חדשות ופעילויות


 
 

המטה למאבק בגזענות מזמין אתכם/ן ארגונים ואנשים פרטיים להצטרף לפעילות

 

 

דף ראשי - חדשות

גזענות בעבודה - דיון מיוחד בשדולה למאבק בגזענות בכנסת

פרסום ראשון : 23/12/2015   עדכון אחרון:   23/12/2015


השדולה למאבק בגזענות בכנסת התכנסה היום לדיון מיוחד שעסק בגזענות במקום העבודה שיזם המטה למאבק בגזענות ויושבות ראש השדולה, ח"כ עאידה תומא-סולימאן (הרשימה המשותפת) וח"כ מיכל בירן (המחנה הציוני). בתקופה האחרונה, מדווחים במטה למאבק בגזענות על עלייה משמעותית במקרי הגזענות כלפי ערבים, כפול מהתקופה המקבילה אשתקד. אחת הזירות שבהן באים לידי ביטוי מקרי הגזענות כלפי ערבים הינה במקומות העבודה שם הם מופלים לרעה, מקבלים יחס שאינו הולם, לא מקבלים הזדמנויות שוות ובמקרים הקיצוניים אף מפוטרים מהעבודה. במטה הוסיפו כי גם כשמדובר באזרחים יוצאי אתיופיה הגזענות במקומות העבודה חוגגת ובוטה ביותר.

 במהלך החודשיים האחרונים היינו עדים למספר קריאות והחלטות של ראשי רשויות מקומיות שלא לאפשר לפועלים ערבים לעבוד במוסדות חינוך ואף עמותות וארגונים שונים הציעו ייעוץ משפטי למקומות עבודה שמעוניינים לפטר את עובדיהם הערביים. האגף לקידום שוויון בעבודה בהסתדרות דיווח בישיבת השדולה כי עקב הידרדרות המצב הביטחוני ב-3 השבועות הראשונים התקבלו מאות פניות מצד עובדים ערבים בעקבות פגיעה בהם על רק גזעני. נציג ההסתדרות, ד"ר סהיל דיאב, ציין בדיון כי הגזענות החלה על ידי פרטים ויחידים שהתבטאו באופן אלים וגזעני כלפי ערבים ולאחר מכן נעשה תהליך של התמסדות הגזענות כאשר מקומות עבודה נקטו בצעדים גזעניים כלפי העובדים כשהכל תוצר של ההידרדרות במצב הביטחוני.

בדיון הייתה נוכחות מוגברת של חברי כנסת ביניהם: ח"כ מנואל טרכטנברג, קסניה סבטלובה, מירב מיכאלי, דב חנין, עבד אל-חכים חג יחיא, ד"ר עבדאללה אבו-מערוף, יוסוף גבארין, מסעוד גנאים ואסאמה סעדי. כמו כן, הייתה נציגות של כמעט כל הקהילות בישראל והדוברים הדגישו כי הגזענות פוגעת בקבוצות שונות בארץ והמאבק חייב להיות משותף, הן משפטית והן ציבורית. בעקבות הדיון הוחלט שהשדולה תפעל לכנס את חברי השדולה, הנציבות לשוויון הזדמנויות במשרד הכלכלה, ההסתדרות וחברי המטה למאבק בגזענות במטרה לייצר קמפיין משותף ורחב היקף שמטרתו להיאבק באפליה ובגזענות במקומות העבודה. מעבר לכך השדולה קראה להסתדרות להיכנס לעובי הקורה ולהעלות מודעות בנושא.

 

הנציבות לשוויון הזדמנויות בעבודה במשרד הכלכלה הציגה במהלך הדיון בשדולה סקר תחושות וחוויות אפליה של מועסקים בחברה הערבית שנערך בין חודשים אוגוסט עד אוקטובר במהלך השנה. חשוב לציין כי הסקר התקיים לפני ההידרדרות במצב הביטחוני ועל כן יש להניח שמאז ועד היום המציאות חמורה הרבה יותר. הממצאים מעידים על תחושות קשות של עובדים ועובדות ערביים במקומות העבודה. 39% מהמועסקים חשו שהזהות הערבית פגעה בסיכוי שלהם להתקבל למקום עבודה, במידה בינונית עד רבה מאד. כרבע או מעט יותר מכך מהנשים ציינו שהן סובלות מאפליה במידה בינונית עד רבה מאד על רקע לאום (28%). שיעור ניכר מקרב הנשים דיווח על אפליה בקבלה לעבודה (28%) ובקידום בעבודה (24%), במידה בינונית עד רבה מאד. בעניין הסקר של הנציבות הדגישו ח"כ עאידה תומא סולימאן ומיכל בירן את חשיבות ביצוע סקר המתייחס לקהילת יוצאי אתיופיה.

