכה יקבל חמישה כוכבים.

הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, בשיתוף עם ועדת רבנים מהרבנות הראשית, מגבשים קריטריונים חדשים למתן כשרות לבתי המלון בישראל. כך דיווח הבוקר "מעריב".

על פי הדיווח, מלון שיתאים עצמו לרוח הדת היהודית ויעניק סביבת נופש התואמת את אורחות החיים הדתיים, כמו הימנעות מהעסקת לא יהודים במטבח וכיבוד השבת, יזכה בשדרוג שיבוא לידי ביטוי בכוכבים שיטת הדירוג תתבצע על ידי מתן כוכבים. שניים עד חמישה כוכבי כשרות יוענקו לפי קריטריונים מצטברים

עוזי ברוך, ערוץ 7, 4/7/2012

 

הרב שמואל אליהו מאיים על משכירי דירות לערבים בצפת שוב

הרב הראשי של העיר צפת שמואל אליהו פרסם מכתב חדש בו הוא מאיים על תושבי עירו המשכירים דירות הסטודנטים הערבים בצפת, ומחדש הוא מאיים בחרם נגד אותם משכירים וניפויים מהחברה.

קוין סלימאן, פאנט, 5/11/2012

 

 

נגד פליטים ומבקשי מקלט ועובדים זרים:חבר מועצת עיריית ת"א: "דרום העיר הפכה לגן עדן למסתננים, אני חושש שהיא תתרוקן מיהודים

דברי שלמה מסלאווי המסתננים מבינים היום, שדרום תל אביב היא המקום שאליו כדאי להגיע, "יש כאן היום 70 אלף מסתננים, הם מגיעים לכאן בהמוניהם, הם מרגישים כאן בעלי הבית, גם המשפחות והחברים שלהם כאן, והמספרים ממשיכים להתעצם מיום ליום

KR8, 21/2/2013

 

יאיר לפיד: "תומך במעצר וגירוש מסתננים מישראל"

הפוליטיקאי לפיד, התייחס בעמוד הפייסבוק שלו לסוגיית הפליטים והמסתננים ■ מנגד, הבהיר: "כשאני רואה פוגרום המונהג בידי מסיתים קולניים - אני תוהה מאיפה יש לאנשים האלה חוצפה לקרוא לעצמם יהודים?"

גיא קיצוביץ, גלובס, 24/5/2012

 

ח"כ אלדד: "לירות בכל מסתנן שינסה לחצות את הגבול"

אלדד: "מי שבכל זאת יצליח לחצות את הגדר, עליו לדעת שהוא ייכלא למשך שנים רבות" ■ שר הפנים אלי ישי לשגריר אריתראה: ישראל לא תהווה יעד עבור הפליטים

חדשות 2 וגלובס, 3/8/2012

 

"סרטן בגוף שלנו" || רגב התנצלה, אך לא בפני הסודאנים

הח"כית שתקפה את המהגרים התנצלה בפני כל מי שנפגע אך לא הזכירה את האפריקאים עצמם - אלא את חולי הסרטן וניצולי השואה

חברת הכנסת מירי רגב מהליכוד הדפה בסוף השבוע את הטענות כי היא מסיתה נגד אוכלוסיית המהגרים מאפריקה וטוענת כי דבריה הוצאו מהקשרם. רגב, שאמרה בהפגנה שהתקיימה בשבוע שעבר כי "הסודנים הם סרטן בגוף שלנו", טענה כי דבריה הוצאו מהקשרם וכי לא ערכה השוואה בין המחלה לבני אדם. "כאשר אמרתי את האמירה סרטן התכוונתי לדימוי של תופעה- תופעת ההסתננות המתפשטת בארץ. בשום שלב לא השוויתי סרטן לבני אדם".

אופיר בר זוהר, הארץ, 27/5/2012

 

שר הפנים ישי: "לאסור מגע של חיילים עם מסתננים"

בריאיון לערוץ החדשות הבהיר השר ישי: "ברור לי שארגונים ינצלו את תום הלב שלנו ואת הרצון שלנו לסייע. שיהיה ברור - למסתננים אין כניסה לישראל, מי שיגיע לא יקבל סיוע, במיוחד כאשר נשקפת סכנה לחיילי צה"ל. אנחנו נחושים בכך שמסתננים לא ייכנסו לכאן. ברגע שיש סכנה צריך לבדוק את הנוהל, לשנות אותו להבהיר לכולם בצורה ברורה - מי שמגיע לגדר לא יקבל סיוע. לגבי חיילי צה"ל, ברגע שנשקפת סכנה לחייהם אסור לקחת אפילו אחוז אחד של סיכון".

23/9/2012  יוסי זילברמן ומתן חצרוני, חדשות ערוץ 2

 

הדלקת הנרות של הח"כים מ"עוצמה לישראל" הפכה למופע אימים של אלימות

חברי הכנסת ממפלגת הימין הקיצונית הדליקו אתמול נרות חנוכה בלב גינת לוינסקי בת"א במטרה לתמוך באלה מתושבי השכונה המעוניינים בגירוש המסתננים. אך האירוע שהתקיים תחת הכותרת "באנו חושך לגרש", הוביל ליריקות, דחיפות ואיחולי סרטן למגינים על המסתננים. בן גביר: "עוצמה לישראל מגנה כל אלימות כלפי מסתננים"

אלינור פוקס | mako | פורסם 11/12/12 07:00 

 

דיון סוער בשאלת המסתננים  

הוועדה לעניין העובדים הזרים התכנסה לישיבה טעונה בעקבות שורת מעשי הפשיעה בהם היו מעורבים מסתננים בדרום תל אביב. הדיון נפתח בעימות בין חברי הכנסת דני דנון מהליכוד ליו"ר הוועדה, ניצן הורוביץ ממרצ.

"כולם מסתננים", טען דנון. "צריך לגרש את כולם. האשמה במצב הקיים היא על הארגונים שמגישים עתירות". הורוביץ אמר בתגובה: "אתם קשקשנים ששולפים מהמותן. אני לא בממשלה, אתה כן. לך תפנה לשר הפנים שלך ששנים לא עשה דבר ועכשיו משחרר הצהרות כמו אחרון הקשקשנים. תפנה לשר הביטחון פנים ולראש הממשלה שלך. צריך שתהיה כאן מדיניות אחראית ולא שליפות מהמותן".

יהונתן ליס, הארץ, 21/5/2012

 

יו”ר ועדת הפנים והכנת הסביבה: ”לא ארפה מבעיית המסתננים עד לפיתרונה. יש לטפל בה בנחישות וברגישות

ח”כ כהן, שניהל את הדיון במתינות רבה ומנע התלהמות של גורמים שונים, הדגיש כי עם ישראל הוא עם שעבר תלאות קשות בהיסטוריה שלו ולכן חייב לרגישות גדולה כלפי הפליטים. עם זאת, לגבי מהגרי העבודה
ח”כ דני דנון אמר כי הפתרון האמתי הוא הוצאת המסתננים ממדינת ישראל. הוא פנה אל ח”כ ניצן הורוביץ ואמר: ”אתם המתייפייפים אשמים באונס בשכונות דרום ת”א”. ח”כ מירי רגב אמרה כי ”אנחנו במצב חירום לאומי” היא הדגישה כי היא מבחינה בין פליטים למהגרי עבודה. ”נקלוט את כל הפליטים בכל מקום בארץ, אולם חייבים להפסיק את תופעת מהגרי העבודה”, אמרה רגב. היא אף הציעה לדרוש מראש העיר ת”א לפזר את המסתננים ברחבי צפון ת”א. ח”כ אריה ביבי הציע הקמת מחנה אוהלים גדול לקליטת המסתננים ולא לאפשר את יציאתם מן המחנה עד לגירושם. ח”כ שלמה מולה סיפר כי היה פליט בסודן ובגלל שלא הורשו לעבוד מתו 5000 יוצאי אתיופיה. הוא ביקש לעודד מתן עבודה לפליטים ולמהגרים

אתר הכנסת, 29/5/2012

 

רגב קראה למסתננים סרטן: המצב מעודד אלימות

ח"כ רגב אמרה בהפגנה כי "הסודנים הם סרטן בגוף שלנו - נעשה הכול להחזיר אותם בחזרה למקום מוצאם. לא נאפשר לאנשים לבוא לחפש עבודה בארץ ישראל". היא גם תקפה את "השמאלנים שהגישו בג"ץ, שיתביישו להם, הם עצרו את הגירוש. לא ניתן להם לבוא על הגב שלנו".

24/5/2012 מורן אזולאי ועומרי אפרים. ynet

 

בוסקילה: "איום המסתננים חמור מהאיום האיראני"

אסור שהשלטון המרכזי יפקיר את הרשויות המקומיות להתמודד לבדן עם תופעת המסתננים והמחאה החברתית", אומר אורי בוסקילה, יו"ר פורום סגנים ומ"מ ראש עירית בת-ים, "מדובר בשתי סוגיות הדרושות טיפול ודיון ברמה הלאומית ולשלטון המקומי אין הכלים והיכולת להתמודד עם נושאים אלו. הואקום שנוצר ע"י השלטון המרכזי, הופך את האזרח הקטן לקורבן של תופעת המסתננים".

"למעשה, המסתננים כובשים יום אחר יום עוד רחוב ושכונה בישראל ונדרשת התמודדות מערכתית כוללת, שאין בכוחן של הרשויות המקומיות לשאת אותה לבדן. אנו מחזקים את ידי שר הפנים, אלי ישי. הדורש ביצוע החלטות תקיפות ואפקטיביות יותר למיגור תופעת המסתננים"

29.6.12, יוני קמפינסקי, ערוץ 7

 

ח"כ בן ארי פתח בקמפיין הקורא לתושבי אילת להשבית את מערכת החינוך בעקבות החלטת בג"ץ

לקראת הכרעת בג"צ בנושא שילוב מסתננים בבתי הספר באילת, משגר ח"כ מיכאל בן ארי הקלטה לתושבי אילת בה הוא מבקש מהם להשבית את הלימודים מחר. "אם השופטים רוצים שילוב של מסתננים, בואו נראה אותם נותנים דוגמה בכפר מנדא או ברמת אביב."

האתר של ח"כ בן ארי, 26/8/2012

 

ח"כ אלדד בסיור בגבול הדרום: יש לירות במסתננים שיגיעו לגדר

חברי ועדת החוץ והביטחון בגבול ישראל-מצרים, שם תדרך אותם מפקד פיקוד הדרום, האלוף טל רוסו, בעניין הפעילות בגזרה. בסיור אמר ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי), כי יש לירות בכל מי שיעבור את גבולה של מדינת ישראל. "כל מי שחודר את גבולה של מדינת ישראל יירה – תיירת משוודיה, סודאנים מאריתראה, אריתראי מסודאן, עזאתי מסיני. מי שנוגע בגבולה של מדינת ישראל – נורה", אמר.

