חדשות ופעילויות


 
 

המטה למאבק בגזענות מזמין אתכם/ן ארגונים ואנשים פרטיים להצטרף לפעילות

 

 

דף ראשי - חדשות

במדינת ישראל ישנם גופים בעלי חשיבות ציבורית נכבדת, שהדעת אינה משלימה כי בראשם יעמדו אנשים בעלי קווי חשיבה מוטים חשוכים ואף גזעניים

פרסום ראשון : 09/06/2016   עדכון אחרון:   09/06/2016


עו"ד נדאל עותמאן, מנהל המטה למאבק בגזענות, מסר בתגובה לסערה המתחוללת בעניין דבריו של רמי סדן, היו"ר החדש של חדשות ערוץ 10: "במדינת ישראל ישנם גופים בעלי חשיבות ציבורית נכבדת, שהדעת אינה משלימה כי בראשם יעמדו אנשים בעלי קווי חשיבה מוטים, חשוכים ואף גזעניים, המדירים ומשפילים פלחים נרחבים מהאוכלוסייה. הדבר נכון על אחת כמה וכמה כאשר מדובר על חברת החדשות של ערוץ 10, ששימשה בשנים האחרונות כר עיתונאי פורה לקידום תחקירים, כתבות לתועלת הציבור והדמוקרטיה בכללותה. דבריו של מר סדן, במידה ואכן נאמרו - עדיף היה שלא היו יוצאים לאוויר העולם, ועל ראש הממשלה, כשר התקשורת המכהן - לפעול לביטול המינוי".
יעל בן יפת, מנהלת הקשת הדמוקרטית המזרחית וחברת הנהלת המטה למאבק בגזענות, הוסיפה: "אנו מזועזעים ומביעים שאט נפש מאמירתו הגזענית והאומללה של יו"ר חדשות ערוץ 10 הנכנס - רמי סדן. באמירתו, הוכיח סדן כי אין ביכולתו לשמש כיושב ראש של ארגון תקשורת מוביל. השנאה וההתנשאות כלפי מגזר שלם - אין לה מקום בחברה, ובטח כאשר מדובר בנבחר ציבור שאמור לייצג את כלל הציבור וכלל החברה הישראלית. אנו קוראים לרשות השנייה לפטר את רמי סדן ולהיאבק למיגור הגזענות כלפי המזרחים ובכלל".