חדשות ופעילויות


 
 

המטה למאבק בגזענות מזמין אתכם/ן ארגונים ואנשים פרטיים להצטרף לפעילות

 

 

דף ראשי - דוח הגזענות- דוח הגזענות 2013

גזענות בספורט

פרסום ראשון : 21/03/2013   עדכון אחרון:   21/03/2013


הספורט הישראלי דורש טיפול שורש!
כנראה שהיה צורך בהתערבות בינלאומית בספורט הישראלי בכלל ובכדורגל בפרט, כענף הספורט הדומיננטי בישראל, על מנת שהמוסדות האמונים על שלטון החוק במדינת ישראל יחלו בביצוע תפקידם כהלכה.
 
המקרה חריג והקיצוני ביותר של גזענות בספורט בשנים האחרונות היה שירתו של שחקן נבחרת ישראל בכדורגל עם חבריו לקבוצת בית"ר ירושלים ואוהדיה השרופים "סלים טועמה מחבל, אני שונא את כל הערבים", במעמד חגיגות הזכייה בגביע המדינה לפני כשנתיים. מקרה זה היה כל כך מזעזע, עד שהחלטנו לעשות מעשה ולקרוא להתערבות בינלאומית. אך גם השנה סיפקו לנו חלק מאוהדי הקבוצה פנינה נוספת, בדוגמת "בית"ר טהורה לעד" שזכתה לגינוי רב.
 
בשנים האחרונות, ביקש דו"ח הגזענות להציג קווים לדמותם של הכדורגל והספורט בישראל, ולשרטט את ההתנהגות הבלתי ראויה והפסולה של חלק מהאוהדים.  התופעה של גזענות במגרשי הכדורגל מעוררת סלידה, ומצריכה טיפול מקיף בקומץ האוהדים הגזעני המשפיע על הכלל ומעיב על השקט. עם זאת, צריך לזכור כי גם שתיקתם של האוהדים השפויים במגרשי הכדורגל גרועה לא פחות מקריאות הגנאי והגזענות של הקומץ הקולני.
 
בשנה שעברה שלחנו מכתב להתאחדות הכדורגל העולמית פיפ"א, ודרשנו התערבות שלה על מנת לכפות על ההתאחדות לכדורגל ועל משטרת ישראל לטפל בבעיה. מספר חודשים עברו וכבר התחלנו לראות תוצאות.
 
השנה הכריזו הגורמים הממונים, משטרת ישראל וההתאחדות לכדורגל, מלחמת חורמה נגד כל התבטאות גזענית במגרשי הכדורגל, בעקבות הלחץ התקשורתי והפוליטי (נשיא המדינה בעצמו הזדעזע), ובעיקר הלחץ הבינלאומי, שנשאו פרי. לקראת סוף השנה האחרונה ותחילת השנה החדשה, נעצרו עשרות אוהדים ונחקרו במשטרה, חלקם הורחק מהמגרשים, ונגד כעשרה הוגשו כתבי אישום בגין גזענות בספורט והסתה לגזענות במגרשי הכדורגל, ומקבוצות שונות (בית"ר ירושלים, מכבי אום אלפחם, ועוד)

כמובן שקיים קשר הדוק בין החברה בישראל לבין מה שקורה במגרשים, שהרי האוהדים הם חלק מהחברה. אין ספק שגם להחלטה לטפל בגזענות בחברה בישראל על רקע גל תקיפות גזעניות בשנה האחרונה וריבוי המקרים בחצי השנה האחרונה של 2012, היה חלק נכבד בחשיפת מקרי הגזענות בספורט והטיפול גם בהם.
 
רק באמצעות הוקעה גורפת של אנשים, מעשים ותפיסות חברתיות נוכל לקדם את השינוי המיוחל, ולבעוט את הגזענות אל מחוץ למגרשים ומחוץ לספורט בישראל בכלל.
 
 
במשחק במחזור 20 בין בית"ר ירושלים ובני יהודה 26-1-2013 נשמעו קריאות גזעניות מצד אוהדי בית"ר, שלא הפסיקו לקלל את הבעלים והשמיעו קריאות גזעניות כמו "אין כניסה לערבים". אותם אוהדים הרימו שלט גזעני ביותר שכתוב עליו "בית"ר טהורה לעד", בעקבות המו"מ עם שני שחקנים מוסלמים גאורגים, והרצון של בעלי הקבוצה ארקדי גאידמק לצרפם לקבוצה.
YNET 26-1-2013
 
בהמשך לאותו אירוע עצרה המשטרה חשוד בן 17.5 מאוהדי בית"ר הנחשד שהניף את השלט הגזעני.
מוטי פשכצקי, ספורט 5 31/1/2013
 
ראיון ברדיו עם אוהד של בית"ר ירושלים, המסביר מדוע הוא נגד הבאת השחקנים ובעד לשמור על "עקרונות הקבוצה".
רדיו תל אביב 28/1/2013

אמירה זו נשמעה מצד מאמן קבוצת בית"ר ירושלים, אלי כהן במהלך ראיון, בעקבות המשחק בין קבוצתו לבני יהודה, בה הרימו אוהדי הקבוצה הירושלמית את השלט הגזעני לעיל.
כהן אמר: "אני לא מבין את האוהדים שלא רוצים לראות שחקן מוסלמי בבית"ר. יש מיליארד מוסלמים בעולם וצריך לדעת לחיות איתם. יש הבדל וזה שונה בין מוסלמי אירופי למוסלמי ערבי ופה יש לאוהדים בעיה עם ערבים שחיים במזרח התיכון, אני בכלל לא ידעתי שהשחקנים מוסלמים. אני מבין את הבעייתיות של הנושא ואני מקווה שבעזרת הדירקטוריון יעשו את מה שצריך".
YNET 26-1-2013
 
בעקבות  האמירה לעיל ,תובע ההתאחדות לכדורגל, עורך הדין שלום אבן עזרא, שלחמכתב למאמן בית"ר ירושלים, אלי כהן, ובו נכתב שהוא מתכוון להעמיד את המאמן לדין על הסתה לגזענות. זאת בעקבות הדברים שאמר כהן לאחר משחק ההפסד של בית"ר, 1:0 לבני יהודה. 
אופיר סער, וואלה, 4/2/2013

המשטרה הרחיקה שני אוהדים שקראו קריאות גזעניות בעקבות בקשת המשטרה, בית משפט השלום בירושלים הורה על הרחקתם של שניים מאוהדי בית"ר ירושלים ממגרשי הכדורגל למשך עונת המשחקים הנוכחית והעונה הבאה, כשעל החשודים להתייצב בתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריהם במחצית המשחקים של הקבוצה. השניים נעצרו באצטדיון טדי יחד עם חשוד נוסף, לאחר שבמהלך משחק הכדורגל בין בית"ר ירושלים ובני יהודה ת"א קראו קריאות גזעניות.
27-1-2013 עמוד הפייסבוק של משטרת ישראל
 
שחקן הנבחרת בעבר, אייל ברקוביץ, קרא במאמר שכתב ופורסם באתר ONE למנוע משחקי כדורגל ערבים לשחק בנבחרת כל עוד אינם עושים שירות צבאי או לאומי.
ONE 6-1-2013
 

מחזור 21 בליגת העל, ננעל בבלומפילד בהפתעה, כאשר בני יהודה גונבת את ההצגה הן על כר הדשא והן ביציעים. לצד הניצחון המרשים, קומץ אוהדי הכתומים קלקלו את החגיגה כאשר השמיעו נהמות גזעניות לעבר שחקני מכבי חיפה, טאלב טוואטחה ודינו אנדלובו. האחרון הינו שחקן בני יהודה לשעבר. מיעוט מקרב אוהדי הכתומים אף השליך כוסות משקה ופחיות שתייה לעבר ספסל הקבוצה. גם ביציעי מכבי ת"א הושמע שיר גזעני, "טועמה מחבל".  אוהדי הפועל חיפה, במשחקם מול בני סכנין פנו אל היריבה בקריאות בעלות אופי פוגעני, "הר הבית בידינו". מנגד, גם אוהדי סכנין לא נותרו אדישים והשמיעו, אולי כהכנה לקראת משחק קבוצתם מול בית"ר במחזור הבא, את הקריאות "כהנא מת". 
ONE 4/1/2013
 