3.6.12, גילי כהן, הארץ

 

עימות בין מירי רגב ללונדון וקירשנבאום: "אני לא מסיתה, המסתננים הם סרטן"

במהלך ריאיון שקיימה באולפן "לונדון את קירשנבאום" התפרצו שני המנחים לעבר חברת הכנסת שתקפה אתמול את המסתננים. "את מדליקה את הרחוב, שופכת שמן לאש", הטיח לעברה מוטי קירשנבאום ואילו רגב השיבה: "אני אמשיך להגן על השכונות"

ערוץ 10, 24/5/2012

 

"נשק יום הדין" של ישי: צפו בקמפיין ש"ס הגנוז

סודנים חסרי בית, גבול הדרום הפרוץ ותל אביביים מפוחדים: אלה אמורים היו להיות כוכבי קמפיין הבחירות של ש"ס. סרטון אגרסיבי שהוכן במהלך כל הקדנציה האחרונה בלשכת שר הפנים (ונגנז זמנית עם שובו של אריה דרעי לש"ס) מציג את מלחמתו במסתננים מאפריקה בצורה המעוררת אי נוחות - וזאת במטרה לגרוף רווח אלקטורלי.

אורכו של הסרט כחמש דקות. הוא נפתח בצילומי אוויר של גבול הדרום הפרוץ וקריין חמור קול מספר על המצב הקשה בערים ובשכונות שאליהן מגיעים האפריקנים. ניידת משטרה ומבטים מבוהלים משמשים תפאורה ל"מסקנה הנחרצת": רק אלי ישי יכול להילחם במסתננים.

אנשי ישי אמרו אז כי ישמרו את הסרטון ובמידת הצורך (אם יתגלע קרב חריף על השליטה במפלגה, או במקרה של מפולת בסקרים) יפרסמו אותו "ללא טביעות אצבעות" - כלומר, יעלו אותו לרשת ממחשב אלמוני ומשם יפיצו אותו ברבים. בשבוע שעבר כבר נראה איתות באשר לפניו של קמפיין המפלגה, כשלראשונה הוזכר נושא המסתננים בקמפיין לצד תמונתו של ישי, ובמפלגה מתכוונים להדפיס עוד מאות שלטים בסגנון.

31.12.12, עקיבא נוביק, Ynet

 

ח"כ אריאל: "הממשלה חייבת להתייחס למסתננים כאל אסון לאומי"

חברי הוועדה לביקורת המדינה ברשותו של ח"כ אורי אריאל סיירו אמש בשכונת לוינסקי בתל אביב. מפקד מחוז ת"א דיווח במהלך הסיור כי נתוני הפשיעה בשכונה צמחו בכ 400% בשלוש השנים האחרונות, ונציגי התושבים סיפרו על הפחד ברחובות.

הקול היהודי, 30/8/2012

 

ח"כ דנון ביוזמה: "מבצע יזום למעצר של כל מסתנן שעבר עבירה פלילית"

יו"ר השדולה לטיפול בבעיית המסתננים, ח"כ דני דנון, פנה לשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ’, ביוזמה למעצר של כל המסתננים שעברו עבירה פלילית: "כל מסתנן שעבר עבירה פלילית מכל סוג שהיא ייכלא בתא מאסר עד לגירושו מישראל – חייבים להבהיר שהפשע לא משתלם", אמר דנון.

אתר דרום תל אביב, 16/8/2012

 

ח"כ דנון: לשלם למדינות באירופה עבור קליטת מסתננים

חבר הכנסת דני דנון, יו"ר השדולה לפתרון בעיית המסתננים בכנסת, יוזם הצעת חוק לפיה תוך שנתיים יוצאו מישראל 80% מהמסתננים האפריקנים.

פנחס וולף, וואלה, 13/5/2012

 

ח”כ דני דנון: ”יותר מסתננים מאשר עולים בכל שנה”

יו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות של הכנסת, ח"כ דני דנון, השתתף היום (ה’) בטקס של ארגון נפש בנפש בנתב"ג, אשר מברך את טיסת העולים הראשונה לקיץ, בה עלו 229 עולים חדשים לישראל: "לא מתקבל על הדעת שבכל שנה מגיעים יותר מסתננים מאפריקה (928.2↓2.25%−)  מאשר עולים מהעולם כולו. עלינו להילחם על צביונה היהודי של המדינה על ידי הגדלת פעילות העלייה והגברת קצב העלייה למדינת ישראל", אמר דנון והוסיף: "אין ספק שהעלייה היא ניצחון של העם היהודי וארגון "נפש בנפש" אשר חוגג עשור לפעילותו הוא גורם משמעותי בשמירה על צביונה היהודי של מדינת ישראל"

ספונסר, 12/7/2012

 

ישי: קמפיין בלי גירוש מסתננים? תשכחו מזה

ההחלטה הרשמית שלא לכלול את המלחמה במסתננים בקמפיין הבחירות של ש"ס, לא הצליחה לשכנע את שר הפנים, אלי ישי. הוא נחוש בדעתו כי מדובר בנושא הקרוב לליבם של רבים ממצביעי ש"ס.

אז אם אל תוך קמפיין הבחירות הוא לא יצליח להכניס את המלחמה שניהל, משום שמטה ההסברה, בראשות השר אריאל אטיאס, הוא שמנהל את המסרים, הרי שבתפקידו כשר הפנים של מדינת ישראל הוא יכול להמשיך ולהציף את הנושא.

הבוקר הוציאה לשכתו את ההודעה הבאה: "מספרם המועט של המסתננים החודש, המסתכם ב-49 לעומת 1998 אוקטובר בשנה שעברה - הוא תוצאה של מדיניות בלתי מתפשרת שלא תתפשר גם בעתיד".

שר הפנים אלי ישי: "רק המשך המדיניות הבלתי מתפשרת כבניית הגדר, חוק המסתננים, ופעילות אכיפה של רשות ההגירה יוכלו למזער מספר המסתננים לארץ. יחד עם זאת, בעיית הימצאותם של מרבית המסתננים, אזרחי אריתראה וצפון סודן, אשר כבר תקעו יתד ובית ועושים כבתוך שלהם במדינה היהודית, לא תוכל להיפתר ללא נכונות הפרקליטות להגן על החלטות הממשלה בעניין הכנסת המסתננים למתקני שהייה, ואי הימצאותה של חוות דעת נחוצה כל-כך מטעם משרדי החוץ והמשפטים, שתאפשר הרחקתם של מרבית המסתננים".

28.10.2012, שרי רוט, בחדרי חרדים

 

 

רב בית כנסת בדרום תל אביב מזהיר מפני "גל של חתונות בין יהודיות לאריתראים"

הרב אחיעד אטינגר, רב בית הכנסת בשכונת שפירא, מזהיר מפני תופעת נישואי התערובת בין אריתארים ליהודיות.

בראיון לערוץ 7 הוא מספר על ההיקף החמור של התופעה, "זה צמח בשנתיים האחרונות לממדים אדירים. אנחנו עומדים חלילה בפני גל גדול של התבוללות".

"מדובר בילדי המחזור הראשון של השב"חים שהגיעו לארץ, שנולדו להם ילדים שנקלטו בבתי הספר הממלכתיים. הם חיים עם הילדים שלנו, מדברים באותה שפה, לבושים אותו דבר ואפילו הסלנג זהה. רואים אותם בשבתות יחד מסתובבים בפראקים במגרשי הכדורגל ומכאן ועד לחברות שתוביל חלילה לנישואין הדרך היא קצרה".

הרב אטינגר מספר שלילדים שנולדים מנישואי התערובת האלה יש כבר שם, קוראים להם ילדי מילקי, "ראיתי לפני חודש גבר אריתראי גבוה לוקח ילד יהודי, חשבתי שזו חטיפה ואז שמעתי אותו קורא לו אבא, התברר שהוא נשוי ליהודייה. קוראים להם ילדי מילקי כי הילדים יוצאים יותר בהירים מהאבא. הם יודעים שכדאי להם להתחתן עם ישראלית כי ככה הם יקבלו יותר מהר אשרת שהייה".

לדבריו, החתונות שלהם בדרך כלל נערכות בכנסיות, "הם יוצאים מהבית שלהם בלבוש מיוחד, לבוש אפריקאי, נכנסים לרכב גדול שהם שוכרים וכולם רוקדים סביב בני הזוג שיושבים באוטו. מכיוון שהם נוצרים הם הולכים אחר כך לכל מיני כנסיות פיראטיות שהם הקימו, ושם עורכים את הטקס שלהם".

"אני מזהיר את כל הגורמים", אומר הרב אטינגר, "שאם לא נעצור עכשיו, הגל הזה יגדל. פניתי כבר ליד לאחים ואני מקווה שתהיה פעילות הסברתית בנושא".

12.9.2012, בני טוקר, ערוץ 7

 

אורי אריאל: המסתננים - נשק למדינת כל אזרחיה

הוא חושב שאסור להתיישב על שטחי פלסטינים, אך גם שאסור להרוס בתים שנבנו בשוגג, ומאמין שהסיבה שהמסתננים עוד כאן, היא בגלל "שיש כוחות ישראליים שמנסים להביא את ישראל לתופעה של מדינת כל אזרחיה".

18.6.12, Ynet

 

ביטאון ש"ס לסודנים: אתם הורסים לנו את החלום

שר הפנים אלי ישי לא מרפה מהזרים, וגם ביטאון ש"ס נרתם למערכה. עיתון המפלגה "יום ליום" פרסם בסוף השבוע "מכתב פומבי" למסתננים, ובו "דיבורים רציניים אל הסודני הרציני, מתוך אהבה והגינות". השורה התחתונה: "אתם הורסים לנו את החלום; כדאי שניפרד".

3.6.12, קובי נחשוני, Ynet

 

מיכאל בן-ארי: "זועקים שאין מיטות בבתי חולים וממלאים את הארץ בנושאי מחלות נגיפיות"

זה גם אותו אחד שנאם לפני כשבועיים בהפגנה בשוק התקווה והלהיט שם את הרוחות. יש הטוענים, שההסתה שהוא השמיע כנגד המסתננים באותה הפגנה, היא שהביאה למעשה איבה כנגד המסתננים. כדי להכיר את האיש מקרוב, בקשתי להיפגש איתו לראיון, להפתעתי נעניתי מיד. מסתבר שלא הייתי צריך להרחיק עד ירושלים או איזו התנחלות, לשכתו של חבר הכנסת בן ארי, נמצאת ממש במרכז תל אביב בלב שכונת התקווה, או כפי שהוא מגדיר: "על גבול אפריקה סודן".


