חדשות ופעילויות


 
 

המטה למאבק בגזענות מזמין אתכם/ן ארגונים ואנשים פרטיים להצטרף לפעילות

 

 

דף ראשי - דוח הגזענות- דוח הגזענות 2013

פגיעה בחופש הפעולה הפוליטי של מנהיגות הציבור הערבי

פרסום ראשון : 21/03/2013   עדכון אחרון:   21/03/2013


דמוקרטיה אמיתית אמורה לאפשר מרחב עשייה פוליטי לקבוצות השונות שבמסגרתה, וכן לאפשר מרחב פעולה, תנועה, עשייה והבעת דעה למנהיגים הפוליטיים של אותן קבוצות בציבור. כמו לכל הקבוצות והקהילות, גם למיעוט הערבי בישראל יש מנהיגות פוליטית המייצגת את אותו על גווניו ועל דעותיו השונות, והכוללת בין היתר חברי כנסת, פעילים פוליטיים ואנשי דת וחברה. המרחב ההכרחי והחיוני הזה מצטמצם משנה לשנה, כאשר חברי כנסת ערבים נרדפים באמצעות הגשת כתבי אישום וחקירות על פעילות במסגרת תפקידם כנציגי הציבור. בימים אלה עדיין מתנהלים דיונים בבתי המשפט בעניינם של ח"כ מוחמד ברכה, ח"כ לשעבר סעיד נפאע ואחרים.

 

בבחירות האחרונות לכנסת ה-19, מנהיגים פוליטיים יהודים השקיעו במסעי הכפשה ובניסיון לפסול חברי כנסת ערבים מלהתמודד בבחירות, בין היתר ח"כ חנין זועבי, ח"כ אחמד טיבי ואחרים. בנוסף, בלטו הצהרותיו של ח"כ יאיר לפיד, יו"ר תנועת יש עתיד, שפסל את ישיבתו בגוש חוסם אחד או בממשלה אחת עם חברי כנסת ערבים. לפיד, אשר ימונה בקרוב לשר האוצר, ואמור לנתב את המדיניות הכלכלית של הממשלה, גם כלפי האזרחים הערבים בישראל, מבקש להדיר את הערבים מכל קואליציה אפשרית.

 

בחינה של ההתבטאויות והאירועים המתועדים בזה מעידה על כך שהאפשרויות העומדות בפני קבוצת המיעוט הלאומית של הערבים בארץ מצטמצמות והולכות, וכן על כך שהקולות של מי שדבקים בעקרונות השוויון והדמוקרטיה מצויים תחת מתקפת דה-לגיטימציה המופעלת מטעם קברניטי המדינה והמושכים בחוטים של קבלת ההחלטות.

 

 

יאיר לפיד- לא נעשה גוש חוסם עם זועביז

לאחר שזכה ב-19 מנדטים והפך להפתעת הבחירות, יושב ראש "יש עתיד" יאיר לפיד הבהיר מחוץ לביתו כי לא יהיה גוש חוסם. "לא נעשה גוש חוסם עם זועביז, התוצאות ברורות",

על האפשרות שהועלתה ביממה האחרונה לפיה לאחר פרסום התוצאות על גוש חוסם, הבהיר כי הוא "רוצה להוריד את הדבר הזה מהשולחן". לדבריו, לא יהיה גוש חוסם עם "זועביז" (אמר - והתכוון למפלגות הערביות)

חדשות ערוץ 2 23/1/2013

 

ח"כים ערבים ורובים בבית המשפט

מהדורת השבט, אתר אינטרנטי עוקצני, עשה סרטון בו הוא מציג את ח"כ זועבי כמחבלת, מחזיקה רובה בבית המשפט, ושרים על שערבים הם מחבלים וכדומה.

