חדשות ופעילויות


 
 

המטה למאבק בגזענות מזמין אתכם/ן ארגונים ואנשים פרטיים להצטרף לפעילות

 

 

דף ראשי - חדשות

השחקן הישאם סולימאן בסרטון מיוחד לרגל יום זכויות האדם הבין-לאומי

פרסום ראשון : 11/12/2015   עדכון אחרון:   12/12/2015


לרגל יום זכויות האדם הבין-לאומי שמתקיים היום (10.12), הפיק המטה למאבק בגזענות סרטון חדש בהשתתפותו של השחקן הישאם סולימאן מהסדרה הטלוויזיונית "פאודה".

 הסרטון מבוסס על קמפיין פייסבוק של המטה למאבק בגזענות שמתנהל בחודש האחרון ובו משתתפים אזרחים רבים שמעלים תמונתם יחד עם הכיתוב: "גם אני נגד גזענות ונגד אלימות"

בסרטון הקצר מצולם סולימאן מציג מגוון של משתתפים בקמפיין עם תמונותיהם.

המטה למאבק בגזענות המאגד יחדיו למעלה מ-40 ארגונים פועל מזה שנים על מנת לבער את נגע הגזענות בישראל ובבחירות האחרונה אף יצא בקמפיין שנקרא "גם אני מצביע נגד גזענות".

מאז החל גל האלימות הנוכחי ברחבי ישראל, עלו גילויי הגזענות בציבור הישראלי, יהודים כלפי ערבים ולהפך ואז החליטו במטה למאבק בגזענות לעשות מעשה ולצאת בקמפיין פייסבוק בנושא.

אולם, הגזענות אינה מסתכמת אך ורק בין יהודים לערבים, היא כמובן מתגלית כלפי אוכלוסיות שונות ורק לאחרונה אנחנו עדים למקרים שונים בהם התגלתה גזענות מכל סוג. בין אם זה סרטון שמדיר מזרחיים, תושבים שאינם מעוניינים לגור עם בדואים באופקים או עם ערבים בעפולה וגם בכנסת ישראל, היה זה ח"כ מוזס מיהדות התורה שלגלג לח"כ קסניה סבלטלובה בעודו מעוות את שמה.

עו"ד נדאל עתמאן, מנהל המטה למאבק בגזענות: "עושה הרושם שגילויי הגזענות בישראל הולכים ומתרבים ככל שהשנים חולפות. בתקופה האחרונה אנחנו עדים למקרים שונים ומשונים והגזענות אינה פוסחת לצערי על אף אחת מקבוצות האוכלוסייה בישראל. מטרת הקמפיין והסרטון שהפקנו לרגל יום זכויות האדם היא להבהיר שיש רוב דומם שלא רוצה להתלהם, שמכבד את האחר ומעוניין בחיים משותפים. אנחנו רוצים להשמיע את הקול הזה ולהעביר מסר ברור לציבור בישראל וגם לנציגי הציבור שבמקום להוות דוגמא אישית טובה, מלבים את הרוחות ומשתמשים בגזענות ככלי לצבירת פופולאריות".

לצפיה לחץ כאן