מאשימים אותך שאתה מסית נגד הפליטים מאפריקה "נתחיל בזה שאין כאן פליטים! מדובר במהגרי עבודה ששוטפים את הארץ שלנו וכבשו כאן שכונות בערים רבות. בעיר אילת לשם ההמחשה, כל אדם שישי הוא מסתנן בלתי חוקי. ההגדרה של פליט, היא מי שנמלט מרדיפה בארצו, ומבקש ממדינה אחרת לקלוט אותו עד יעבור זעם. כאן לא מתקיים אף אחד מהתנאים. האנשים האלו, עוזבים את ארצם באופן מאורגן, הם משלמים כסף כדי לעבור למצרים ומשם הם מסתננים לישראל, ללא שום הליך, פשוט גונבים את הגבול, נכנסים לשטח פרטי של המדינה שלנו. אם הם נרדפו בסודן או באריתריאה, הם היו פליטים כשהם נכנסו למצרים, מי שחוצה מדינה נוספת הוא כבר לא פליט, ולכן אין כאן פליטים".

8.6.12, אבי מוססקו, תל אביב Now!

 

 

בן ארי: "במצרים התאמצו להגדיר מסתננים כפליטים"

"אילן גרפל סיפר לי: היינו צריכים לנפח תיקים על מסתננים כדי שהסוכנות האמריקאית שמקבלת אותם ישתכנעו שהם באמת פליטים" – כך אמר הערב (ראשון) חבר הכנסת מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) בהרצאה בפני סטודנטים במרכז האקדמי למשפט ועסקים. בן ארי דיבר התמקד בהרצאה בנושא המסתננים לישראל, וכדי להסביר עד כמה, לדבריו, הנתונים של ארגוני זכויות אדם בנוגע למסתננים וליחס לו הם זוכים במדינתם או במצרים מופרכים, סיפר על פגישתו עם גרפל.

השניים הסתכסכו כאשר בן ארי ועוזרו, פעיל הימין איתמר בן גביר עתרו לבג"ץ נגד העסקה לשחרר את גרפל מהכלא המצרי, אך לפני שבועיים הם נפגשו ל"סולחה". "ישב אצלי אילן גרפל, הוא ואני הסתכסכנו שהוא לא היה פה ויישרנו את ההדורים", סיפר בן ארי. "הוא סיפר לי שהארגון שעבד בו, טרם התפיסה, נהגו לנפח את התיקים כדי שהסוכנות (האמריקאית – פ"ו) שמקבלת את המסתננים שם תשתכנע שהם באמת פליטים, ואז כתבו כל מיני דברים על המצרים - איך הודפים אותם ואיך הם סובלים מגזענות - כל מיני דברים שלא היה להם ולמציאות דבר משותף".

אז, לדבריו, סיפר לו גרפל כי "המצרים תפסו את המחשב שלהם, ראו מה הוא כתב עליהם וזה לא מוצא חן בעיניהם". בן ארי אמר כי "יושבים פה קבוצה של אנשים ומלמדים אותנו שבאריתריאה פורצת כל כמה שנים מלחמה. סליחה, במדינת ישראל הרבה יותר מסוכן. היא מאוימת בהרבה מאוד טילים ויש סבב לחימה כל שלושה חודשים". הוא הוסיף: "בואו נפסיק לדבר על פליטוּת. יש הגירה. יש מלחמה שלנו על מדינה יהודית יחידה שיש לנו. אלו שרוצים לחסל אותה כמדינה יהודית יספרו כל מיני דברים על חמלה, לא ראיתי אותם במבצע משה".

3.6.12, פנחס וולף, וואלה!

 

רבנים נגד המסתננים • "מי שמשכיר להם דירה הוא רודף"

אסיפת רבני שכונות קרית הרצוג ופרדס כץ, שהתקיימה לפני כשבועיים, בניסיון למצוא פתרון לבעיית העובדים הזרים המציפים את השכונות - מתחילה לשאת פירות.

בבתי הכנסת ברחבי השכונות נתלה היום (ו) מכתב, בו מבקשים הרבנים מהציבור, להצטרף לשמירת העיר, ומזכירים שלא להשכיר דירות למסתננים.

על המכתב חתומים כל רבני השכונות באיזור: הרב חיים זאיד, הרב מנשה זליכה, הרב דניאל זר, הרב יוסף נח טולנפלד, הרב יעקב עדס, הרב ישעיהו פרנקל, הרב יהוסף חיים שיינפלד והרב אהרן שפירא.

1.6.12, ישראל ברילנט, בחדרי חרדים

 

אלי ישי בראיון מיוחד: "זה או אנחנו או הם"

שר הפנים מוריד את הכפפות והולם בארגוני זכויות האדם ובמסתננים, ומציע לשחרר אסירים ולכלוא אותם. "הם יביאו לסיום החלום הציוני"

"על מה הם מדברים, דרום תל אביב הפכה להיות פח הזבל של המדינה. לכל אותם יפי הנפש שמדברים נגדי, אני מציע שייקחו כמה עשרות מסתננים וישכנו אותם בשכונות שלהם, שיראו אותם מדי יום, שהילדים שלהם ינסו לשחק באותם גנים שבהם הם נמצאים".

"אתמול טלפנה אלי אישה. שני סודנים רדפו אחריה בסמטאות בירושלים. זה היה יכול להיגמר באונס. אתה יודע שהרבה נשים בתל אביב נאנסו ומפחדות להתלונן, שלא תדבק בהן סטיגמה של נשאיות של נגיף האיידס?".

אתה התרעת על מחלות הזרים כבר באוקטובר. 2009 אז זה נשמע נורא.

"עכשיו אני יכול רק לצטט את פרופ רפי קרסו שמצדיק את מה שאמרתי אז" (פרופ קרסו, שעבד כמתנדב במרפאת הפליטים בתחנה המרכזית בתל אביב, אמר לפני שבוע לערוץ 10 כי הפליטים נושאים מחלות כגון שחפת, חצבת ומלריה, כיוון שהם לא מתחסנים במדינות שלהם. בתנאי הצפיפות הנוראית שבהם הם שוהים בארץ הם מדביקים איש את רעהו. לפי קרסו, רוב נשאי נגיף האיידס שייכים לאוכלוסייה הזו, ואותם כבר אי אפשר לחסן – ש"י) הדיווחים שזורמים אליו מהשטח מעוררים בו חלחלה.

"המסתננים הקימו כאן מדינה בתוך מדינה. זה לא ייאמן. חנויות, מסעדות, אולמות. הם בונים גם מתחת לאדמה. חופרים שם. אני לא רוצה לדבר על כל סיפורי הזוועה ששמעתי, על תרבות הרציחות וחיסולי החשבונות".

משרד החוץ, משרד המשפטים והאמנות הבינלאומיות לא מאפשרים להחזיר מסתננים לאריתריאה, צפון סודן או דרום סודן.

"נכון, אבל מה שאי אפשר לעשות היום, אפשר יהיה לעשות בעתיד, אבל אז זה יהיה מאוחר. תשמע, לא משנה מה יגידו, אלא מה נעשה. המדינה שלנו יקרה יותר מכל גינוי שיהיה באו"ם. אם נתחיל לחשוש, לא תהיה לנו מדינה. מה נגיד בעוד כמה שנים? היינו דמוקרטיים, ליברליים, יפי נפש, אבל עכשיו אין לנו היכן לגור? צריך להבין, זה או אנחנו או הם".

"רוב האנשים שבאים הנה הם מוסלמים שחושבים שהארץ בכלל לא שייכת לנו, לאדם הלבן. כמה מהם דיברו על כך בגלוי בטלוויזיה. אני הולך להמשיך את המאבק שלי עד סוף הקדנציה, בלי פשרות. אפעיל את כל הכלים לגירוש זרים. שלא יהיה כאן אף מסתנן."

1.6.12, שלום ירושלמי, מעריב

 

רבני בני ברק: נשים היזהרו מעובדים זרים

הקצנה נוספת ביחס אל העובדים הזרים והפליטים. השבוע הופץ "קול קורא" בבני ברק אשר אוסר על נשים להגיע בשעות החשכה אל אזור התחנה המרכזית בתל אביב. הסיבה: במקום ריכוז גדול של פליטים ועובדים זרים מאפריקה.

"באנו כאן בקריאת חיזוק לבנות ישראל הכשרות והצנועות בעקבות גל של אירועים שקרו באזור התחנה המרכזית ובהם תקפו מהגרים זרים נשים ונערות,

וכפי הנראה הבעיה עדיין קיימת ומחמירה", נכתב במינשר. "יש חשש סביר לנשים ונערות לשהות שם בשעות מאוחרות. לכן קוראים אנו לציבור הנשים לא להשתמש בכלי תחבורה באזור זה משעה שמחשיך, ולנסוע בדרך חלופית, וזה בנוסף על החיזוק התמידי בצניעות של כל כבודה בת מלך פנימה והחיוב לבת ישראל להימנע מלהסתובב ברחוב ללא צורך ובנוסף לצורך לגברים בחיזוק של קדושת ושמירת העיניים".31.5.2012, שירי כהן גונן, mYnet רמת גן-גבעתיים

 

ראש עיריית נס ציונה: אשלח פליטים באוטובוס לבית ראש הממשלה

אם היום מגיעה לנס ציונה משאית עם אלף מסתננים מאפריקה, מערך השיטור יוכל להתמודד עם מצב כזה?

"נס ציונה מעולם לא תגיע למצב שתל אביב הגיעה אליו. במצב כזה אני לוקח את כוחות השיטור וביחד איתם נותן לכל מסתנן סכום כסף צנוע, מעלה אותם על משאית ושולח לבית ראש הממשלה בכבודו ובעצמו כדי שהוא יתמודד איתם.

"אני לא מוכן בשום פנים ואופן שנס ציונה תצטרך להתמודד עם גל של מסתננים המשוטט ברחובות ועסוק בהישרדות. אם ניתן לזה לקרות כמו שקרה בתל אביב, גם אם נציב את כל יחידת מג"ב בעיר זה כבר לא יעזור. כפי שאמרתי, בעיות צריך לפתור בתחילתן ולא לתת להן להידרד.

31.5.2012, רועי שפילמן, זמן רחובות (מעריב)

 

דיון בכנסת על המסתננים: "יש לגרש אותם, זו לא קללה"

רק שבוע לאחר פרץ האלימות נגד מסתננים בתל אביב, חברי כנסת ממשיכים להפיץ מסרי שנאה והסתה: בדיון של ועדת הפנים של הכנסת שנערך היום (ג) בנושא התמודדות המשטרה עם תופעת הפליטים והמסתננים, חלק מחברי הכנסת דיברו בחריפות רבה בגנות המסתננים, הדגישו שיש לגרשם, וכינו את המגינים עליהם "מתיפייפים".

"הפתרון האמיתי הוא גרוש - זו לא קללה" אמר חבר הכנסת דני דנון (ליכוד) בדיון. "אני אומר גירוש - דפורטיישן באנגלית. בכל מקום בעולם מגרשים אותם. תראו מה קרה בסוף השבוע".