ברשת הספורט הענקית ESPN שודר לאחרונה סרט תיעודי שחושף בכל החריפות את הגזענות של אוהדי בית"ר ואת יחס האוהדים כלפי ערבים. זאת היתה אומנם רבע שעה של תעמולה חד־צדדית, אבל היא גרמה למועדון נזק תדמיתי אדיר
שלומי אהרוני, MYNET ירושלים, 19/11/2012
 
רמזאן קאדירוב, ראש הרפובליקה הצצנית, התייחס למחאות של אוהדי בית"ר נגד שחקנים מוסלמים מגרוזני: "הספורט צריך לקרב בין הצדדים, שני המועדונים מסתדרים מצוין". הוא גם קרא לשחרור העצורים: "הם כבר הבינו מה לא בסדר"
27/1/2013 מוטי פשכצקי, ספורט 5
 
שני אוהדי בית"ר ירושלים השמיעו התבטאויות גזעניות במהלך המשחק אמש נגד בני סחנין. תוך פחות מיממה הוגש נגדם כתב אישום. השניים קראו יחד "סלים טועמה סלים אנחנו שונאים ערבים" וכן "מוחמד הוא לא נביא, הוא בסך הכל עוד ערבי".
שלמה פיוטרקובסקי, ערוץ 7 11/2/2013
 
שני כתבי האישום הראשונים הוגשו נגד ארבעה אוהדי בית"ר ירושלים בגין התבטאויות גזעניות בשני אירועים שונים. כתב אישום אחד הוגש נגד 3 אוהדים, מנשה אליהו מני, ליאור שמעון דנינו ואוהד נוסף, תושבי חולון וירושלים, בני 24, 22 ו- 23. על פי עובדות כתב האישום, ב- 26.1.13, במהלך המשחק בין בית"ר ירושלים ובני יהודה, ביקשו הנאשמים להתנגד לכוונה להביא לבית"ר ירושלים שני שחקנים זרים מצצניה ממוצא מוסלמי. במהלך המשחק קראו הנאשמים קריאות מוות לערבים. מנשה אליהו מני גם קרא שיישרף לכם הכפר. "כתב אישום שני הוגש נגד אוהד הקבוצה, תושב ירושלים בן 23. על פי עובדות כתב האישום, ב- 31.1.13, הגיע הנאשם למגרש הכדורגל בבית וגן, כאשר באותה שעה נערך אימון של שחקני בית"ר ירושלים. אימון זה היה האימון הראשון בהשתתפות שני השחקנים הזרים מצצניה ממוצא מוסלמי, שהצטרפו לקבוצה. עם תחילת האימון, הגיעו למגרש כעשרים עד שלושים אוהדים, שהתנגדו להצטרפותם של השחקנים החדשים בשל מוצאם, ולאורך כל האימון קראו קריאות גנאי נגד הבעלים של הקבוצה, יו"ר הקבוצה, מאמן הקבוצה והשחקנים החדשים. הנאשם, שהיה בין האוהדים שהגיעו לאימון, הגיע למגרש על מנת להתנגד להצטרפותם של השחקנים החדשים, כשהוא לבוש בחולצה אשר עליה כתוב L.F מוחמד מת 100% אנטי".
מאוחר יותר הודיעה פרקליטות מחוז ירושלים כי עוד שלושה כתבי אישום נוספים הוגשו, הפעם באמצעות עו"ד מרים בן גל, והם נגד שני אוהדי בית"ר ירושלים ואוהד אחד של מכבי אום אל פאחם. 2 כתבי אישום הוגשו נגד דניס קרמר, אוהד בית"ר ירושלים בן 22 ואחמד מחאמיד, אוהד מכבי אום אל פאחם בן 18, בגין 2 אירועים שונים של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות במהלך המשחק בין הקבוצות שהתקיים באצטדיון טדי ב- 29.1.13.
ONE 7/2/2013
 
המאבק של חלק מאוהדי בית”ר ירושלים נגד הגעת המוסלמים ממשיך להיגרר לפסים מכוערים: אלמונים הציתו לפנות בוקר (שישי) את משרדיה של בית”ר בשכונת בית וגן בעיר, סמוך למתחם האימונים של הקבוצה. למקום נגרם נזק כבד בשל בקבוק תבערה שהושלך לאחד המשרדים, וההערכה כי מדובר בחלק ממחאת האוהדים על החתמתם של שני שחקנים צ’צ’נים מוסלמים במועדון.
שטיבל, 8/2/2013
 
המשטרה טוענת שפיענחה את הצתת משרדי ביתר ירושלים. המצית וסייענו, שניהם חברי ארגון האוהדים המיליטנטי-גזעני לה פמילייה חשודים במעשה.  החשוד מתן נבון בן 24 תושב דרום הארץ מוכר למשטרה שמייחסת לו ולסייענו פשע שנאה גזעני
עניין מרכזי 19/2/2013
 
דוברות המשטרה הפיצה ידיעה לפיה לאחר המשחק בין ביתר אריאל ובני קלנסווה בליגה ג, תקפו שחקני קלנסווה את מאמן קבוצת בני אריאל, בעקבות התבטאויות גזעניות וקריאות גזעניות מצד האחרון והאוהדים של אריאל. נעצרו ארבעה חשודים ששוחררו בערבות בסוף החקירה.
אתר בוקרא, 6/10/2012
 
פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט השלום בעיר כתב אישום נגד אוהד בית"ר ירושלים, קטין בן 17 מבית שמש, בגין התבטאויות גזעניות שנאמרו לאחר המשחק באצטדיון טדי בין בית"ר ירושלים למכבי נתניה.   הנאשם צעק "סאדייב מת", "מוחמד מת", "הוארק ערבי ולא נביא".
ONE 4/3/2013
 
גם קבוצת הכדורסל של בית"ר ירושלים עומדת לדין בגין קריאות גזעניות והתנהגות בלתי הולמת של אוהדיה. היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל, עו"ד רונן ויינברג, החליט להעמיד את הירושלמים לדין על-פי דו"ח המשקיף שטען כי אוהדי בית"ר שרו במהלך משחק הקבוצה במסגרת גמר גביע האיגוד שהתקיים ביום ראשון מול מכבי טבריה "יהודי זה נשמה, ערבי זה בית זונות". 
ONE 5/3/2013
 
עשרות אוהדי הקבוצה צעדו לפני משחקה, וכשנתקלו באשה בת 50 שמחתה על קריאותיהם, ירקו עליה ואחד מהם אף היכה בראשה. אדם אחד נעצר
ניר חסון ועוז רוזנברג, הארץ 15/4/2012
 
שוב תקרית גזענית בתום משחק של מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים: הפרקליטות הגישה היום כתב אישום נגד אוהד הקבוצה בן 17, בחשד כי קרא קריאות גזעניות נגד ערבים ונגד שחקן הקבוצה המוסלמי, שכבש אתמול שער בכורה
חדשות 2 |  04/03/13 
 
כ-100 אוהדים של בית"ר ירושלים הגיעו הבוקר (שישי) לאימון הקבוצה במטרה למחות על צירופם של שני שחקני הרכש, גיבראיל קאדייב וזאור סדאייב מפאת היותם מוסלמים. בבית"ר בדקו אפשרות לערוך אימון סגור באצטדיון, אך בשל משחקה של הפועל קטמון במגרש אין אפשרות לעשות זאת. סדאייב וקאדייב ספגו יריקות ועזבו בחסות המשטרה. אוהד פגע ברכבו של קורנפיין. איתמר בן גביר ייצג את לה פמיליה
אופיר סער, וואלה, 1/2/2013
 