מהדורת השבט 3/1/2013

 

צפו: היריקה על טיבי בבר אילן

העימות הנפיץ מתחילתו שארגנה אתמול אגודת הסטונדטים של אוניברסיטת בר אילן היה אמור להיות סוער - אבל זלג לפסים קיצוניים במיוחד, והסתיים גם ביריקה על חבר הכנסת אחד טיבי. טיבי הגיע למקום כדי להשתתף בדיון עם חבר הכנסת אריה אלדד ממפלגת עוצמה לישראל. היצרים התלהטו על הבמה, ולא פחות מכך - בקהל. צפו בסרטון

 

כהנא חי. ועוד איך

"הסרטן שאוכל אותנו הוא הערבים של מדינת ישראל"; "לא ליברליזם, דמוקרטיה או השקפה מתקדמת כביכול יקבעו מה טוב או רע לנו"; "שום ערבי לא יתקבל ללימודים אוניברסיטאיים אלא אם כן יישבע אמונים למדינה היהודית"; "ככל שיתרבו הערבים ויגיעו לאזורים יהודיים, בה במידה יגדל מספרם של הפשעים בכלל, והפשעים המיניים בפרט, נגד היהודים"; "מי ייתן סוף סוף טיפול הורמונלי לדיכוי היצר הלאומיני של העבריין הערבי הלאומיני?"; לאחר הפיגוע בקו 405 ב-1989 אמר כהנא על ההרוגים: "מי רצח אותם?... השמאלנים האלה... הממשלה הזו". על התבטאויות מסוג זה נענש כהנא באיסור על השתתפותו בבחירות לכנסת.

25 שנים לאחר מכןבבחירות 2013, יתמודדו ברשימת "הליכוד-ביתנובנימין נתניהו("שמיר צדק, הערבים הם אותם ערבים והים הוא אותו ים"; בניכוי החרדים והערבים מצבנו מצוין), אביגדור ליברמן ("ארגוני השמאל הם סייעני טרור נטו"; "בשביל חלק משרי אירופה, השמדת ישראל מובנת מאליה"), גלעד ארדן ("ערוצים ערביים משדרים דברי הסתה וידיעות שקריות ומסיתים את ערביי ישראל"), דני דנון ("נראה שהוקמה מדינת אויב של מסתננים בתוך מדינת ישראל. הגיע הזמן להכריז מלחמה על אותה מדינת מסתננים ולהציב יעד אחד שחייבים לעמוד בו - גירוש עכשיו"), ומירי רגב ("הסודאנים הם סרטן בגוף שלנו"; חס וחלילה לא השוויתי את הסודאנים לבני אדם).

בזמן שבו אלה הם הנציגים הבולטים של המפלגה הגדולה ובעלת הסבירות הגבוהה ביותר לנצח בבחירות, מה הטעם בפסילת קמפיין כמו זה של מיכאל בן-ארי ותנועת "עוצמה לישראל"? הרי בן-ארי - שאמר בראיון "לא רק אני מייצג את הרב כהנא, הוא מיוצג היום על ידי הרבה מאוד אנשים בכל מקום, בכנסת ומחוץ לה" - הוא רק סימן זעיר לנסיגת ישראל לאחור. פיסת עץ צפה על פני המים, מסמנת את המקום שבו הספינה שקעה. ואין מציל.

נועה אסטרייכר, הארץ 20/12/2013

 

מרזל: מצטער שלא ירקתי על אחמד טיבי

מרזל כתב בדף הפייסבוק שלו שהוא מבקש סליחה "על פעם שעברתי בכנסת ליד אחמד טיבי יימח שמו ולא עשיתי את מה שצריך". ח"כ טיבי כתב לקצין הכנסת, כי הוא רואה במסר של מרזל איום ברצח.