גם ח"כ מירי רגב (ליכוד) שחוללה סערה בשבוע שעבר במהלך ההפגנה בדרום תל אביב, כשכינתה את תופעת המסתננים "סרטן", אמרה: "דרום תל אביב בוערת. המציאות לא מאפשרת לאזרחים לחיות כמו אזרחי המדינה. זה הזמן לטפל בזה כמו מצב חירום לאומי".

רגב הבהירה כי מהגרי העבודה באים לפה בשביל עבודה בלבד, ואמרה כי שום מענק לא ירצה אותם. "לא אלף דולר ולא אלף יורו. הם רוצים להיות כאן. נקודה. שישים אלף מהגרים רוצים לפגוע באופי הלאומי היהודי שלנו".

"התופעה הזאת מתפשטת במדינה - יש להפסיק אותה. תופעה שמתפשטת בערד אור עקיבא חדרה ופרדס חנה ותפקידנו לעצור את התופעה הזאת. לא מדובר על פליטים. מהגר עבודה מגיע ברגל".

ח"כ אריה ביבי (ש"ס) טען בדיון כי "רובם של המסתננים עם מחלות מדבקות, משחפת ומטה".
ניצן הורוביץ: "על סמך מה אתה אומר את זה?".

מירי רגב: "על סמך מה ניקו במשך יומיים את הבריכה בגורדון?".

ח"כ הורוביץ: "עוד מעט תצטרכי עוד פעם להתנצל   ".29.5.2012  , אריק בנדר, מעריב

 

אפרים סנה: "ארגוני טרור ינצלו פליטים מאפריקה"

ארגוני טרור בהם "אל-קאידה" יכולים לנסות לתדרך פליטים המגיעים מאפריקה כידי לפגוע בישראל, כך מזהיר יו"ר המרכז לדיאלוג אסטרטגי במכללה האקדמית נתניה והשר לשעבר ד"ר אפרים סנה.

סנה, ששימש גם כסגן שר ביטחון, ידוע בקשריו הטובים עם אנשי ממשל באריתראה. הוא סבור כי גם אם גורמי טרור יתדרכו 40 מתוך 40 אלף פליטים מארתראה הדבר יכול להוות סכנה ביטחונית לישראל.

לדעתו, מאחר וכשבעים אחוז מכלל הפליטים מאפריקה מגיעים מארתראה על ממשלת ישראל לנהל מו"מ עם ממשלת ארתראה למציאת פתרון לבעיה.

סנה מאמין שניתן להגיע להסדר משום שאוכלוסיית ארתראה כחמשה מיליון קטנה יחסית ולממשלתה יש אינטרס להחזיר אליה תושבים.

29.5.2012, עוזי ברוך, ערוץ 7

 

 

 

הרב יעקב אברגל, יוצא נגד תופעת השכרת הדירות למהגרי עבודה

"הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב" זה פסוק שכתוב בתורה ובורא העולם יודע מה טוב  עבור עם ישראל . בכל שנות הגלות (כאלפיים שנה לערך) שמרנו על יהדותנו  רק בזכות ההבדלות מהגויים וכל יהודי שבחר להתחבר אתם נעלם מהמפה היהודית הוא וכל זרעו אנו שנמצאים פה היום 2012 זה בזכות אבותינו שחרפו נפשם על שמירת הזהות היהודית אנו הבנים חבים להם את חיינו בואו לא נהרוס את שבנו אבותינו בדם יזע ודמעות.

את הסיבה ההומנית  שנשמעת מפי יפי נפש לגבי הישארותם של הגויים בקרבנו היא לא תהיה רלוונטית אם הזרים יעברו מדרום ת"א לצפון ת"א, או אז דעתם תשתנה. גם כאן בעירנו אשקלון שמעתי יפי נפש המדברים "מדוע לא לתת להם פינה חמה שיוכלו להתפלל …" מעניין כשבונים בית כנסת קרוב לביתם הם יודעים לצאת ולהפגין בית כנסת חלילה מסגד וכנסייה זה מותר אוי לאוזניים שכך שומעות.

הרי לנו למעשה מדברי המשנה שלמכור דירה לגוי אסור משום האיסור "לא תחנם", לא לתת להם חנייה בארץ ישראל וכל מה שנחלקו לגבי שכירות – שרבי מאיר סבר שאסור להשכיר בתים לעכו"ם בא"י משום דחשש שיבואו גם למכור, ור"י סבר שמותר להשכיר, אך כל ההיתר הוא דווקא שמשכיר את הדירה למטרת מסחר ולא למטרת דיורים או תפילה משום שחיישינן שיכניס הגוי  את הפולחן שלו  לתוך הבית ואז יעבור  המשכיר באיסור של "לא תביא תועבה אל ביתך". ומכאן הדרך להתבוללות קצרה ביותר לאור האמור לעיל אנו עדים לבתים ששכרו גויים ושם עובדים את אלוהיהם והמקרים רבים ודי לסיבוב קל במרינה שהייתה אמורה להיות מקור משיכה תיירותי ואף מקום נעים שאפשר לטייל בו בשעות הערב אך לצערנו המציאות עגומה ,הס מלהזכיר  אפשרות לטיול רגלי בשעות הערב …גם בשכונת רמת אשכל גרים גויים שעושים פולחן בבתיהם ומטרידים את שכניהם באין מתערב עכשיו זה אלי כהן.

20.5.2012, יעקב אברגיל, אשקלונט

 

חולדאי מוביל קמפיין נגד מסתננים

רשויות מקומיות ובראשן עיריית תל אביב פתחו היום (חמישי) בקמפיין במטרה להגביר את המודעות לבעיית המסתננים ברחבי הארץ. בקמפיין קוראים ראשי הערים לכלוא ולגרש את המסתננים הלא-חוקיים. יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, פנה היום לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בקריאה לטפל בצורך של הרשויות המקומיות לספק שירותים למהגרים האפריקאים.

שישה ראשי ערים לוקחים חלק בקמפיין, ומרכז השלטון המקומי או פורום 15 הערים הגדולות אינם מעורבים בו. על המודעות חתומים ראש העיר תל אביב-יפו, רון חולדאי, ראש העיר פתח תקווה, יצחק אוחיון, ראש העיר בני ברק, יעקב אשר, ראש העיר אשדוד, יחיאל לסרי, ראש העיר אשקלון, בני וקנין, וראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי.

מי שיזם את הקמפיין ומממן אותו הוא חולדאי, שקורא ליישם את החלטות הממשלה נגד המסתננים, לגרש אותם לארצותיהם או לכלוא אותם במתקני כליאה. בנוסף על כך, טוענים ראשי הרשויות כי כיום הרשויות הן שנושאות בנטל הטיפול במסתננים, כמו מימון ארגון מסיל"ה (מרכז סיוע ומידע לקהילה הזרה).

24.5.2012, רויטל חובל, הארץ

 

אור ירוק לגירוש

כ-2,000 איש, מרביתם תושבי שכונות דרום ת"א, התאספו אמש בשכונת התקווה להפגנה המונית נגד תופעת המסתננים. המפגינים הניפו את דגלי ישראל ושלטים שעליהם נכתב, בין השאר, "מסתננים - לא פליטים", "אלי ישי - העם איתך", "מסתננים, צאו לנו מהבית" ועוד. במהלך ההפגנה תקפו המפגינים רכב של עובדים זרים שחלף במקום. תוך כדי המהומה נופצו שמשות הרכב וכן פנסיו האחוריים. קודם לכן התעמתו כמה מפגינים עם שוטרים, כאשר רצו להגיע לאזור התחנה המרכזית במטרה להתעמת עם מסתננים. במהלך ההפגנה עצרה המשטרה 14 מפגינים.

אחד מרגעי השיא בהפגנה בדרום ת"א היה כאשר מלכה, אישה מבוגרת המתגוררת בשכונה, סיפרה בדמעות כיצד הותקפה על ידי מסתננים: "חזרתי מאחותי ושלושה סודאנים באו אלי וחטפו לי את התיק. הם רצו להרביץ לי ואמרו אוכל, כסף, ואני רעדתי מפחד. בכיתי. הם היו הורגים אותי". ח"כ דנון, שמשמש גם יו"ר השדולה לטיפול במסתננים, אמר בהפגנה: "לגרש עכשיו, לפני שיהיה מאוחר. ישראל נמצאת במלחמה עם מדינת אויב של מסתננים שבירתה ת"א".

אתמול אחרי חצות עצרה המשטרה שני צעירים שעל פי החשד בזזו חנויות השייכות לזרים בשכונת התקווה.

גם כ-60 מתושבי אילת, מלווים בפעיל הימין ברוך מרזל, הפגינו אמש נגד תופעת המסתננים מאפריקה. כוחות משטרה ומג"ב איבטחו את ההפגנה, שעברה בשקט יחסי. מרזל קרא בהזדמנות זו לתושבים: "כל אילת חייבת לצאת לרחובות לפני שיהיה מאוחר מדי. הם (המסתננים הזרים) לוקחים לכם את הדירות, את העבודה, ובסוף גם יכבשו את אילת".

על פי הערכות המשטרה, באילת חיים כיום כ-6,000 מסתננים ממדינות אפריקה. כ-2,500 מהם עובדים בבתי המלון ובמסעדות השונות ברחבי העיר.

גם באשדוד התקיימה הפגנה דומה, שבה נטלו חלק כמה עשרות בני אדם, תושבי רובע ב שבו מושכרות דירות רבות לזרים. התושבים הפגינו נגד בעלי הדירות וכן נגד הממשלה. המפגינים נשאו שלטים שבהם נכתב, בין השאר, "הממשלה נגדנו ובעד פליטים" ו"לא רוצים כאן פשע ואלימות". להשכיר דירות למסתננים.

24.5.2912, עדנה אדטו ושלמה צזנה, ישראל היום

 

ישי מנקה שולחן: פסילה סיטונית של מעמד לזרים

שר הפנים אלי ישי קורא לגירוש הזרים מישראל, אך למעלה משנה החזיק על שולחנו בקשותיהם של 260 משפחות שהגישו בקשה במסגרת החלטת הממשלה להעניק מעמד לילדי זרים. בשבועיים האחרונים, כחודש לפני סיומה המסתמן של כהונתו במשרד הפנים, החליט ישי "לנקות את השולחן" - והמשרד החל בזימון משפחות הזרים ומתן תשובות לבקשות - ומדובר, לרוב, בתשובות שליליות.
"
בזמן שהוא מכהן בממשלת מעבר לאחר הבחירות, במחטף שרירותי ואכזרי של הרגע האחרון ישי דוחה בקשות של משפחות שממתינות זמן כה ממושך", אומרת רותם אילן, מייסדת עמותת "ילדים ישראלים". "המטרה ברורה - ישי רוצה לדחות כמה שיותר מהמשפחות. כעת כשמסתמן שתיק הפנים לא יינתן לש"ס, וישי מוודא שהשר שיחליף אותו לא יוכל לאשר את בקשות הילדים".