יותר מ-300 אוהדי קבוצת הכדורגל של בית"ר ירושליםתקפו השבוע כעשרה עובדים ערבים בקניון מלחה בבירה. רק לאחר כ-40 דקות שבהן התעמתו האוהדים עם העובדים, תוך השמעת קריאות גזעניות, הצליחו המאבטחים והשוטרים שהוזעקו למקום להביא לסיום התגרה, שפרצה בכמה אזורים בקניון.
עוז רוזנברג, הארץ 23/3/2012
 
"ההתנהלות בפארק מתחת לכל ביקורת. בכל מפגש מתייחסים אל אוהדי המועדון כאל אחרוני הפושעים במדינה ומעבירים את האוהדים בדיקות גופניות מביכות. כרטיסים שאמורים להגיע אל אותם אוהדים נמסרים לעיתים על ספסל בפארק, לעיתים דרך חלון ניידת של המשטרה ולעיתים באמצע שדה קוצים, כאשר פעולה זו עורכת המון זמן ומעכבת את האוהדים עד כדי שבאחד מן המשחקים, הגיע יו"ר הקבוצה איציק קורנפיין לפארק המדובר על מנת לזרז את ההליכים ובסופו של יום אוהדי הקבוצה נכנסו רובם ככולם בחינם לאצטדיון מפאת הלחץ וחוסר הזמן.
גיא בן זיו, ONE, 6/11/2012
 
בית"ר ירושלים ראו את הצילומים של הערוץ הראשון ואת האוהד שזרק חפץ לעברו של אדל ובטוחים במאת האחוזים: "לא מדובר בבננה". בהמשך טענו כי החפץ שנזרק הוא בלון צהוב, אחד מתוך אלפי בלונים שחולקו ביציע המערבי החלק מהתפאורה למשחק. אחד מתוך בקבוצה נמצאים בהלם מהעליהום כלפי המועדון ועוד על דבר שמבחינתם לא קרה.
במועדון אמרו: "הפועל תל אביב עברו כל גבול בבכיינות ובהסתה כנגד בית"ר ירושלים. כשאוהדי הפועל תל אביב זרקו רימון הלם שפצע את אבוקסיס או כשהשליכו מוטות בדרבי לא עשו כזה רעש כמו שעושים עכשיו ועד על משהו שלא קרה".
גיא בן זיו, ONE, 5/11/2012
 
לפי הדו"ח של תוכנית בועטים את הגזענות מהמגרשים
 
מחזור 1
1. אוהדי הפועל חיפה פנו בקריאות גזעניות לעבר עלי חטיב, שחקנם לשעבר, שבקיץ עבר למכבי נתניה "עלי חטיב מת, מחבל, תחזור לשטחים"
2. במשחק בו קריית שמונה אירחה את בית"ר ירושלים, דווח על מחנק וצפיפות חריגים בחנייה ובקופות וחוסר סדר כללי במתחם האצטדיון:
קללות מצד אוהדי הפועל ר"ג לעבר גיא פניני, שהתראיין באצטדיון בהפסקת המחצית- וקריאות "שמעון מזרחי תתאבד"
3. נהמות גזעניות (הו הו הו) של אוהדי ממכבי חיפה לעבר שוער מכבי ת"א וינסנט
 
מחזור 2
1.בעקבות שריקה לעבירה של השופט נגד קבוצתם, אוהדים של מכבי חיפה שר לו "ניאו-נאצי ואחרי הגול השני שרו לו מהמר; השלכת חפצים של אוהדי הירוקים אחרי הגול השלישי: שקיות גרעינים, קרטונים וכוסות משקה.
 
מחזור 3
1.קריאות גזעניות של אוהדי בית"ר לעבר חלוץ עירוני אשדוד מוראד אבו ענזה ונהמות כלפי מגן הקבוצה גואן אושינאווה.
2.קריאות גזעניות של אוהדי מכבי ת"א כלפי חלוץ הפועל חיפה מהראן לאלה (הפועל ת"א לשעבר) : "לאלה מחבל" וכו.
 
מחזור 4
ערב יום כיפור, משקיפי תכנית בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים, מייסודה של הקרן החדשה לישראל, מדווחים על האירועים המרכזיים שליוו את המחזור ה- 4 של משחקי ליגת העל בכדורגל. מהדיווחים עולה שעשרת ימי התשובה לא השפיעו יתר על המידה על התנהגות חלק מאוהדי קבוצות ליגת העל, שהפגינו התנהגות שלילית במהלך משחקי קבוצתם.
 
1.במוקד הדיווחים השליליים עומדת התנהגות אוהדי בני יהודה, שאוהדיה שרו במשחקה הקבוצה האחרון נגד הפועל חיפה, שירים בגנות יריבותיה מהליגה "מכבי גרמנים, הפועל חיזבאללה, הקהל של ביתר מחבלים". בנוסף, קיללו אוהדי הכתומים באופן חמור את שופט המשחק אוריאל גרינפלד, כולל קריאות "יא אב שכול".
 
2.קריאות גזעניות וגילויי אלימות נרשמו גם מצידם של אוהדי בית"ר ירושלים, שקיללו במסגרת משחק הקבוצה נגד הפועל עכו, את סלים טועמה "אני שונא אותך סלים טועמה, שונא את כל הערבים", וכן נרשמו מספר אירועי יריקה לעבר השופט איתן טבריזי קללות לעבר יו"ר הקבוצה יצחק קורנפיין והשלכת שקיות גרעינים לעבר אלי כהן וכן קטטה המונית. שתועדה ביציעי הצהובים.
 
אוהדי הפועל חיפה, שזכו לפני שנתיים בתואר הקהל ההוגן של הליגה, הפתיעו המחזור בהתנהגות שלילית, עת קיללו במשך כל משחק קבוצתם מול בני יהודה את הבעלים יואב כץ, המאמן והשחקנים. עם זאת, הנהלת הקבוצה
 
אך לצד כל אלה, נראה כי רוח החג הצליחה להגיע ליציעי ליגת העל ונרשמו מספר דיווחים על התנהגות חיובית מצד אוהדים. בין יתר האירועים עליהם דיווחו המשקיפים, ניתן למנות את יוזמה של כ- 60 אוהדי הפועל חיפה, שלבשו חולצות עם הכיתוב "מצילים את הפועל". בנוסף, קהל האוהדים הבוגר של רמת השרון השתיק במהלך משחק הקבוצה מול הפועל ת"א קריאות גזעניות שנשמעו מצד קבוצת ילדים מאוהדי הקבוצה. תופעה חיובית נוספת נרשמה באחד מיציעי בית"ר בטדי, בהם נתלו שלטים על ידי הקרן לידידות ירושלים עם הסיסמאות "משחקים בידידות, מתנגדים לאלימות".
 
עוד תיעדו המשקיפים: מחווה יפה מצד אוהדי הפועל ב"ש כלפי צביקה הדר, המזוהה עם הקבוצה, תלו לכבודו שלט עם הכיתוב החלמה מהירה צביקה, בעקבות אשפוזו בגין אירוע לב קשה; מחיאות כפיים בסוף המשחק של אוהדי הקבוצה מהנגב ליוסי שבחון, שחקן הקבוצה לשעבר, שהבקיע את שער הניצחון שקבע הפסד לב"ש. בנוסף, הרוב המכריע של אוהדי מכבי חיפה תמכו בקבוצה למרות ההפסד הנוסף ופתיחת העונה הגרועה ועודדו את המאמן והשחקנים, גם בסיום
 
מחזור 5
גם בימים של חג ומועד משקיפי תכנית בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים, מייסודה של הקרן החדשה לישראל, מדווחים מהיציעים, הפעם על האירועים המרכזיים שליוו את המחזור ה- 5 של משחקי ליגת העל בכדורגל.
 
מהדיווחים עולה שימי החג השפיעו על אוהדי הקבוצות, שהמעיטו באופן יחסי בקריאות בעלות אופי שלילי או באירועים מסוג אלים וגזעני, לעומת מספר נאה של אירועים חיוביים.
 