צבי זינגר, מגפון, 27/9/2012

 

ליברמן הורה לשריו לא לשתף פעולה עם הוועדה של טיבי: "שליח של ארגוני טרור"

שר החוץ אמר כי ביקש מיו"ר הכנסת להקפיא את פעולת הוועדה הפרלמנטרית לשילוב ערבים בחברה. ח"כ טיבי: "להיות מוחרם ע"י ליברמן - תו תקן"

ליברמן אמר את הדברים בעת ביקור שערך עם סיעתו ביישובי המועצה האזורית מרום-הגליל, מושב אביבים והכפר הצרקסי ריחאניה, אחרי שתקף את מה שהגדיר כ"שתיקתם של הח"כים הערבים על הטבח שמבצע אסדבסוריה", שתיקה שלדבריו "לנוכח השתוללות שלהם על הריסת מבנה פה ושם", היא כמו "בגידה באומה הערבית, באזרחי סוריה ובמדינת ישראל".

אלי אשכנזי, גקי חורי, הארץ 16/2/2012

 

בית המשפט העליון דורש הסברים מדוע לא להעמיד את ראאד סלאח לדין

בית המשפט העליון דרש מהיועץ המשפטי לממשלה לספק הסברים מדוע לא הגיש כתבי אישום נגד מנהיג הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית השיח ראאד סלאח לדין, בגין השתתפותו במסע החופש לעזה על גבי ספינת המרמרה.

אתר שאשהנט, 4/9/2012

 

ח"כ מירי רגב לזחאלקה: היית טרורירסט ועשית תעודת בגרות על חשבוננו, לך לחזה ותייצג את חמאס!

רגב: את מי אתה מייצג?
את ישראל או את האוייב הערבי
לך לעזה ותייצג את החמאס שם!

זחלקה... "אני מייצג את כולם... אני מייצג את השלום
צריך להשית סנקציות על ממשלת ישראל כי היא סרבנית שלום"
ישראל לא רוצה שלום. ישראל לא בשלה לשלום. ישראל אחראית על שפיכות הדמים,
כי היא כובשת והיא מתנחלת והיא סרבנית שלום...

רגב: זחלקה הוא בוגד, לכו לעזה!
אתה, טיבי וזועבי - בוגדים!
איך אתה מעיז להגן על העם הפלסטיני
בהודו אמרת להם אל תקנו נשק מישראל
אתה צבוע ואם לא תשבע נאמנות - לא תהיה חבר כנסת
אינך מייצג את ערביי ישראל
בושה שאתה ח"כ וצריך להעמידך לדין
זו מדינה יהודית שישבע נאמנות.

זחלקה: אני כאן המקור ואני הייתי קודם...
ממשלת ישראל צריכה להחליט אם אנחנו הערבים אזרחים או לא?

רגב: אתה לא משרת בצבא, לא שירות לאומי, כלא שנתיים על טרור!
היית טרוריסט ועשית תעודת בגרות על חשבונינו
היית טרוריסט ולכן היית בכלא שנתיים!
למדת באוני העברית על חשבונינו.

זחלקה: מי את בכלל? את מהגרת, אני מקומי. את מהגרת...

רגב: האם תקרא לחמאס להפסיק את הירי על אזרחים?
אתה גזען חשוך ואתה שונא את ישראל
אתה בוגד ואתה אוייב!

עימות בין ח"כ רגב וח"כ זחאלקה ב- YNET  20/11/2012

 

 

דנון: "טיבי הוא טרוריסט בתחפושת של ח"כ"

 סגן יו"ר הכנסת, ח"כ דני דנון, ליועץ המשפטי לממשלה בכדי לפעול להרחקתו של ח"כ טיבי מהכנסת ה-18: "טיבי חצה כל קו אדום אפשרי, במדינה אחרת הוא כבר היה יושב מאחורי סורג ובריח עד סוף ימיו. מיליון אזרחי ישראל חיים תחת אש של טרוריסטים קיצוניים ברצועת עזה וטיבי בוחר לשבח את פעולות המחבלים- כל הקווים האדומים נחצו", אמר.