דנה ויילר פולק, וואלה, 4/3/2013

 

ישי על המסתננים: "עוד יביאו למלחמת השחרור 2"

ישי סיפר כי לפני מספר שנים, כשר התמ"ת, הוא ביקר את נשיא מצרים דאז, חוסני מובארק. "אולמרט ביקש ממני שאשאל אותו מדוע אינם פועלים בעניין של מרדף חם. שאלתי אותו. הוא אמר לי: אתם משוגעים. מדינה שלא רוצה מסתננים, איך היא נותנת להם מקומות עבודה?", סיפר. "השתגענו לגמרי - מוציאים את הישראלים ממקומות העבודה ומכניסים לשם עובדים זרים. אנחנו לא גזענים: נטפל בכל פליט שהוא באמת פליט, אבל נשמור על הזהות היהודית אם אנחנו לא רוצים שתהיה מלחמת השחרור 2, ואני לא מגזים".

23.5.2012, פנחס וולף, וואלה!

 


חיפה מסתמנת כיעד הצפוני של המסתננים: מעל 300 הגיעו לעיר

יו"ר השדולה לפתרון בעיית המסתננים בכנסת, ח"כ דני דנון, יקיים כנס חירום לאומי לטיפול בבעיית המסתננים: "המסתננים הם מכת מדינה, צריך לגרש אותם מישראל לפני שיהיה מאוחר מידי- את הסודנים לסודן, ואת השאר לגרש למדינות באפריקה ובמזרח אירופה" אמר דנון. לדבריו, הוצאת המסתננים מישראל תוריד את התמריץ של ההגעה לארץ ותפסיק את אלימות המסתננים הגוברת בחרבי הארץ.

לכנס יזומנו, נציגי העיר חיפה, מפכ"ל המשטרה, שר הפנים, השר לביטחון פנים, שר חוץ, רה"מ נתניהו, נציגי שכונות מרחבי הארץ ונציגי המסתננים. במסגרת הכנס, יציג דנון את הצעת החוק "גירוש המסתננים", אשר קובעת כי האחראיות על גירוש המסתננים תחול על משרד הפנים, אשר בשיתוף עם משרד החוץ יגרש תוך שנה 50% מהמסתננים מישראל, תוך שנתיים מעל 80%, ובשנה השלישית כל יתר המסתננים יגורשו, כאשר יעדי הגירוש יהיה מדינות באפריקה ובמזרח אירופה. המדינות אליהן יגורשו המסתננים תקבלנה תשלום עבור קבלתם: "עשרות אלפי מסתננים יועברו למדינות ברחבי העולם ויוצאו מדרום תל אביב ומרחבי הארץ".

בנוסף, דנון דורש מהשר לביטחון פנים להפקיד בידי גורמי האכיפה סמכויות נוספות, אשר יאפשרו לתת מענה מיידי לתופעות האלימות והפשיעה בקרב המסתננים: "לעצור, לאסור ולגרש את המסתננים- מדינת ישראל נמצאת בנקודת קיצון המאיימת על החברה הישראלית".

22.5.2012, קריות באינטרנט

 

 

ישי: מדינה שלא רוצה מסתננים לא תאפשר להם לעבוד

השר אלי ישי ביקר הבוקר (שלישי) במתקן תשאול מהגרי עבודה של רשות ההגירה במועצת עומר. הוא התייחס לדבריו של המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו, שקרא לאפשר למסתננים לעבוד, ואמר כי הוא מכבד את דנינו כך הוא "בקיא בנתונים". "זה מסר נורא, עוד מיליון איש יבואו לכאן. מדינה שלא רוצה מסתננים לא נותנת להם עבודה".

ישי הוסיף כי "יש פתרון אחד כדי לשמור על הזהות היהודית של המדינה והיא הדרך הקשה. צריך גדר, בתי כליאה וגירוש בהסכמה או שלא בהסכמה. צריך לשים אותם בבתי סוהר ולגרש אותם בהסכמה". לדבריו, "אם זה תלוי בי, בעוד פחות משנה לא יהיה פה מסתנן אחד. כמו בכל מדינה מתוקנת לא נותנים למסתננים לעבוד. מי שאומר משהו אחר טועה. הפשיעה תלך ותגבר אם לא נעשה מעשה". כשנשאל ישי האם לא מתרחש מצוד אחר המסתננים, ענה כי "יש מצוד שלהם אחר אזרחי ישראל".

ראש מועצת עומר פיני בדש אמר במהלך הביקור כי "צריך להפסיק עם כל יפי הנפש והרחמנים, מי שמרחם על אכזרים בסוף לא ירחמו עליו. יש לנו מספיק בעיות ואין לנו את הלוקסוס הזה לטפל בבעיה הזאת. זאת השמדה עצמית למדינת ישראל, אם יתנו להם עבודה יבואו לכאן עוד מילוני מסתננים. הם יישארו כקוץ בתוך הוריד".

22.5.2012, יניר ינגה, הארץ

 

נתניהו מאיים: בקלות נגיע ל-600 אלף זרים; ישי עונה למפכ"ל: די להתייפייפות

גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו התייחס לתופעת המסתננים בפתח ישיבת הממשלה הבוקר. "תופעת המסתננים הבלתי חוקיים מאפריקה חמורה ביותר ומאיימת על מרכיבי החברה בישראל, על הביטחון הלאומי והזהות הלאומית. הבעיה החלה לפני 7 שנים, ועם כינון הממשלה הנוכחית לפני שלוש שנים החלטנו לטפל בבעיה באופן מידי על כל היבטיה... אם לא נעצור את הבעיה, 60 אלף המסתננים עלולים להפוך ל- 600 אלף, ולהביא לביטולה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

לדברי נתניהו, "הדבר הראשון שנדרשנו היה להקים מחסום פיזי. אני שמח שהקמנו את הגדר שבנייתה תושלם עד אוקטובר, למעט קטע מצוקי והררי ליד העיר אילת, שגם אותו נגדר. הדבר השני הוא להוציא פיזית את המסתננים ויש לנקוט ביד תקיפה ולהחמיר מאוד בענישה. אנו עדים למצוקה, אנו מטפלים בה, נפתור את הבעיה על ידי פעולות ולא על ידי זעקות".

20.5.2012, יניב קובוביץ וטלילה נשר, הארץ

 

רבנים בבני ברק נגד מסתננים: חרם על משכירים

בכינוס חירום שקיימו רבני שכונות צפון העיר בסוף השבוע (מוצ"ש), הוחלט על נקיטת שורת צעדים לטיפול במצב. בין היתר הועלתה אף הצעה לבחון מקרים של הלשנה לרשויות מס הכנסה או גורמי האכיפה כדי לפגוע במעסיקי מסתננים ועובדים זרים שאינם חוקיים.

באסיפה השתתפו רבנים מקהילות החרדים השונות בשכונות קריית הרצוג ופרדס כץ, אחד מחברי מועצת העיר המתגורר באזור, גבאי בתי הכנסת ועסקני ציבור. המשתתפים תיארו תמונת מצב עגומה, ובין היתר דיווחו על זינוק בהיקף הפשיעה ועל חשש ל"פריצוּת מינית". 

אין מדובר בכינוס ראשון שבו הרבנים והעסקנים משלבים כוחות בניסיון להתמודד עם מצוקת התושבים, אך הפעם הם יצאו ממנו עם דרכי פעולה מגובשות לפיתרון הבעיה. על-פי הצעת ההחלטה, שתובא להכרעת התושבים בכינוס נוסף שייערך

בקרוב, תוקם "סיירת" שתסייע במניעת גניבות, הטרדות והצקות מצד זרים – ובמיוחד כלפי נשים, נערות וילדים.

את ה"סיירת" יאיישו מתנדבים מתוך השכונה. "כל רב יבקש מבני קהילתו שיירתמו למען העניין, ובכלל לתושבים להגביר את הערנות ולדווח למתנדבים על כל פעולה חשודה", נכתב במסמך סיכום הישיבה.

בניסיון לפתור את הבעיה מול העירייה, הוצע להלשין על משכירים המפצלים דירות בניגוד לחוק כדי להתאימן לצורכי המסתננים ולמקסם את הרווחים על השכירות, וכן לפעול פוליטית כדי שתפסיק להעסיק את הזרים – מה שעשוי להרחיקם מהאזור.

הצעה נוספת היא "הקמת בית דין מיוחד מרבני השכונה שיתרה בפני אלו המשכירים להם בתים לבל יעשו זאת, והחרמת מי שיסרב לקיים את דבר בית הדין". על פי התוכנית, גוף רבני-הלכתי עשוי להתיר לתושבים לפנות למס הכנסה ולרשויות האכיפה על כל פעולה שנעשית בניגוד לחוק.

21.5.2012, קובי נחשוני, Ynet

 

 

שר המשפטים: ישראל מנהלת מגעים לגירוש המסתננים

ח"כ דני דנון (ליכוד) הדגיש כי הפיתרון היחידי לבעיית המסתננים הוא גירוש המוני: "אסור לתת להם לעבוד אפילו יום אחד. מי שמרוויח 1,500 דולר לחודש מתקשר הביתה וקורא לאחרים בואו. עד שלא יתבצע מהלך של גירוש המוני שום דבר לא יעזור".

חברו לסיעה, ח"כ אופיר אקוניס אמר כי המסתננים הם פצצת זמן חברתית ואיום אסטרטגי על קיום המדינה. "אזורים שלמים בתל אביב נמצאים תחת כיבוש", אמר אקוניס "נווה שאנן, השכונה שבה עליתי לבר מצווה היא תחת כיבוש. שכונת התקווה תחת כיבוש. ערד, אילת ופרדס כץ הן תחת כיבוש".

אקוניס קרא לח"כים לתמוך בהצעת חוק שלו ולהטיל עונש של חמש שנות מאסר וקנסות כבדים על מעסיקי שוהים בלתי חוקיים.

21.5.2012, אריק בנדר ונועם שרביט, מעריב

 

מרידור: גל האלימות - לא בגלל הזרים

"את הזרים אין לגרש או לזרוק, צריך פשוט להחזיר" - כך מציע השר להגנת הסביבה גלעד ארדן (ליכוד), נוכח האלימות הגואה בריכוזי המגורים של הפליטים והמסתננים מאפריקה, בעיקר בדרום תל אביב. לדבריו הצטרף השר לענייני מודיעין דן מרידור (ליכוד), שהבהיר כי "הרוב הגדול הוא לא פליטים. צריך לעשות מאמצים כדי להשיג הסכמים עם מדינותיהם, ולהחזיר אותם. במי שיישאר כפליט צריך לטפל בצורה הומאנית".