במוקד הדיווחים השליליים עומדים אוהדי הפועל ר"ג ובית"ר ירושלים, במשחק שעימת את שתי הקבוצות הללו. בסיום המשחק אוהדי בית"ר, בשני אירועים שונים, גנבו צעיפים מאוהדי ר"ג. באחד המקרים הוחזר הצעיף לאחר התערבות של שוטר שנכח במקום. אוהדי בית"ר הרבו במהלך המשחק לשיר שירי גנאי ולקלל את יו"ר הקבוצה איציק קורנפיין וכן את יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון.
 
1.אוהדי הפועל ר"ג, באותו משחק, התמקדו בקללות ונאצות לעבר היריבה העירונית, הכח ר"ג. מדובר על שירים בהם מכונה הקבוצה ברמיזה כנאצית, עם שורות כגון "היטלר קבור בווינטר" ו"ניאו-אוסטרים". 
 
בתחום הקללות בלטו גם אוהדי הפועל חיפה, שבמהלך משחקה של קבוצתם מול קריית שמונה לא פסקו מלקלל את הבעלים יואב כץ וכן את המאמן והשחקנים.
 
אך לצד כל אלה, נראה כי רוח החג הצליחה בכל זאת להגיע ליציעי ליגת העל ונרשמו מספר דיווחים על התנהגות חיובית מצד אוהדים, בכמות העולה על האירועים השליליים. בין יתר האירועים עליהם דיווחו המשקיפים, ניתן למנות העידוד בקרב אוהדי מכבי ת"א לעבר מני לוי, מגן הצהובים לשעבר, שהתמוטט במהלך משחק לפני עשר שנים.
 
גם אוהדי מכבי חיפה ראויים לציון חיובי, בשל התמיכה והעידוד במהלך ובסיום ההתמודדות מול הפועל עכו, למרות התוצאה המאכזבת. הנהלת היריבה העירונית הפועל חיפה ממשיכה ביוזמה הברוכה של הענקת מגני הוקרה לשחקני עבר, כאשר הפעם זכו לכבוד גליל גלסברג ושמחה אורן.
אוהדי בני יהודה הודו לשחקן הקבוצה לשעבר והיום ברמת השרון, אסי בלדוט, ועודדו אותו. כמו כן, בצעד נדיר המשיכו לעודד את קבוצתם גם מייד לאחר השער שספגו הכתומים מרגלי רמת השרון.
 
הנהלת הפועל באר שבע העניקה פרחים לאבי יחיאל בטקס הוקרה לשחקן הקבוצה לשעבר, אשר הודיע לאחרונה על פרישה.
 
בהפועל עכו ציינו את המאבק בגזענות ובאלימות במגרשים הן על ידי כיתוב על גבי הכרטיסים וגם בהודעה מפי הכרוז באצטדיון.
 
מחזור 6
1. אוהדי בית"ר, שהיוו רוב מוחץ באצטדיון הביתי, קבלו את פני אוהדי האדומים במטח של חפצים. מלבד שקיות גרעינים ובקבוקים, הושלך מכיוון אחד מיציעי בית"ר גם מוט ברזל ענק לעבר אוהדי הפועל ת"א, אך לא נגרם כל נזק.
2. כמו כן אוהדי בית"ר פנו בנהמות גזעניות לעבר חלוץ הפועל טוטו תמוז. כמו כן שרו האוהדים המקומיים שירים בעלי אופי גזעני ופוגעני עם מילים כגון "הפועל קומוניסטים, שרמוטות,ערבים" וכן "שונא את טועמה, שונא את כל הערבים".
גם אוהדי הפועל תרמו לאווירה החמה, עם השלכת חפצים מצידם לעבר אוהדי בית"ר (כפי שניתן לראות בסרטון המצורף )אך את עיקר חיציהם הפנו דווקא לעבר היו"ר לשעבר אלי טביב, המועמד להיכנס לשותפות בבעלות על בית"ר ירושלים. בנוסף, השלכו אוהדי הפועל בקבוקים וחפצים לעבר יציע אוהדי בית"ר ונרשמו חילופי קללות בין שני המחנות.
 
מחזור 7
במחזור הליגה השביעי שננעל אמש כיכבו לרעה אוהדי מכבי חיפה ובני סכנין בהתפרעויות ביציעים. גם מחאת אוהדי הפועל חיפה נגד הבעלים מתחממת אך עדיין שומרת על מאפיינים לא אלימים. אין פלא שמדובר בשלושת הקבוצות המדורגות בתחתית טבלת ליגת העל.
 
1.מהדיווחים של המשקיפים בליגת העל עולה שהנוהג המכוער של שימוש בנהמות גזעניות כלפי שחקנים שחורים טרם חלף מן העולם. כך נהגו אוהדי מכבי חיפה כלפי חלוץ הפועל ת"א ונבחרת ישראל טוטו תמוז.
 
גם סחנין "מככבת" השבוע בדוח. בערך בדקה ה-40 , במשחק הקבוצה מול רמת השרון, התפרץ חבר הנהלה בשם נימר (ישב על ספסל הקבוצה אז הוא חבר הנהלה או עובד מקצועי במועדון) לעבר  קבוצת אוהדים והחל לקללם (השיב לקללותיהם). מרגע זה התפתחה מהומה ביציע של סחנין, כאשר דקות ארוכות אוהדים (כעשרה) היכו אחד את השני ללא התערבות הסדרנים. הקטטה נמשכה כרבע שעה.. רק בתחילת המחצית השנייה הורחקו שניים מהאוהדים אל מחוץ למגרש.
 
גם הצלע השלישית למאבק בתחתית, הפועל חיפה, העניינים לא רגועים. המחאה נגד הבעלים יואב כץ עלתה מדרגה ומקיפה כמעט את כל האוהדים שבאים למשחקי הקבוצה, שלמשך כל ההתמודדות מול הפועל באר שבע, קיללו את כץ, שנכח באצטדיון.
 
2.מאידך, אוהדי מכבי ת"א, שנהנים עד כה מהצלחה ומהתמודדות בצמרת, התנהגו באופן מביש במהלך המשחק בעכו והשמיעו שירים בעלי אופי גזעני הפוגעים במיעוטים ("אין ערבים אין פיגועים", טועמה מחבל"). כמו כן התרחשה ביציע הצהובים קטטה בהשתתפות שני אוהדים.
 
3.בהפועל ת"א כוונה עיקר האנרגיה השלילית, בדמות קריאות וקללות, נגד שחקן הקבוצה לשעבר אביחי ידין, שעבר לשחק בשורות היריבה מאמש, מכבי חיפה. האדומים גם שרו שיר פוגעני כלפי מכבי ת"א ("אומרים שמכבי נאצים, שרמוטות, חזירים").
 
מנגד ניתן לציין לחיוב את הפועל עכו, שהדפיסה על הכרטיסים למשחק מול מכבי ת"א את הכיתוב "בעכו בועטים את האלימות והגזענות מהמגרשים". כן ניתן להזכיר בחיוב את אוהדי בית"ר ירושלים, שהתנהגו באיפוק יחסית ולא שרו שירים גזעניים או פוגעניים.
 
מחזור 8
1. אוהדי מכבי תל אביב סיפקו ארסנל של שירים בעלי אופי גזעני ופוגעני, כגון "אין ערבים אין פיגועים", "סלים טועמה מחבל", ו"שער 5 מוסלמים לא מייצגים את ישראל". 
2. אוהדי בית"ר ירושלים, מצידם, הציגו המשך לאירועים המבישים משבוע שעבר כשהשמיעו את קולם בשירת "תנו לטוטו בננה". אוהדי הפועל ת"א, שטרם התאוששו באירועי טדי, סיפקו שלשום בנתניה "פנינה" משלהם וקראו לשופט איתן תבריזי "ניאו נאצי" לאחר שריקה שפגעה בקבוצתם.
3. נהמות גזעניות השמיעו גם אוהדי בני יהודה, לעבר חלוץ מכבי חיפה דינו אנדלובו, אך יש לציין כי מדובר בקבוצה קטנה של 10-20 כתומים שהשתתפו בתקרית, כאשר רבים מאוהדי הקבוצה גינו והשתיקו את החבורה הסוררת.
4. אוהדי הירוקים מחיפה, מאידך, פנו בנהמות גזעניות לסרי פלאח, שחקן מכבי חיפה לשעבר שהצטרף לבני יהודה בקיץ האחרון, בכל פעם שזה נגע בכדור. כן הרבו בקריאות בעלי אופי אלים לעבר שחקני חיפה.
 