הקול היהודי, 12/3/2012

 

אופיר אקוניס הגיש בקשה רשמית לפסילת חנין זועבי

סגן יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-19, ח"כ אופיר אקוניס, פנה בישיבת הועדה ליו"ר הועדה, השופט אליקים רובינשטיין, בבקשה לפסול את ח"כ חנין זועבי מהתמודדות לכנסת הבאה. אקוניס: "מדינת ישראל צריכה לפעול בכל הכוח ובנחרצות כנגד מי שמנצל את הדמוקרטיה שלה במטרה לחסל אותה מבפנים. חנין זועבי השתתפה בפיגוע המרמרה שכוון נגד חיילי צה"ל אסור לאפשר לה לחזור לבית הנבחרים של מדינת ישראל!"

לילך ויסמן, גלובס 16/10/2012

 

ווינט מדווחים על החלטת בג"ץ לאפשר לח"כ זועבי לרוץ לכנסת בתמונות ממרמרה

כך הפנו שלשום בפייסבוק של אתר ynet לידיעה על החלטת בגצ להתיר לחכ חנין זועבי מבלד להתמודד בבחירות:

ההפניה נמחקה אחרי שהתקבלו במערכת מיילים זועמים, תלונות של עורכים וטלפון מדוברו של יור סיעת בלד, חכ גמאל זחאלקה, והוחלפה בזאת:

 

 

 

בקשת לפסילת בל"ד ורע"מ תע"ל לוועדת הבחירות המרכזית

ראשי עוצמה לישראל, חברי הכנסת אריה אלדד ומיכאל בן ארי, פנו הבוקר לוועדת הבחירות המרכזית בבקשה לפסול את רשימת בל"ד עליה נמנים חברי הכנסת זחאלקה וחברת הכנסת זועבי, וכן את  רשימת רע"מ תע"ל עליה נמנים חברי הכנסת אברהים סרסור, ואחמד טיבי. הוועדה תדון בימים הקרובים בבקשה.

בנימוקי הבקשה כתבו אלדד ובן ארי כי שתי הרשימות הללו שוללות את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית וכי נציגיהן תומכים במאבק מזוין של מדינת אויב או של ארגוני טרור נגד מדינת ישראל. עוד נטען בבקשה כי נציגי שתי הרשימות הללו "מבקרים במדינות אויב ותומכים בצוררי ישראל".

צבי זינגר, מגפון, 9/12/2012

 


אקוניס: החכ"ים הערבים חוצים כל קו אדום

ח"כ אופיר אקוניס דרש מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית נגד ח"כ עפו אגבאריה, "בגין הסתה חמורה נגד ראש הממשלה".ח"כ אופיר אקוניס אמר כי "חברי הכנסת הערבים חוצים כל קו אדום ומתחרים ביניהם על עוצמת וחומרת ההסתה כנגד מדינת ישראל. הגיע הזמן להתייצב מול הקיצוניות של הח"כים הערבים ולהציב להם גבולות. לח"כ שמפרסם תמונה של ראש הממשלה עם דם על הידיים ולחברת כנסת שעומדת דקת דומיה לזכר שהידיםאין מקום בכנסת ואנחנו נמשיך לפעול על מנת שלא יהיו".

חזקי עזרא, ערוץ 7, 23/11/2012

 

זועבי התלוננה: ח"כ דנון מסית נגדי

חברת הכנסת מבל"ד הגישה היום (שני) תלונה רשמית ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין נגד חבר הכנסת מהליכוד. זאת בשל עצומה שדנון יזם נגד זועבי, בדרישה למנוע ממנה להתמודד לכנסת הבאה. כ-25 אלף איש חתמו עד כה על העצומה. בין החותמים גם קרוב משפחה של זועבי.

בתלונה של זועבי נאמר, כי העצומה של דנון נגדה מהווה הסתה בלתי-חוקית אשר פוגעת בזכותה הדמוקרטית להיבחר לכנסת. בתגובה לתלונה אמר דנון: "עם ישראל מסכים עם עמדתי שאסור לאפשר לזועבי להיכנס לכנסת הבאה. זועבי שוב מנסה להשתמש במטרייה הדמוקרטית כדי להמשיך את דרכה הבוגדנית במדינת ישראל. מקומה בבית הסוהר יחד עם חבריה המחבלים מהחמאס".