ארדן הציע לבסס נדבך משפטי שיסייע לפתרון בעיית הזרים, "כולל אם צריך חקיקת חוקי הגירה במעמד של חוקי יסוד שיאפשר החזרה חמה של פליטים שמנסים לחדור דרך הגבולות". הדבר לא סותר לדבריו פעולות הומאניות שנדרשות במצב כזה, שכן "צריך להבין שהם נמלטו ממצוקה ומעוני, ואסור לדבר בהכללות או לגרש אותם או לזרוק אותם, אבל צריך להחזיר אותם, אחרת המצוקה והעוני יהיו גם כאן. זה יפה אם נפנה עשרות אלפים ונעשה את זה בצורה הומאנית, עם סיוע כלכלי מסויים".

18.5.2012, אטילה שומפלבי, Ynet

 

ח"כ אקוניס: סוגיית המסתננים היא פצצה חברתית

ח"כ אופיר אקוניס הדגיש כי עשרות אלפי מסתננים ומהגרי עבודה הם בעיה אסטרטגית שדורשת טיפול מהיר ויסודי. "צדק חברתי אמיתי הוא לסייע לתושבי השכונות שסובלים מהתופעה", אמר וקרא להחמיר הענישה על מעסיקים של שוהים בלתי חוקיים

19.5.2012, אריק בנדר, מעריב

 

ח"כ כרמל שאמה: על ישראל לסלק "עשרות אלפי פולשים המסתובבים ופושעים חופשי בליבה מעל פני האדמה"

עדכון שפורסם בדף הפייסבוק האישי של חבר הכנסת כרמל שאמה הכהן (ליכוד): אני מקווה שההצהרות והיומרות של מדינת ישראל בדבר יכולתה למגר את הגרעין האיראני מעידות על יכולתה למגר את בעיית המסתננים ולא ההיפך.

מדינה שמתיימרת לטפל בכורים מוגנים ומבוצרים מתחת לשכבות בטון עשרות מטרים מתחת לפני האדמה במרחק 2,000 ק"מ מכאן לא אמורה להתברבר בסילוק עשרות אלפי פולשים המסתובבים ופושעים חופשי בליבה מעל פני האדמה.

19.5.2012, כרמל שאמה, פייסבוק

 

ח"כ יואל חסון: יש "לסלק" באופן מיידי את ה"מהגרים המציפים את רחובות דרום תל אביב"

עדכון שפורסם בדף הפייסבוק הרשמי של ח"כ יואל חסון (קדימה):

פניתי לפני זמן קצר ליו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, בבקשה לקיים דיון דחוף בועדת הפנים של הכנסת בריבוי מקרי השוד, האונס והאלימות מצד המהגרים הלא חוקיים מאפריקה, בה יתבקשו לקחת חלק שרי הפנים ובטחון הפנים על מנת להציג בפני חברי הכנסת את הפתרונות המיידים מצד הממשלה לסילוקם המיידי של אותם עשרות אלפי מהגרים המציפים את רחובות דרום תל אביב. אין לי ספק כי שיא האלימות מצד אותם מהגרים לא חוקיים עוד לפנינו וכי אם לא תנקוט הממשלה צעדים מיידים להתמודד עם בעיה קשה זו תהפוך תל אביב מעיר ללא הפסקה לעיר ללא הרתעה

16.5.2012, יואל חסון, פייסבוק

 

אלי ישי: להכניס את כל מהגרי העבודה והפליטים לבית סוהר או מתקן שהייה

תמלול מלא של הראיון של שר הפנים אלי ישי בתוכנית של גולן יוכפז בגלי צה"ל, 16 במאי 2012.

 גולן יוכפז: אלי ישי, שר הפנים מש"ס, שלום, בוקר טוב.

אלי ישי: בוקר טוב, בוקר אור. זה בדיוק מה שאני אמרתי לפני שלוש שנים.

גולן יוכפז: אז זהו, זו בדיוק השאלה הראשונה, האם זה הרגע שאתה אומר "אמרתי לכם"?
אלי ישי: זהו, לצערי הרב אני אמרתי לכם גם יותר מזה והותקפתי, והושמצתי, ואמרתי לכם מאבדים את המדינה, ערד נכבשה, אילת, תל אביב... דרום תל אביב. כל מה שאתם שמעתם עכשיו, דברים קשים וכואבים, אני שמעתי אותם לפני כשלוש שנים בעת סיורי בדרום תל אביב, באילת ,בערב ובעוד. הזהרתי מכך, נכון חלק מדברי התקבלו - בנו גדר, בא נאמר לקראת סיום גדר שעלה למעלה ממיליארד שקל, מתקני שהייה. אני הייתי עושה דבר אחד פשוט, קשה, אבל פשוט, מכניס את כולם, ללא יוצא מן הכלל, לבית הסוהר או למתקן שהייה, או לחלק את זה - למתקן שהייה למי שלא עסוק בעבריינות, אם כי זה רובם אני מעריך, לדעתי, וגם על זה אני מותקף. ומי שכן יש לו עבירה הכי קלה שבעולם, לבית סוהר, ומשמה מענק עזיבה או מענק גירוש, תקרא לזה איך שאתה רוצה ולהחזיר אותם למדינתם.

גולן יוכפז: זאת אומרת מה, פשוט לעשות טרנספר. בלי בדיקה.. לרכז אותם במקום אחד ופשוט לשלוח אותם.

אלי ישי: אני אומר ככה פשוט, למה טרנספר, הם נכנסו לארץ שלא כחוק, הם הסתננו כמהגרי עבודה. תפריד, גולן, בין פליטים, כל מי שמוכר כפליט מקבל פה את ההגנה ויקבל את ההגנה, כל היתר... פליטים, זה מדובר בבודדים... כל היתר, בלי יוצא מן הכלל, להחזיר אותם לארצם. זה תהליך, שחלק יהיו במתקני שהייה, חלק יהיו בכליאה, אני מוכן גם לתת להם מענק ולהכפיל את המענק של הגירוש או של העזיבה, ושיעזבו או למדינתם, ואם יש קושי במדינה שבה הם נמצאים, צריך מדינה שלישית. אנו לא יכולים להפקיר את ביטחון אזרחי מדינת ישראל. את אשר אמרתי כל כל השנים והותקפתי על כך, קורה לנו היום, וזה רק התחלה,  כי זה ילך ויחריף ויחמיר. א. זה יחריף ויחמיר בגלל המשך החדירות לישראל כל עוד שהגדר לא הסתיימה, לצערי. אם כי אני כן מוכרח לומר שהגדר באמת מאוד מתקדמת, עשרות זכיינים שמה. ומצד שני הם פשוט בזים לחוק פה, הם יודעים שאנחנו לא עושים איתם כלום, הם יודעים... כלא לא מעניין אותם, זה ילך ויחריף ויגבר, ותאמין לי, מה ששמעת עכשיו, זה מקצת, מקצת, מקצת ממה שאני שומע יום יום.

גולן יוכפז: תכף נדבר על הפיצוץ. אבל רוב העבירות שבהם מעורבים יוצאי אפריקה, אנשים.. מהגרים מאפריקה, הם עבירות רכוש. ואפשר להסביר את העלייה בהיקף שלהם - אין למהגרים האלו עבודה, לפעמים גם אין להם מה לאכול, הם נאלצים לגנוב.

אלי ישי: קודם כל, יש להם מקומות עבודה. כרגע, משרד המשפטים קבע שאתה לא יכול לאכוף ולהפסיק להם עבודה כל עוד שאין להם מתקן שהייה.

גולן יוכפז: הם לא מצליחים למצוא עבודה, אתה יודע את זה.

אלי ישי: אכן יש להם מקומות עבודה. אבל גם אם אין להם מקומות עבודה, אתה לא צריך להפקיר את השטח, ולהפקיר את האזרחים. שים אותם בבתי כלא, בבתי שהייה. מי שנכנס שלא כחוק ב..ב.. בארצות הברית, אני שואל אותך עכשיו, אנחנו יותר נאורים ממדינה.. מארצות הברית, ממדינות המערב. אנחנו העם היהודי, יותר רגיש, ולכן מי שפליט, אנחנו מכירים בו. כל היתר, יהיה בבתי כליאה, עד שמחזירים אותו או לארצו, או למדינה אחרת שהוא ירצה ויחפוץ בה, אבל הוא לא יכול להסתובב, בעבירות רכוש, עבירות מין, כל מני עבירות קשות.

גולן יוכפז: אז למה זה לא קורה? האחריות היא בסופו של דבר עליך. כן ביקורת, לא ביקורת, אתה אחראי. למה זה לא קורה?

אלי ישי: אני לא אחראי על בתי סוהר, אני לא אחראי על מערכת המשפט. אני אחראי על הגירה. אני פעלתי... בזכותי נבנתה גדר, בזכותי עכשיו יבנה גם כן מתקני שהייה. אני הוא זה שהותקף שגם פוגע בזרים. גם כל המדיניות שלי, המדיניות שלי הביאה לכך שיהיה גדר, שיהיה מתקן שהייה. לגבי המעצרים שלהם, מעצרים של עשרות אלפים, צריך לבנות בתי סוהר. דרשתי לבנות בתי סוהר. אני יכולתי להשיג עד מיליארד פלוס גדר ומתקני שהייה, עוד בתי סוהר של עוד מאות מיליונים, תאמין לי הכל שווה. צריך לגרום למצב כזה: גדר זה ימנע, יצמצם את הרצון להכנס לישראל, מתקני שהייה שזה יעזור לנו להתחיל לגרש אותם, כלא ואכיפה. כל הדברים האלו ימנעו, יצמצמו את המוטיבציה שלהם להכנס לארץ, ויגבירו את המוטיבציה שלהם לעזוב, משום שאם הם נמצאים פה בכלא, הם יעדיפו לעזוב.

גולן יוכפז: אתה חושב ש...

אלי ישי: ברשותך, זה לא פתרון לתת להם מקומות עבודה, כי אז ירצו לבוא עוד... אתה יודע, אתה מזכיר לי, הייתי אצל מובארכ לפני ארבע-חמש שנים, בימים הטובים שלו. ואז באתי בשליחות של אולמרט, גם בעניין של משרד התמ"ת וגם בשליחות של ראש הממשלה דאז. הוא אמר לי, "בא תגיד להם שצריכים מרדף חם מול כל המסתננים מסודאן, מאריתריאה". אז הוא צחק עליי, אומר לי, "אתם לא נורמלים". שואל אותו, "למה?", הוא אומר לי, "אתם נותנים להם מקומות עבודה, למה שהם לא יבואו, תפסיקו לתת להם מקומות עבודה". ולכן, לא יהיו להם עבודה, תהיה אכיפה מוגברת...