מחזור 9
1. אוהדי מכבי ת"א לא נמנעו משימוש בשירים בעלי אופי פוגעני וגזעני, כגון "אין ערבים אין פיגועים" וקריאות גזעניות כלפי כדורגלן הפועל ת"א סלים טועמה. אוהדי הצהובים אף השליכו חפצים (כוסות שתייה) לעבר יציע אוהדי הפועל.
2. גם אוהדי הפועל ת"א לא ישבו בחיבוק ידיים, כאשר אחד מהם אף פרץ אל הדשא והקניט את הצהובים באמצעות תנועות ידיים מתגרות. אוהדי האדומים אף פנו בקריאות גזעניות כלפי וינסנט אניימה, שוער הפועל לשעבר והיום בשורות היריבה בצהוב ושרו "איזה בן יש לאובארוב", זכר למקרה הטראגי בו נפל מהחלון בנו של שוער העבר.
3. אוהדי בית"ר ירושלים, מצידם, הרעיפו לעבר אנשי סכנין פזמונים בעלי אופי גזעני ופוגעני, כגון "שישרף לכם הכפר, "אחמד טיבי מת" וקללות לעבר הנביא מוחמד. אוהדי מכבי חיפה המאוכזבים התגודדו בסיום המשחק ברמת השרון סביב האוטובוס של השחקנים, קראו גריאות בגנותם וחלקם ירקו לעברו.
 
מחזור 10
1. בבלומפילד נפגשו מכבי ת"א ובני יהודה ולמרות היריבות בין הקבוצות, מחנות האוהדים שתפו פעולה בשירים פוגעניים וגזעניים, ביניהם "תנו לצה"ל לזיין את הערבים". כן נשמעו ביציעי מכבי קריאות "מחמד מת".
מהדיווחים של משקיפי תכנית בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים, מיסודה של הקרן החדשה לישראל עולה כי ציון מיוחד לגנאי מגיע לאוהדי הצהובים. זאת, בעיקר בשל העובדה כי הקריאות לא באו מקומץ בקהל אלא מקרב מרבית 7000 אוהדי מכבי שהגיעו לתמוך בקבוצה.
2. גם אוהדי בית"ר ירושלים לא טמנו את ידם בצלחת במהלך משחקה הביתי של קבוצתם מול הפועל חיפה. אוהדי בית"ר השמיעו במהלך המשחק קריאות כגון בקריאות "הר הבית בידנו, שיזדיינו הערבים", "עזה בית קברות", "סלים טועמה מחבל" ובסוף המשחק, מחוץ לאצטדיון, גם "מוות לערבים". יש לציין שברוב המקרים חלק קטן יחסית מהאוהדים השתתף בקריאות, לא יותר מ-200 איש בכל פעם. הכרוז ביקש שלא להתנהג באלימות עקב העובדה שלקבוצה יש משחק רדיוס על תנאי.
המפגש בין מכבי חיפה לסכנין היה מתוח במיוחד, אם בשל המפגש בין יהודים וערבים על רקע המצב הביטחוני ואם לנוכח המשבר של הירוקים, במשחקם הראשון מאז פיטורי ראובן עטר.
3. אוהדי חיפה הגיבו על כל תיקול או פציעה של שחקני סכנין בקריאות "מחבל, מחבל", והוסיפו מפעם לפעם נהמות גזעניות. כן שרו הירוקים לעבר יריבתם "שיישרף לכם הכפר"
מנגד אוהדי סכנין השמיעו קריאות "שהידים". בהפסקה ירדו נציגי שתי המחנות לכיוון דוכני המזון והתגרו בשירים מקניטים אחד כלפי השני, "אחמד טיבי מת" מצד אחד ומאידך קריאות "עזה, עזה".
 
מחזור 11
1. אוהדי מכבי ת"א ממשיכים בקריאות גזעניות. בשבת ברמת השרון השמיעו אוהדי הצהובים קריאות ושירים כגון "אין ערבים אין פיגועים", "שער חמש מוסלמים לא מייצגים את ישראל" ו"סלים טועמה מחבל". כן פנו לעבר שחקן הקבוצה לשעבר בשירה פוגענית "ברוך דגו מת".
אוהדי היריבה העירונית השתעממו קצת מהמשחק החד צדדי של בו הביסה הפועל ת"א את הפועל ב"ש. כדי לשמור על עניין התכוננו לדרבי הכדורסל ביום ראשון והשמיעו במהלך משחק הבית בנתניה את השיר הפוגעני "שמעון מזרחי תתאבד" 
2. אוהדי הפועל ר"ג ממשיכים לפנות בשיריהם לעבר היריבה העירונית הכח ר"ג במילות השיר "כל הסגולים הלוואי שתשרפו יא ניאו אוסטרים". במשחק בו אירחה בני יהודה את קרית שמונה בשכונת התקווה נזרק חפץ מצד אוהד הכתומים לעבר שחקני האורחת.
 
מחזור 12
1. מכבי ת"א שוב "מככבת" בכל הקשור לשימוש בשירים גזעניים. במפגש הקבוצה מול בני סכנין השתמשו אוהדי הצהובים ברפרטואר המוכר והמכוער, הכולל שירים כגון "אין ערבים, אין פיגועים", "טועמה מחבל" ו"שער 5 מוסלמים לא מייצגים את ישראל". לאלה התווסף שיר נוסף בעל אופי גזעני שהופנה לעבר הסכינאים, "אוי אוי אוי חומוס, ציפס, סלט".
מהיציעים בהם ישבו אוהדי סכנין הגיבו בקריאות פרובוקטיביות של "שהידים" ו"עזה, עזה".
אוהדי הפועל ת"א התייחסו לאירועי הדרבי בכדורסל שנערך יום קודם לכן ובמשחק האדומים באשדוד תלו את השלט המביש "פניני לגז", כתגובה להתנהגות הקפטן הצהוב במשחק הכדורסל המדובר. עוד בהשראת ההתמודדות בכדורסל, שרו אוהדי הפועל "שמעון מזרחי תתאבד".
2. גם אוהדי בית"ר ירושלים השמיעו שיר גזעני. במהלך משחק הקבוצה מהבירה בנתניה פנו אוהדי הצהובים שחורים לעבר קפטן מכבי המקומית וקראו לעברו "שישרף לך הכפר". מספר אוהדים גם החלו בהשמעת נהמות גזעניות כלפי שחקן מכבי נתניה סרג לופו, אך לא זכו להצטרפות מצד מאסה משמעותית, מה שניתן לציין כבגרות מצד אוהדי בית"ר.
 
מחזור 14
1. במוקד מחזור הליגה ה-14 שפתח את הסיבוב השני עמד המשחק בין מכבי חיפה למכבי ת"א. ההתמודדות המדוברת והיוקרתית גם סיפקו כמה מהאירועים השליליים של המחזור, שהיה רגוע באופן יחסי בכל הקשור להתנהגות הקהל. במהלך המשחק בקריית אליעזר השמיעו אוהדי הירוקים נהמות גזעניות כלפי שוער מכבי ת"א וינסנט אניימה.
2. אתר One מדווח על דו"ח ההגינות: "האוהדים מהבירה התנהגו למופת ואף עודדו שחקן יריב, אוהדי חיפה נהמו לעבר אניימה, הצהובים קיללו את טועמה ואלה של הפועל זרקו כוס למגרש".
3. מנגד אוהדי הצהובים קראו את הקריאות הגזעניות טועמה מחבל, אך נמנעו מהשמעת שירים אחרים בעלי אופי גזעני. עוד מאותו משחק יש לציין לחיוב את הנהלת חיפה שיזמה כיתוב על חוברות המשחק "גזענות ואלימות מחוץ למגרש שלנו,, כיתוב שהופיע גם על לוח התוצאות במהלך המשחק.
 