פנחס וולף, וואלה, 5/11/2012

 

  עצומה לפסילת חכ חנין זועבי מהתמודדות לכנסת

חבר הכנסת דני דנון הפיץ עצומה לפסילת חברת הכנסת חנין זועבי באתרי אינטרנט ופורומים ימניים.

הוא כתב: " במהלך כהונתה בכנסת ה-18 חברת הכנסת חנין זועבי חצתה קווים אדומים שלא נחצו בישראל מעולם. ח"כ זועבי תמכה במאבק מזוין כנגד ישראל הן בהתבטאויות והן במעשים.

תקצר היריעה מלפרט את כל מעשיה ואמירותיה,אך בשל חשיבות הדיון אזכיר את המרכזיים והחריפים בעוצמתם :

1.       השתתפות במשט המרמרה.

2.       קריאה למאבק בסגנון האינתיפאדה.

3.      קריאה בעד טרור כנגד ישראלים.

אם ח"כ זועבי, במעשיה האלימים לצד ארגוני ופעילי טרור,איננה נכנסת להגדרת עילת הפסלות של תמיכה בארגון טרור ובמאבקו כנגד המדינה,אז עולה השאלה מה כן ייכנס במסגרת עילה זו?

אשמח לקבל את תמיכתך ואת הצטרפותך ליוזמה : לפסול את ח"כ זועבי מלהתמודד לכנסת ישראל.
על מנת להצטרף ליוזמה יש לשלוח את הטופס המצ"ב בפקס : 5283901-03 או במיילyozma.zo@gmail.com

לפרטים נוספים : 6295017-03

בברכה,
ח"כ דני דנון

יו"ר הליכוד העולמי."

 

 

למרות התנגדות היועץ המשפטי: ועדת הבחירות פסלה את מועמדותה של זועבי

בתום דיון ארוך, הצביעו חברי ועדת הבחירות המרכזית בעד פסילתה של חברת הכנסת ממפלגת בל"ד ברוב של 19 תומכים לעומת 9 מתנגדים, והנושא יעבור להכרעת בג"ץ. עם זאת, הוועדה הצביעה נגד פסילתן של מפלגות רע"ם-תע"ל ובל"ד. טיבי עורר סערה: "הוועדה מורכבת מפוליטיקאים מתוסכלים דרג ז". ההכרעה עוברת לבג"ץ

ערוץ 10, 19/12/2012

 

תחילת המשפט הפוליטי נגד ח"כ מוחמד ברכה

בית משפט השלום בת"א החל במשפטו של ח"כ מוחמד ברכה (יו"ר חד"ש), אחרי שכבר נמחקו שניים מהאשמות נגד ברכה, הוא נאשם בכך שמנע משוטר למלא את תפקידו, כאשר מנע את מעצרו של צעיר פלסטיני בבלעין ב-2005, והשנייה שהוא "תקף" צעיר ימני שבא לתקוף את המפגינים נגד מלחמת לבנון השניה ביולי 2006.

אתר הגליל, 18/4/2012

ח"כ מוחמד ברכה העיד במשפט המתנהל נגדו, וכפר באשמות שהוגשו נגדו, בבית משפט השלום בת"א. ברכה טען כי ההאשמות האלה כוזבות והן מהוות רדיפה פולטית.

אתר אלקול, 23/12/2012

 

 

מירי רגב: "אחמד טיבי וחנין זועבי סוסים טרויאנים, בוגדים"

ח"כ רגב לגלובס TV: "חברי הכנסת טיבי וזועבי מייצגים את העם הפלסטיני. הם לא מצטערים על אנשים שלנו שהם נהרגים והם מדברים על החמאס"

גלובס, 20/11/2013

 

ליברמן: לח"כים הערבים אין מקום

רק הח"כים הערבים מצליחים להתחרות עם אירן, הפלסטינים והטורקים על תואר "האנשים השנואים ביותר על אביגדור ליברמן". השבוע הטילה עליו ועדת האתיקה של הכנסת נזיפה חמורה לאחר שקרא שלא לשתף פעולה עם ועדת החקירה הפרלמנטרית לבדיקת שילובם של ערביי ישראל בשירות הציבורי, בראשה עומד ח"כ אחמד טיבי.