גולן יוכפז: אבל אתה רואה שבסופו של דבר זה לא עוזר, המניעה לעבוד גורמת לעוד עבירות שוד, היא לא מונעת את ההגעה שלהם. זאת הבעיה

אלי ישי: אז צריך... העברנו חוק שאפשר לעצור כל פליט גם לשלוש שנים, הבעיה היא שאין מקומות כליאה.

גולן יוכפז: ברור.

אלי ישי: צריך להכין מקומות כליאה. אני אומר לך בצורה מפורשת, זה לא מתוך אכזריות, זה מתוך רחמנות על אזרחי מדינת ישראל. אם היית גר שמה והיית רואה את זה, היית אומר בדיוק את מה שהם אומרים.
גולן יוכפז: א. אני גר לא רחוק משם. מה שאני רוצה להבין... בהמשך ישיר לשאלה, האם אתה חושב שהשכונות של דרום תל אביב הולכות להתפוצץ.

אלי ישי: אני חושב שזה לקראת פיצוץ. אני מעריך את הסבלנות שלהם. אבל זה מוגזם. אתה לא היית יכול לחיות שם יום אחד. וכל מי שהתייפייף היום, אולי יוכל לחיות שמה דקה אחת. לכן, בא נאמר דברים אמיתיים, קשים, אבל אין מה... לבנות מתקני שהייה ובתי סוהר, להכניס אותם לשמה, הגדר יושלם, אף אחד לא ירצה לבוא ומי שנמצא פה יצא עוד שנה, שנתיים, שלוש, אבל לא יהיה.. יסתובב חופשי ויפגע בתושבים, אם זה בתל אביב, אם זה בערד, אם זה באילת, אם זה.. חלק גדול מאוד באשקלון, בבני ברק, היום זה כבר באשדוד. היום זה נמצא כמעט בכל מקום בארץ. ולכן, כל מי שמתייפייף גרם, ל... בא נאמר, לריפיון, ולעיכוב בכל הטיפולים האלו. ומי שמתיפייף היום עושה את זה על חשבון אזרחי מדינת ישראל. ובסוף צריך לזכור, שזה איום על המפעל הציוני שלנו, שצערנו הרב, היום הזה הולך וגובר.

גולן יוכפז: אלי ישי, תודה רבה

16.5.2012, גלי צה"ל

 

שנלר: המסתננים מאפריקה= פצצת זמן

חבר הכנסת עתניאל שנלר מקדימה אומר כי תופעת המסתננים מאפריקה היא פצצת זמן מתקתקת וההתיפייפות של הפוליטיקאים בנוגע אליה, מסוכנת לא פחות מאותם מסתננים.
בהתייחסו לבני הזוג שהותקפו ביום העצמאות על ידי אפריקנים אמר שנלר כי שוב הוכח התפקיד האסטרטגי של הגדר בגבול מצרים, גדר המבדילה בין טרור ופשע- לבין מדינה דמוקרטית, ערכית, יהודית וציונית. כלשונו.

1.5.2012, דבורה גינצבורג, רדיו קול חי

 

"הצתת בתי הפליטים בתל אביב - פעולה נפשעת"

הוועדה המיוחדת לבעיית העובדים הזרים של הכנסת התכנסה היום (שני) בעקבות השלכת בקבוקי תבערה בשכונת שפירא בתל אביב לדיון בפליטים מדרום סודן. "ביום שישי לפנות בוקר היינו עדים למעשים חמורים שהתבצעו בדרום תל אביב של השלכת בקבוקי תבערה על בתי פליטים. זו פעולה נפשעת שלא יכולה להיות לה שום הצדקה", אמר יו"ר הוועדה, ח"כ ניצן הורוביץ.

צבי גלברט, מוועד השכונות בדרום תל אביב, טען כי מדובר בסכנה דמוגרפית. הוא קרא להשיב את המסתננים לארצותיהם ולאסור את העסתקם. "יש פה פצצת זמן מתקתקת. יותר מ-200 אלף אנשים בישראל הם נתינים זרים ללא אשרה. כולל כ-70 אלף מסתננים".

שלמה מסלאווי מעיריית תל אביב טען כי מתבצעת הסתה נגד כל תושבי דרום תל אביב. "אנחנו מרגישים פליטים בשכונות שלנו. יש רוב גדול של מסתננים ולא פליטים, שאותם נקבל בשמחה". מסלאווי הוסיף כי "ממשלת ישראל אחראית למחדל. כמעט כל השרים היו אצלנו בשכונות ואמרו שיש כאן פגיעה ביטחונית ממדרגה ראשונה. אמרו והלכו ולא עשו כלום. מופז אמר שיביא את כל ועדת חוץ וביטחון. יכול להיות מצב שאנשים מפחדים להסתובב ברחובות?".

"שילכו לסודן ושיתנו להם אלף יורו. פה יש טילים", תקף ח"כ מיכאל בן ארי. "למה שנתחלק אתם במשאבים שלנו? הם באים לפה לשפר את רמת חייהם על חשבון המדינה היחידה שיש לנו. מי הרשה להם לקחת אלף יורו מכיסי? הם פושעים. איזה מדינה מאפשרת לאנשים לעבור גבול? את כל מרכזי הסיוע תעבירו לשוסטר ברמת אביב ג. יזרקו אותם שם מכל המדרגות".

30.4.2012, פנחס וולף, וואלה!

 

כנס ברמלה " בנושא בעיית העובדים הזרים ותופעת המסתננים לישראל"

אתמול (א) התקיים כנס רמלה ה-5, "בין ישראל לעמים", בנושא בעיית העובדים הזרים ותופעת המסתננים לישראל. בכנס השתתפו שרים, חברי כנסת רבנים אנשי מקצוע ואקדמיה במטרה לדון ולעסוק בנושא מורכב וחשוב זה.

 הרב דב ליאור, רבה של קריית ארבע, התייחס לנושא של רוב יהודי במדינת ישראל: "יש לנו ציווי אלוהי לחזור לארץ יש מצוות עשה לרשת את הארץ וליישב אותה ולהקים בה שלטון יהודי", אמר הרב והוסיף: "כל אחד שמפריע לזה אנחנו לא צריכים אותו בתוכנו. זה הבית שלנו ובבית שלנו כל אדם ואדם יקבע את החוקים וההנהגות בהתאם לצביון של אותה חברה ולשאיפות של אותה חברה. כל ערבי שרוצה להביע את הלאומיות שלו יש לו הרבה מדינות לעשות את זה, לנו אין ארץ  אחרת, אין לנו מדינה אחרת".

"היום כניסה של מהגרים מכל מיני מדינות, כשבאים מאפריקה ופולשים מכל מיני מקומות ומתחכמים נישואים כל זה התחכמות על מנת להחדיר פה מחבלים במסווה של איחוד משפחות וכל מיני ביטויים מהסגנון הזה. זה דברים שעלולים לפגוע בביטחונה של מדינת ישראל. אני לא אומר לפגוע בזכות הקניינית של מישהו אבל ליישב אותם בארצות מוצאם. זה התרבות שלהם זה השפה שלהם זה העם שלהם וכל מי שרוצה להביע לאומיות יש לו מספיק מדינות שהוא יכול להביע אותם שם" סיכם הרב ליאור.

יו"ר השדולה לטיפול בבעיית המסתננים, ח"כ דני דנון, אמר בכנס כי "4000$ קונים כרטיס ישיר מאפריקה לתחנה מרכזית בתל אביב- אם לא נוציא את אפריקה מישראל, ישראל תהפוך להיות אפריקה". לדבריו, לאחר שביקר בדרום סודן באוגוסט האחרון, והיווה הנציג הישראלי הרשמי הראשון לבקר במדינה, ראה כי יש מאות אלפי אפריקאים שמעוניינים לבוא לישראל ולשפר את איכות חייהם

בנושא העלייה לישראל ציין דנון, כי בשנת 2011 הגיעו יותר מסתננים מאשר עולים חדשים למדינת ישראל וכי השפעותיהם על החברה הרסניות: "כתוצאה מכניסת מסתננים בלתי חוקיים לשכונות בערים השונות, ילדים ונשים מפחדים להסתובב ברחוב, הפשע גואה, האבטלה גבוהה והצביון היהודי בשכונות נעלם. המסתננים הם האיום המוחשי ביותר על מדינת ישראל, עם פוטנציאל של מאות אלפים שמחכים להגיע. יש שקוראים לזה גירוש, אני קורה לזה הגנה על המולדת" אמר דנון.

שר הפנים אלי ישי אשר התייחס אף הוא למדינות ההגירה ואמר כי "אנחנו נאבקים מול ארגונים שמטרתם להציף את מדינת ישראל במאות אלפי אנשים לא יהודים". פעילים ומתנדבים בעמותות סיוע לפליטים אשר השתתפו בכנס תקפו את השר ישי על דבריו  נגד הארגונים. השר ענה להם כי "זה בפרוש מטרתם של חלק גדול מהארגונים וכי יש גם חלק שפועל במטרה להעניק להם עזרה הומניטרית, והוא מברך על כך: "האדם נברא בצלם אנוש, ואתה מסייע לו, תבורך. אני אנושי בכך שאני שומר על המפעל הציוני של מדינת ישראל זה המאבק שלי".

16.4.2012, ניר לקס, מורשת

 

"מדיניות ההגירה - פיגוע אסטרטגי נגד ישראל"

ח"כ זבולון אורלב השתתף היום (ראשון) בכנס רמלה העוסק בבעיית העובדים הזרים.

במהלך הכנס אמר אורלב, "העדר מדיניות ההגירה שהביאה להימצאותם של למעלה מ-600 אלף איש ששוהים במדינת ישראל שלא כדין, היא ההפקרות מוחלטת ומחדל שלטוני חמור המהווה פיגוע אסטרטגי, המאיים על אופיה היהודי של מדינת ישראל".

עוד הוסיף ח"כ זבולון אורלב כי "על ממשלת ישראל להתעשת ולהקצות את המשאבים כדי לאכוף את מערכת החוקים הסותמת את הפרצות של כניסה בלתי מבוקרת של מסתננים ממצרים, שוהים בלתי חוקיים פלסטינאיים, ועובדים זרים מהמזרח הרחוק".

"על ממשלת ישראל להבין כי מחיר השאננות היא סכנה מוחשית של התבוללות של בני נוער ואיום על הרוב היהודי במדינת ישראל. יש לשמור את ארץ ישראל לקליטת מליוני יהודים ולא מסתננים בלתי חוקיים", הדגיש אורלב.

15.4.2012, ישי קרוב, ערוץ 7

 

"מסתננים מאיימים על צביונה של ישראל"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ערך בצהריים (שלישי) ביקור באחד האזורים שבהם נבנית הגדר לאורך גבול ישראל-מצרים. זהו ביקורו הרביעי של רה"מ במקום בשנתיים האחרונות.