מחזור 15
מחזור הליגה ה-15 היה רגוע יחסית ביציעים ועבר כמעט ללא התנהגות חריגה מצד האוהדים. ניתן להחמיא לאוהדי בית"ר ירושלים שכבר שבוע שני ברציפות ונוהגים באיפוק וכן אפשר להוסיף לאוהדי מכבי ת"א, שעד עכשיו בלטו בכל הקשור להתנהגות גזענית והשבוע, אולי בגלל הקמפיין של המועדון, התמקדו בעידוד ונמנעו מהשמעת קריאות ושירים בעלי אופי גזעני.
1. מהדיווחים של משקיפי תכנית בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים, מיסודה של הקרן החדשה לישראל, עולה כי מי שבכל זאת ראויים לציון לגנאי הם אוהדי האחרונה בטבלה הפועל חיפה, שהשמיעו נהמות גזעניות כלפי טוטו תמוז וכן שרו לעברו "תנו לטוטו בננה", במשחק  מול הפועל ת"א. כנראה שמצוקת התחתית והקרבה לליגה השנייה עושים את שלהם ומשפיעים על אוהדי הקבוצה שנוהגים בהגינות בדרך כלל. ניתן לציין עוד כי כחלק מהמחאה נמנעו מהאולטראס של הפועל חיפה היושבים בשער חמש מלעודד את הקבוצה במשך כל שלבי המגרש.
גם בקרב אוהדי קבוצה השנייה שנמצאת מתחת לקו האדום ניתן למצוא סימני לחץ. אומנם קהל מכבי נתניה נבחר להוגן של הסיבוב הראשון אך בשבוע האחרון, במסגרת משחק הליגה מול מכבי ת"א, הרבו האוהדים לקלל את שחקני הקבוצה ומאמנה, לכל אורך המשחק.
2. באוצה התמודדות אוהדי מכבי ת"א חרגו ממנהגם והתנהגו באופן מופתי. גם שהחלה שירת טועמה מחבל בשער 11 הושתק הפזמון המוכר בבוז מצד רוב אוהדי הקבוצה. יש להזכיר גם את הקמפיין שהעלה המועדון השבוע נגד גזענות, קמפיין שהחל לתת את אותותיו כאמור.
 
מחזור 16
1.בדרבי התל אביבי הקטן: נהמות גזעניות מצד אוהדי בני יהודה כלפי טוטו תמוז וזריקת שקית גרעינים לעבר המגרש, ככל הנראה על ידי אוהד הפועל ת"א. אירוע נוסף, חיובי הפעם, נרשם בסיום המשחק, כאשר שוער הפועל אפולה אדל, שספג קללות במהלך ההתמודדות, פנה לשער חמש, התייחס לטענות האוהדים, שוחח עמם והתנצל בפניהם.
 
2.מהדיווחים של משקיפי תכנית בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים, מיסודה של הקרן החדשה לישראל, עולה כי ההתנהגות המכוערת של אוהדי מכבי ת"א נמשכת, למרות ניסיונות ההנהלה וההצלחה של הקבוצה. קהל המובילה השמיע גם בהתמודדות מול הפועל חיפה את השירים הפוגעניים-גזעניים כגון "אין ערבים אין פיגועים", "סלים טועמה מחבל", "שער חמש מוסלמים לא מייצגים את ישראל" וגם "מי שלא קופץ אוהד הפועל איש חמאס".
 
3.באותו משחק קיללו אוהדי הפועל חיפה במשך כל המשחק את הצוות המקצועי והנהלת המועדון וכן השמיעו נהמות כלפי שחקנה הזר של מכבי ת"א סטיב גורי ואל חלוץ הצהובים אלירן עטר.
 
במכבי נתניה, הנמצאת במקום ממנו יורדים ליגה, הרוחות סוערות. בסוף הפסד נוסף של הקבוצה, הפעם לקרית שמונה, התפרעו עשרות אוהדים, כולל רדיפה אחר שחקנים מהקבוצה (יוסי שבחון ועומר פרץ) והתקיפו מילולית את כתבת וואן. הכתבת העידה שחשה מאויימת כאשר כ-50 אוהדים התגודדו סביבה והביעו את מחאתם בגין פרסומים על הקבוצה. העיתונאית התכוונה להתלונן על האירוע במשטרה אך נמנעה מכך לאחר שהמועדון התערב והבטיח לטפל בנושא. יש להדגיש כי האירועים לא הגיעו לכדי עימות פיזי.
 
4.אוהדי בית"ר ירושלים, שגילו שיפור בהתנהגותם בשבועות האחרונים, קלקלו קצת השבוע כאשר כמה מאות מהם קראו "עזה בית קברות" במהלך המשחק מול עירוני אשדוד. ואילו אוהדי רמת גן חזרו לסורם עם השיר המכוער המופנה לעבר הקבוצה היריבה הכח, הכולל את המילים "ניאו אוסטרים הלוואי שתדרוס אתכם רכבת, הלוואי שתקברו חיים היום".
 
בצד החיובי יש להזכיר את הנהלת מכבי ת"א בטענות. הנהלת המועדון דאגה להפיץ בעמוד הפייסבוק קליפ הקורא לאוהדים להימנע מגילויי גזענות ואף הקימה דוכני קליעה למטרה עבור האוהדים בסמוך לאצטדיון. יש לציין לחיוב גם את הטקסים המכובדים שנערכו לפני שריקת הפתיחה במגרשים לזכרו של עמנאול שפר, שנפטר השבוע. שפר הוליך את ישראל כמאמן למונדיאל 70, היחיד בו השתתפה נבחרת הכחול-לבן.
 
מחזור 17
1.הפועל חיפה: נהמות כלפי שוער בני יהודה דלה איינוגבה.
2.הפועל ר"ג: שיר נאצה לעידן ויצמן, שחקן הכח ר"ג לשעבר, המכיל אזכורים לשואה (אדולף).
 
מחזור 18
לאחר שבשבוע שעבר לא נרשמו אירועים חריגים כלל, חזרו אוהדי הכדורגל לסורם ביציעים עם מספר מקרי גזענות ואלימות. עם זאת יש לציין כי מדובר באירועים ספורים וניתן לראות מגמת ירידה כללית, כמו גם מאמץ אמיתי מצד ההנהלות להנחיל לאוהדים ערכים וניסיון לגרום להם לזנוח את דרך הגזענות והאלימות.
 
1.מהדיווחים של משקיפי תכנית בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים, מיסודה של הקרן החדשה לישראל, עולה כי אוהדי מכבי ת"א שוב בלטו בהתנהגות מכוערת, אך יש להדגיש כי לא מדובר בכל אוהדי הצהובים. משער 11 נשמעו שוב במהלך המשחק מול הפועל ב"ש הקריאות "אין ערבים אין פיגועים", "טועמה מחבל", "שער 5 מוסלמים לא מייצגים את ישראל" ועוד. אך האוהדים שישבו בשערים 2 ו-13 ניסו להשתיק את חבריהם שהשמיעו קריאות גזעניות והגיבו בשריקות בוז לעברם.
 
כן יש לציין את המאמצים הרבים מצד הנהלת מכבי ת"א לרווחת האוהדים ולמען כדורגל הוגן: טקסי הוקרה לדני דבורין שיצא לפנסיה מרשת ב לאחר 40 שנות שידורי ספורט ולשחקן הקבוצה לשעבר קלמי סבן. בנוסף נתלו שלטים נגד גזענות בשער 5 ומחוץ לאצטדיון הותקנו עמדות למשחק באולינג להנאת האוהדים. מצד שני מגיע להנהלה ציון לגנאי על מחירי הכרטיסים לאורחים. אוהדי באר שבע נאלצו להיפרד מ-90 שקלים עבור כרטיס, גם לנשים, בעוד בנות המין היפה אוהדות הצהובים התבקשו לשלם 60 שקלים בלבד.
 