"אני מסתכל על תוצאות הוועדה - מה היא עושה, מה היא תורמת, הממצאים, שהיא כבר מתפרסת על שתי כנסות, ואני משווה לכל ועדות החקירה האחרות שהוקמו בכנסת", הוא תוקף. "פשוט חבורת מתקרנפים בכנסת ישראל שבגלל כל מיני אינטרסים ניסו לרצות את ח"כ טיבי, הקימו ועדה פרסונאלית שבעיקר נותנת לו שירותי משרד ודוברות, שלא מעניינת אותם בכלל אזרחי ישראל הערבים. חבורה צבועה שמייצגת את ארגוני הטרור בכנסת ישראל.

פנחס וולף וטטל שלו, וואלה, 25/5/2012

 

"תהיה אינתיפאדה דרוזית, וזה לא כדאי לכם"

הדרוזים בגליל לא מבינים מדוע ביקורים במקומות קדושים בלבנון ובסוריה הגיעו לכדי הגשת כתבי אישום קשים נגד 16 שייחים. בכירים מזהירים מתוצאות המשפט, שבינתיים נדחה. הפרקליטות: אין שחר לטענות

לשייחים מיוחסות עבירות של יציאה שלא כדין למדינת אויב ושל סיוע לאחרים להגיע לשם, ולח"כ סעיד נפאע (בל"ד), שמשפטו מתנהל בנפרד בבית המשפט המחוזי בנצרת, מיוחסות גם עבירות של אירגון הנסיעות ושל מגע עם סוכן חוץ

הדחייה ניתנה לבקשת נציגי אירגון עדאללה, המייצגים חלק מהשייחים, בטענה שהחומר נמסר לידיהם ברגע האחרון ולא היתה להם שהות לעיין בו.

מירית קושניר סטרומצה, MYNET עכו ונהריה, 21/5/2012

 

משפטו של ח"כ סעיד נפאע: בית המשפט המחוזי בנצרת החליט לפסוק בעניין תחולתה של החסינות הפרלמנטרית לפני תחילת ההליך המשפטי

ב-28 ביוני 2012 התחדש משפטו של ח"כ סעיד נפאע בבית המשפט המחוזי בנצרת. הפרקליטות מייחסת לח"כ נפאע עבירות של יציאה שלא כדין למדינת אויב, סיוע ליציאה שלא כדין למדינת אויב ומגע עם סוכן חוץ. מקורם של אישומים אלה במשלחת שארגן ח"כ נפאע, בהשתתפות כ-300 אנשי דת ואנשי ציבור דרוזים שעלו לרגל למקומות הקדושים בסוריה בשנת 2007, ובפגישות פוליטיות שקיים נפאע עם ארגונים שישראל מגדירה אותם כ"ארגוני טרור".

עדאלה, 27/6/2012

 

בית המשפט ממשיך לדון בהאשמות נגד מזכיר חד"ש איימן עודה

בית משפט השלום בבאר שבע, ממשיך לדון בהאשמות שהוגשו נגד מזכיר חד"ש, עו"ד איימן עודה (שהיה גם המועמד מס 6 ברשימת חד"ש לכנסת), ועוד מבני משפחת אלטורי – תושבי הכפר הבלתי מוכר אלעראקיב, שנאשם בכך שמנע הריסת בתים בכפר הבלתי מוכר אלעראקיב שבנגב, והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. עודה הגיב לדברים באומרו כי מוסדות המדינה מבזבזים שעות עבודה רבות כדי זו תהיה מלחמת חורמה וענישה קולקטיבית. הוא טען שתושבי אלעראקיב ימשיכו במאבק נגד הריסת בתיהם, ולהגשים את זכויותיהם המלאות.

אתר בוקרא, 18/6/2012