 בסיום הביקור אמר ראש הממשלה "קיימנו דיון מאוד יעיל וממוקד שיסיע להוביל את הפרויקט להשלמתו בקרוב. אני בא לכאן כל כמה חודשים כדי לראות מקרוב את ההתקדמות. המכשול הזה נועד לתת מענה לאיום חדירת הגבולות, שהוא אחד מארבעת האתגרים הניצבים בפני מדינת ישראל (יחד עם גרעין, טילים וסייבר)".

נתניהו הוסיף "ההתמודדות עם איום זה הוא מפתח לעתידה של מדינת ישראל שאינה גדולה בשטח ובאוכלוסייה. טוב עשתה הממשלה כשהחליטה לטפל בתופעה המסוכנת הזאת. תחשבו מה היה מצבנו לו היינו משתהים. בתוך עשור המדינה הייתה עלולה להיות מוצפת במאות אלפי מסתנני עבודה בלתי חוקיים. היקף כזה יכול להביא לקריסת המערכות האזרחיות ולפגיעה בציביונה של המדינה. הגדר היא מענה טוב למסתנני העבודה הבלתי חוקיים, למבריחים הפליליים, ולפעילי הטרור".

27.3.2012, חזקי עזרא, ערוץ 7

 

דנון: המסתננים הם סכנה מהותית למדינה

בית המשפט המחוזי נענה היום (ה) לבקשת ארגוני הסיוע לקהילה הזרה והוציא צו ארעי המשעה את הליך הרחקתם של נתיני דרום סודן מישראל, שהיה אמור לצאת לדרכו ביום ראשון הקרוב, למשך שבועיים, בסופם יתקיים דיון בסוגיה בבית המשפט.

במקביל משרד החוץ העביר בקשה לרשות האוכלוסין וההגירה לדחות את מבצע הרחקתם עד לקיום דיון מחודש בנושא לאור ההסלמה במצב הביטחוני וההומניטארי במדינה.

בעקבות דחיית הרחקתם, פנה יו"ר השדולה לטיפול בבעיית המסתננים, ח"כ דני דנון, לשר החוץ, אביגדור ליברמן, בבקשה לבחון מחדש של השלכות המהלך.

"אזרחי מדינת ישראל לא צריכים לסבול עוד מהרעה החולה שהביאו איתם המסתננים", אמר דנון. "המצב הקיים בדרום סודן לא מצדיק תופעות של אלימות ופשיעה בישראל".

לדבריו, מדובר בלחימה בין שתי מדינות, וכפי שבזמן לחימה בישראל, אזרחי המדינה לא זכאים למקלט במדינה אחרת, כך גם המצב בדרום סודן.

"המסתננים לא מחפשים מקלט, הם מחפשים עבודה", הדגיש חבר הכנסת. "מדובר בסכנה מהותית למדינת ישראל, תופעות של פשיעה ופגיעה בכלכלה הן רק ההתחלה בדרך לשכונות וערי מסתנני עבודה ברחבי הארץ".

29.3.2012, יובל גורן, מעריב

 

השלב הבא של ישי: מעצר של אריתריאים וסודנים

אני בא בטענות למשרד החוץ ולמשרד המשפטים שלא מאפשרים לי לגרש את כולם, כפי שעשינו עם אזרחי דרום סודן. משרד החוץ ומשרד המשפטים גוררים רגליים, הם לא קיבלו החלטה אמיצה לטובת החלום הציוני".

 הפתרון של ישי ברור, ולא בטוח שכולם יאהבו אותו. "בינתיים, אני מתכוון לכלוא אותם. לזה אני לא צריך אישור מאף אחד, טובת מדינת ישראל לנגד עיניי", אמר שר הפנים. "דרשתי מהאוצר תוספת תקציב להגדלת מתקני השהייה ועד שתהיה לי אפשרות לגרש אותם אני אכלא אותם כדי להמאיס עליהם את חייהם. יש תוכנית מסודרת ברשות ההגירה לכלוא אותם ככל שיהיה מקום במתקני השהייה. נכלא אותם במהירות".

16.8.12, עומרי אפרים, ynet

 

ברוך מרזל: "המסתננים בדרום ת"א הם פצצה מתקתקת, אני מאשר את זריקת בקבוקי התבערה!"

פעיל הימין הקיצוני מחברון משוחח עם נתן על זריקת בקבוקי התבערה בשכונת שפירא שבת"א ועל המסתננים הסודנים והאריתראים - נתן: "הם בסך הכול חיפשו מקום לגור בו!"

זהבי עצבני, רדיו כל רגע, 29/4/2012

 

תל אביב: מפגינים נגד הזרים - וממול גם בעדם

עשרות פעילי ימין בראשות ברוך מרזל הפגינו מול מתחם התחנה המרכזית בדרום תל אביב, בעד גירוש אזרחים זרים מהאזור. בפעם הקודמת זה נגמר באלימות קשה נגד הזרים

"הם סכנה לעתיד המדינה, אם יהיה להם טוב, יגיעו הנה עוד עשרה מיליון" על הפליטים

ענת שלו, וואלה, 31/5/2012

 

נגד מזרחים:

 

למה אתם שונאים את מירי רגב

הדמוקרטיה שקמה לה פה היא דמוקרטיה לחזקים, הצגה יהודית שמלהקת לתפקידים הראשיים כמעט תמיד "אירופים בני דת משה". למרות היותה קבוצה הגמונית שמחזיקה את מירב ההון הכלכלי והתרבותי - הגזענות אינה נחלת התרבות האשכנזית בלבד

12/12/2012הטלוויזיה החברתית

 

נגד חרדים:

 

התקף חרדה // "בין לפיד לבנט אין כל מכנה משותף פרט לשנאת החרדים"

הרחוב החרדי זועם. ליתר דיוק, מנהיגי הרחוב - הפוליטיקאים, הרבנים והעסקנים שסביבם - לא יודעים את נפשם מרוב מרירות וכעס. בחלומות הכי גרועים הם לא האמינו שהציונות הדתית תדחק את רגליהם לחלוטין ממנעמי השלטון. הכעס מכוון כלפי ה"מיזרוחניקים" ‏(הביטוי הנפוץ לציונות הדתית - הפועל המזרחי‏). בפורים, באחד מבתי הספר בבני ברק אפילו התאימו את השיר המפורסם על המן וויזתא לרוח התקופה, ושרו בקול "את לפיד תלו על עץ גבוה, את בנט על עציץ". האיבה במגזר החרדי כלפי הציונות הדתית נסקה לרמות חדשות. העיתונות החרדית מלאה, יום אחר יום, בקריאות גנאי לעבר נפתלי בנט, והוא מכונה שם רשע שזומם גזירות שמד על עולם התורה.

צבי זרחיה, נטי טוקר, רוני לינדר, THEMARKER, 8/3/2013

 


ח"כ דוד רותם נגד החרדים: "עדיף גויים שנלחמים על פרזיטים"

בכיר ישראל ביתנו התבטא בחריפות בסוגיית השוויון בנטל. בריאיון לערוץ הכנסת התייחס לדרישה לגייס את החרדים בהקשר של גירוש ילדי הזרים, כשבעיניו - אלו מבין האחרונים שתורמים למדינה עדיפים על אזרחים יהודים שלא עושים זאת. כך זה נראה

חדשות2, 3/7/2012

 

אייכלר: "דרישת יש עתיד- גזענית"

ח"כ ישראל אייכלר התראיין ברשת ב, ותקף בחריפות את דרישת יש עתיד לקבל את ועדת הכספים, בדגש על כך שצריך להוציא את הועדה מידי החרדים.

ראשית הדגיש אייכלר את פעילותו של יו"ר הועדה הנוכחי, ח"כ משה גפני, למען כל המגזרים, ללא סקטוריאליות: "אמר ח"כ גומס, שלמרות שהוא מייצג את המגזר החקלאי והסקטור הקיבוצי, הוא היה בועדת הכספים חבר טוב של גפני וליצמן, על המקצועיות והיושר שלהם אין שאלה

שרי רוט, בחדרי חרדים, 30/1/2013

 

נגד דוברי רוסית:

 

דרעי: הליכוד ביתנו הפכה למפלגה של רוסים ולבנים

נמשכים חילופי המהלומות בין ש"ס לליכוד. משה כחלון דחה את דברי דרעי לפיהם הושפל על ידי הליכוד

"ישראל ביתנו ביצעה השתלטות עויינת על הליכוד. ממפלגת העם, הפכה הליכוד ביתנו למפלגה יהירה וזחוחה שמייצגת רוסים ולבנים".

דרעי הוסיף ואמר: "הם השפילו את כחלון וכעת הם רוצים להשפיל את שאר השרים הספרדים. זו קריאת השכמה לכל הספרדים, שובו הביתה, הליכוד כבר לא ביתכם, ש"ס היא ביתכם הטבעי והאמיתי. רק ש"ס חזקה תשמור על הספרדים בממשלת נתניהו הבאה".

זאב קם, מעריב, 27/12/2012

 

ליברמן נגד דרעי: תשדיר כוכבית גיור - סרט זוועה

"חוק הגיור שהובלנו נוסח יחד עם הרב שלמה עמאר. גם הגר"ע יוסף נתן ברכתו" • "אתה מכין הקרקע לחבירה לשמאל" • ליברמן כותב ל"אריה ידידי" • ודרעי לא נשאר חייב

שרי רוט, בחדרי חרדים, 14/1/2013

 

נגד לה"טב:

 

ח"כ אנסטסיה מיכאלי: "לסביות? הן נשים שעברו הפלה"

ח"כ מיכאלי ממשיכה לתקוף את חברי הקהילה הגאה; הפעם על הכוונת - הנשים ■ בראיון שיפורסם במהדורת סוף השבוע של העיתון "מעריב" טוענת מיכאלי כי לסביות הן נשים שנאלצו לעבור הפלה בעברן

גלובס 20/6/2012

 

ח"כ מיכאלי נגד הומואים: "עוברים הטרדות מיניות בגיל צעיר, וזה הולך ומתדרדר"

בדיון שנערך בוועדה למעמד קידום האשה יצאה חברת הכנסת מיכאלי נגד ערוץ 10, המשדר לדבריה תכנים ש"מראים כמה זה נחמד להיות הומו"

חברת הכנסת אנסטסיה מיכאלי (ישראל ביתנו) האשימה אתמול (רביעי) את ערוץ 10 בכך שהוא משדר תכנים שמציגים מציאות מדומה על הומואים. "כשאני פותחת את הערוץ, אני רואה תכניות בידור, כביכול, על כמה זה נחמד להיות הומו. הם עוברים הטרדות מיניות מגיל צעיר מאוד, וזה הולך ומתדרדר", אמרה מיכאלי בדיון של הוועדה לקידום מעמד האשה בכנסת. דבריה של מיכאלי פורסמו היום לראשונה בגלי צה"ל.

יהונתן ליס, אילן ליאור, הארץ, 14/6/2012