2.גם אוהדי מכבי חיפה בלטו לרעה במחזור האחרון כאשר כמה עשרות מהם הגיבו בנהמות גזעניות לפציעתו של הבלם הניגרי של הפועל עכו, דימאקו פילדיס, סמוך לסיום המחצית. מעניין כי דווקא אוהדי שתי הקבוצות הלוהטות בליגה מתנהגים באופן הגרוע ביותר.
 
3.בקרב אוהדי בית"ר ירושלים לא נרשמו אירועים חריגים, מלבד קללות שגרתיות לעבר אחמד טיבי ויוסי אבוקסיס, לקראת המפגש הטעון מול האדומים בשבוע הבא. מנגד- חולקו פליירים הקוראים לנהוג בידידות ולא באלימות והונף לפני המשחק דגל על ידי השחקנים עם כיתוב למען כדורגל הוגן.
 
גם אוהדי הפועל ת"א כבר מתכוננים להתמודדות עם בית"ר והרבו לקלל במהלך המשחק מול סכנין את הירושלמים. נראה היה שהאדומים מצפים מהסכנינאים להצטרף לקריאות נגד היריבה המשותפת, אך אוהדי הקבוצה מהתחתית שספגה שלושה שערים לא הייתה מוטיבציה או מצב רוח לשיתוף פעולה שכזה.
 
מקרה מכוער נרשם במחצית המשחק בקריית שמונה, כאשר כעשרה אוהדי הפועל חיפה קיללו צלם שהיה במקום, צעקו עליו ולגלגו על הקרחת שלו.
 
אוהדי הפועל ב"ש הגיבו כצפוי בתרעומת ובמחאה על היכולת העלובה של קבוצתם, כולל שריקות, קללות, יריקות וכן השלכת כובעים וצעיפים. יש להדגיש כי לא היה מדובר על צעד אלים או רצון לפגוע במישהו אלא אקט של ייאוש נטו.
 
ניתן להוסיף ציון לגנאי לאוהדי עירוני אשדוד, עד לא מזמן קבוצת צמרת לכל דבר. רק כ-50 אוהדים הטריחו את עצמם והגיעו למשחק המסקרן בנתניה מול מכבי המקומית וגם אלה שהגיעו כמעט ולא עודדו, שלא לדבר על דגלים ואביזרי עידוד. אפילו קללות לא נשמעו ביציע האורחים בנתניה.
 
מחזור 19
מחזור ליגת העל מספר 19, ננעל בבלומפילד במשחק שהיה צפוי להיות מתוח ורווי אירועים חריגים, בין הפועל ת"א לבית"ר ירושלים. אך דווקא משחק זה עבר בצורה חלקה יחסית ומירב האירועים נרשמו באשדוד על ידי אוהדי מכבי ת"א, אשר טרם הפסיקו את מנהגם להשמיע שירים בעלי אופי גזעני ופוגעני.
 
1.מהדיווחים של משקיפי תכנית בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים, מיסודה של הקרן החדשה לישראל, עולה כי אוהדי מכבי ת"א שוב בלטו בהתנהגות שאינה הולמת. במהלך המשחק מול מ.ס. אשדוד השמיעו הצהובים את הקריאות "אין ערבים אין פיגועים", "טועמה מחבל", "שער 5 מוסלמים לא מייצגים את ישראל" ועוד. מנגד, אוהדי מכבי נשארו לתמוך בסיום באליליהם ושרו לעברם "אוהבים אתכם" ו"לא תצעדו לבד".
 
2.גם אוהדי בית"ר ירושלים השמיעו את השיר "סלים טועמה מחבל" במהלך המשחק מול הפועל ת"א אך במקרה זה רוב האוהדים הגיבו וניסו להשתיק אותם. מדובר במגמה של שיפור אצל בית"ר לעומת השנים האחרונות וניתן לאמר שיש שינוי חיובי בתחום זה מצד ההנהלה שבאה לידי ביטוי גם בהתנהגות האוהדים.
 
3.התנהגות גזענית אחרת נרשמה מצידם של אוהדי בני יהודה, במסגרת ההתמודדות מול בני סכנין. אוהדי הכתומים פנו ליריביהם בשיר המכוער "שיישרף לכם הכפר".
 
אוהד הפועל באר שבע הביעו מחאה בעקבות התוצאות החלשות של קבוצתם במחזורים האחרונים. באופן חיובי הם בחרו במחאה שקטה, ללא אלימות, והביעו את דעתם על מצב הקבוצה בכך שנמנעו מהבאת ציוד לעידוד. גם אוהדי הפועל חיפה והפועל עכו נצלו את היציעים להבעת מחאה. בחיפה מדובר על המשך הצעדים כמעט מתחילת העונה, המכוונים בעיקר את הבעלים יואב כץ. בעכו הופנו הקריאות והקללות בעיקר אל עבר מאמן הקבוצה, שמעון הדרי.
 
יש לציין בחיוב את אוהדי הפועל ת"א, אשר למרות המפגש הטעון מול היריבה הגדולה מירושלים התנהגו למופת ולא נצלו את הבמה להעברת מסרים של שנאה.
 
עוד ניתן לציין לחיוב את הנהלת אשדוד, שפרשה לפני המשחק מול מכבי ת"א דגל גדול עם כיתוב נגד גזענות ואלימות. מנגד, אפשר לבקר את מצב השירותים באצטדיון באשדוד, כאשר ארבעה תאים ביציעי האורחים ענו על צרכיהם של כ-3000 אוהדי מכבי.
 
מחזור 20
1.במוקד מחזור 20 של ליגת העל עמדו כמובן האירועים בטדי בשבת, כאשר חלקם של אוהדי בית"ר ירושלים, בשום אופן לא מרביתם, הביעו את דעותיהם הגזעניות נגד כוונת בעלי הקבוצה לצרף שני שחקני חיזוק מוסלמים.
 
שיאה של המחאה הגזענית היה הנפת שלט עם הכיתוב "בית"ר טהורה לעד". בנוסף לכך הרבו האוהדים לקלל את ארקדי גאידמק, הבעלים שיזם את המהלך, להשמיע קריאות גזעניות נגד סלים טועמה- "טועמה מחבל", "אני שונא את טועמה, שונא את כל הערבים" וכן קריאות "שיישרף לכם הכפר".
 
ניתן לראות גם נקודות אור בהתנהגות האוהדים המתונים המייצגים את הרוב, אשר השתיקו את הגזענים והגיבו אליהם בבוז. הנהלת הקבוצה ניסתה גם היא להשתיק את הסוררים כאשר הגבירה את המוזיקה בכריזה כדי להתגבר על הנאצות.
 
2.מהדיווחים של משקיפי תכנית בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים, מיסודה של הקרן החדשה לישראל, עולה כי אוהדי מכבי ת"א היו מתונים יותר באופן יחסי לעומת המחזורים הקודמים. הצהובים אומנם השמיעו קריאות גזעניות נגד טועמה, אולי בהשפעת הדרבי המתקרב, אך נמנעו מהשירים הפוגעניים האחרים אותם הם נוהגים להשמיע. לחיוב יש לציין טקס לכבוד מני לוי, במלאות 11 שנים למקרה הטראגי. האוהדים הניפו שלטי עידוד למענו "תהיה חזק חבר ואל תוותר". כן הציבה ההנהלה שלטים ברחבי האצטדיון נגד גזענות ואלימות.
 
אוהדי הנציגה השנייה של תל אביב, הפועל, הביעו את אכזבתם מההפסד למכבי חיפה בשורה של קריאות ושירים בעלי אופי פוגעני, ביניהם: "חולדאי תמות היום", "שיישרפו בית"ר" ו"מכבי שרמוטות גרמנים".
 
3.באותו משחק השמיעו אוהדי מכבי חיפה נהמות גזעניות לעבר חלוץ הפועל ת"א טוטו תמוז, אך מרבית אוהדי הירוקים השתיקו את הנוהמים במהירות.
 
גם אוהדי סכנין הביעו את מורת רוחם מהתוצאה והפנו את מחאתם כלפי ההנהלה על ידי קללות. בשלב מסויים הגיעו שוטרי מג"ב להתערב כדי להרגיע את האווירה ולמנוע גלישה לאלימות.
 