 במהלך הישיבה הושמעו עדויות של אזרחים ואזרחיות ערבים שחוו על בשרם אפליה על רקע גזעני. אחת הנשים היא, אם חד הורית מחיפה שפוטרה מעבודתה במהלך מבצע צוק איתן לפני כשנה וחצי ומאז ועד היום היא לא הצליחה למצוא עבודה. הכל החל ביולי 2014 אז לחצה בחשבון הפייסבוק האישי שלה על הכפתור אהבתי (LIKE  ) לקישור  (link) בו קבוצה התומכת בסיום המלחמה על עזה. באותו הרגע החלה לקבל הטרדות ויחס משפיל מקולגות לעבודה שאף הבהירו לממונה שהן אינן מוכנות לעבוד איתה. לאחר מכן, הודיעו לה שהיא לא עובדת יותר באותו סניף והעבירו אותה לסניף אחר, אך כאשר התייצבה לעבוד בסניף החדש לא אישרו לה לעבוד שם. כשניסתה לברר את העניין מול הממונה עליה, היא הוזמנה לפגישה שבדיעבד התבררה כשימוע פיטורים ומאז היא מחוסרת עבודה. יצויין כי שרה דיבי הייתה עובדת מצטיינת ואף קיבלה על כך הכרה ממקום עבודתה.

 

סיפור נוסף של בחור ממוצא אתיופי שסיפר כי לפני שנתיים כאשר היה סטודנט עבד בעבודת משמרות ובאחת הפעמים המנהל הישיר שלו קרא לו "כושי": "כולם היום בשוק, כולל העובדים שהיו איתי. פניתי לארגון טבקה ובעזרתו הגשתי תביעה משפטית. חשוב לי להגיד את הדברים האלה כדי שעובדים ידעו שיש בידיהם כלים להתמודד יש למי לפנות".

 יו"ר השדולה למאבק בגזענות, ח"כ עאידה תומא-סולימאן (הרשימה המשותפת): בימים של הסתה פרועה נגד האוכלוסיה הערבית וכל ההצהרות שיוצאות גם מכיוון הממשלה וגם מצד ארגונים גזעניים, התשתית לצמיחת גזענות והלגיטמציה לפעילות ולהצהרות גזעניות עולה ולכן על השדולה הזו מוטלת אחריות יותר כבדה בימים האלה העדויות והנתונים ששמענו היום צריכים להדליק יותר מתמרור אדום אחד בפנינו ולהעיר את כולם שזה הזמן לעמוד ביחד בפני גלי הגזענות האלה. מי ששותק על גילויי הגזענות היום הוא בעצם שותף להם. אנו מצפים שגם הממשלה וגם בית המחוקקים יהיו להם עמדה ברורה בנושאים האלה ושרשויות האכיפה יפעלו בכדי לאכוף את החוק".

 יו"ר שותפה, מיכל בירן (המחנה הציוני): "מקום העבודה יכול להיות מרחב שבו המתחים והשסעים של החברה מצטמצמים, מתוך היכרות ועבודה שכם אל שכם. למרבה הצער, ישנם יותר מידי גילויי גזענות ואפליה כלפי קבוצות שונות במקומות העבודה. זה אינטרס עליון של המשק והחברה שמקום העבודה, בו אנשים מבלים את מירב זמנם יהיה מפרה ומעצים לכלל אזרחי מדינת ישראל ללא הבדל דת, מין, גזע ולאום".

 עו"ד נדאל עותמאן מנהל המטה למאבק בגזענות: "המגמה שנחשפנו אלינו בחודשים האחרונים היא מדאיגה ומעידה על החמרה משמעותית ביחס כלפי האוכלוסיה הערבית בישראל, בלי ועם קשר למצב הביטחוני. הגזענות כלפי ערבים במקומות העבודה היא חלק מאווירת העוינות, האלימות והגזענות שסופג הציבור הערבי בכל חלקה במרחב הציבורי בישראל.  בתור מטה למאבק בגזענות אנחנו מזהים שהגזענות כלפי עובדים במקומות העבודה היא לא רק נחלתה של האוכלוסיה הערבית, אלא גם בני העדה האתיופית ודוברי הרוסית סופגים יחס משפיל ומטריד. אם לא תקום עכשיו קול צעקה וייעשו מעשים אמיתיים בכל החזיתות להתמודד עם התופעה, היא רק תלך ותתרחב והסיכוי לחיים משותפים וחברה משותפת יילכו ויגוועו יותר ויותר".

 עו"ד טלי דגין, מנהלת המחלקה המשפטית של עמותת טבקה - צדק ושוויון ליהודי אתיופיה: "אפליה בקבלה לעבודה ובעבודה היא תופעה נפוצה במדינת ישראל. יחד עם זאת, קיים קושי בהוכחת האפליה ובאכיפת החוקים הרלוונטים. במרבית המקרים מדובר באפליה סמויה שקשה להוכחה וכשתובעים, הפיצוי נמוך".