בנוסף ניתן לציין לחיוב את הנהלת הפועל ב"ש, שערה לפני המשחק מול הפועל חיפה טקס למאמן החיפאים היום ובאר שבע בעבר, ניר קלינגר, וחילקה לו פרחים.
 
מחזור 21
1.מחזור ליגת העל מספר 21, ננעל בבלומפילד  בהפתעה, כאשר בני יהודה גונבת את ההצגה הן על כר הדשא והן ביציעים. לצד הניצחון המרשים, קומץ אוהדי הכתומים קלקלו את החגיגה כאשר השמיעו נהמות גזעניות לעבר שחקני מכבי חיפה, טאלב טוואטחה ודינו אנדלובו. האחרון הינו שחקן בני יהודה לשעבר. מיעוט מקרב אוהדי הכתומים אף השליך כוסות משקה ופחיות שתייה לעבר ספסל בני יהודה.  הסיבה להתפרעות, ככל הנראה, הינה האכזבה מההדחה בגביע.
 
מצד שני, עודד אוהדי בני יהודה את שחקן הקבוצה לשעבר, היום במדי מכבי חיפה, לירוי צעירי. עוד באותו משחק, נזרק מצית מכיוון יציע אוהדי מכבי חיפה לעבר המגרש.
 
2.עיניים רבות הופנו לאוהדי בית"ר ירושלים, בעקבות האירועים האחרונים. מהדיווחים של משקיפי תכנית בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים, מיסודה של הקרן החדשה לישראל, עולה כי במשחק הקבוצה ברמת השרון נשמע שיר המילים "אצלנו בקבוצה יש עקרונות, מחבלים ומוסלמים לא ישחקו אצלנו". יש לציין כי רק כ-150 מאוהדי בית"ר שרו את השיר הגזעני, קומץ כאמור.
 
לפני המשחק כיבדו שחקני רמת השרון את אלה של בית"ר ירושלים בפרחים, כתמיכה על השבוע הקשה שעבר על הירושלמים וכעידוד על החלטת הקבוצה לצרף שחקנים מוסלמים.
 
3.גם ביציעי מכבי ת"א הושמע שיר גזעני, "טועמה מחבל". אך בניגוד לבדרך כלל, השתתפו בשירה עשרות אוהדים בלבד, כך שניתן לראות שיפור מסויים בהתנהגות ביציעי הצהובים.
 
4.אוהדי הפועל חיפה, במשחקם מול בני סכנין פנו אל היריבה בקריאות  בעלות אופי פוגעני, "הר הבית בידינו". מנגד גם אוהדי סכנין לא נותרו אדישים והשמיעו, אולי כהכנה לקראת משחק קבוצתם מול בית"ר במחזור הבא, את הקריאות "כהנא מת". אירוע חריג נוסף נרשם ביציע סכנין כאשר אוהד ניסה להניף את דגל פלסטין ונעצר על ידי שוטר יס"מ סמוי שהוציא אותו מתחומי המגרש.
 
לחיוב ניתן לציין את האולטראס של סכנין שהגיעו למשחק עם חולצות שנשאו את הכיתוב "לא לאלימות".
 
עוד ניתן לציין לחיוב את אוהדי הפועל ת"א, שהמשיכו לעודד את קבוצתם גם בפיגור של 3-0. מצד שני, הרוחות במועדון לא רגועות וניתן היה להרגיש זאת גם ביציעים, גם כמות הולכת וגדלה של אוהדים, יותר ממאה, שקראו למאמן יוסי אבוקסיס להתפטר.
 
נקודה שחורה נרשמת לאוהדי הפועל ר"ג, שחזרו על השיר המכוער שלהם המופנה ליריבה העירונית הכח ומסתיים במילים "ואדולף היטלר קבור בווינטר".
 
מחזור 22
1. אוהדי מכבי ת"א החלו בקריאות "טועמה שאהיד" ו"איפה אוסישקין" ובהפועל ענו עם שירים כגון "שתהיה שואה למכבי" ו"רגב (פנאן), אבא מת", תזכורת אכזרית להתאבדותו של מנהל מחלקת הכדורסל של מכבי ת"א, מוני פנאן, אביו של הכדורסלן רגב, לפני כשנתיים.
בהמשך שרו האדומים גם "איזה בן יש לאובארוב, בן זונה יש לאובארוב", בעקבות התקרית הטרגית בה אשתו של שוער מכבי לשעבר ומאמן השוערים, שהייתה שוריה בדיכאון שלאחר לידה, זרקה את בנם הפעוט מהחלון.
2. בשער 11 של אוהדי מכבי השרופים שרו גם "טועמה מחבל", "לאלה מחבל" ו"אין מוסלמים, אין פיגועים", אך מדובר בעשרות אוהדים בלבד, שנענו בשריקות בוז מצד הרוב ביציעים 2 ו-13. תקרית שלילית נוספת שכדאי לציין הינה השלכת בקבוק מיציע הפועל לעבר ערן זהבי, בעבר שחקן אדום שהוליך את הפועל לאליפות ואתמול מהמצטיינים בשורות הצהובים.
לחיוב ניתן לציין את ההשקעה של הנהלת מכבי ת"א בשולחנות סנוקר סמוך לאצטדיון לרווחת האוהדים וכן חלוקת בלון צהוב לכל אוהד.
בטדי בירושלים המשיכה הפיצול בקרב אוהדי בית"ר, בין הפורעים והגזענים שנאלצו לעבור ליציע הצפון מערבי עקב סגירת היציע המזרחי, לבין יושבי המערבי, המייצגים את הרוב השפוי של אוהדי הקבוצה.
3. יושבי הצפון מערבי, אנשי המזרחי במקור כאמור, שרו שירים נגד גזעניים נגד הערבים וצעקו בוז בכל פעם ששחקן הרכב מצצניה סדאייב נגע בכדור וגם כשערך חימום. מנגד השיבו יושבי המערבי בבוז ובניסיונות השתקה של הקריאות הגזעניות ועודדו את הכדורגלן המוסלמי במחיאות כפיים.
 
מחזור 24
מחזור 24 ננעל עם הדו קרב על כר הדשא וביציעים בין מכבי חיפה לבית"ר ירושלים (1:4). האוהדים הירוקים התמקדו בהקנטות וקללות כלפי שחקנם לשעבר ערן לוי, היום בבית"ר ירושלים, שהופנו בעיקר למשקלו, כולל "תנו לערן שווארמה". החיפאים גם עודדו את שחקן הרכש הבית"רי מצצניה, זאור סדייב.
1. האוהדים הירושלמים כנראה השלימו עם נוכחותו של סדייב ולא נשמעו קריאות או שריקות לעברו. גם כשהאחרון נכנס במקומו של ערן לוי לא היו תגובות חריגות. עם זאת, נשמעה קריאת "לא רוצים ערבים בטדי", אך מדובר היה בקומץ שכלל כמה עשרות בודדות של אוהדים בלבד.
לחיוב ניתן לציין את הטקס הקצר לכבודו של מנהל האצטדיון שנפטר השבוע, חיים ניב. הטקס שנערך לפני המשחק כלל מצגת והקדשות לאיש.
מהדיווחים של משקיפי תכנית בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים, מיסודה של הקרן החדשה לישראל, עולה כי אוהדי מכבי ת"א נהגו באיפוק השבוע במשחק הבית של הצהובים מול רמת השרון ולא השמיעו שום שיר גזעני או קריאה בעלת אופי פוגעני.
2. אוהדי הפועל באר שבע לעומת זאת, השמיעו נהמות לעבר טוטו תמוז. בעכו ריב בין שני אוהדי הפועל המקומית על אופן הישיבה הוביל לתגרת ידיים בין השניים וזאת הופסקה במהרה. נקודה שחורה ניתן לסמן למשטרה, אשר הרסה לילדים בקריית שמונה את החגיגה כאשר לא נתנה להם להיכנס פנימה עם מסכות. זאת הזדמנות לציין לחיוב את היוזמה בכל משחקי המחזור לאפר את הילדים בסמוך למגרשים לכבוד חג פורים.