חדשות ופעילויות


 
 

המטה למאבק בגזענות מזמין אתכם/ן ארגונים ואנשים פרטיים להצטרף לפעילות

 

 

דף ראשי - חדשות

בעקבות ההפרדה בין יהודים לערבים בהפועל חדרה:המטה למאבק בגזענות דורש שילוב שחקנים ערבים בכל קבוצות הספורט

פרסום ראשון : 14/12/2016   עדכון אחרון:   14/12/2016


סימן נוסף להתפשטות הגזענות במדינה, הנהלת הפועל חדרה הפרידה בין השחקנים הערבים והיהודים במהלך האימונים של קבוצות הכדורגל לילדים.
למרות שקליטת הילדים הערבים על ידי הנהלת הפועל חדרה, תושבי אום אלפחם, נבע מניסיון תיקון חוסר הגינות שסובלים ממנו ילדי העיר, מאחר ואין להם מגרשים או מסגרות ספורט המתאימה להם, הבקשה מהורי הילדים היהודים להפרדה בין ילדיהם לילדים הערבים מעידה על דפוס חשיבה גזעני, ונותן להתנהגות המפלה לגיטימציה.
בהקשר זה, דרש המטה למאבק בגזענות מיו"ר התאחדות לכדורגל בישראל, מהנהלת הפועל חדרה, ומהנהלות כל קבוצות הספורט, לפעול לשילוב שחקנים ערבים, בכל הגילאים, לקבוצות אותם הם מנהלים. כמו כן, דרש המטה לחקור את הנושא ולהטיל עונש הולם.
מנהל המטה למאבק בגזענות, עו"ד נידאל עותמאן, הדגיש שההפרדה הינה צעד כואב ומצער, לדמיין את מראה הילדים הערבים מתאמנים בקרבת הילדים היהודים, כאשר שתי הקבוצות לא יכולות להתקרב אחת לשנייה. התמונה מדגישה כי תופעת הגזענות איננה שולית וחריגה, אלא היא תופעה המצריכה פעולה מיידית.
והבהיר עו"ד עותמאן:מה שיותר גרוע ממראה זה, הוא השקט השורר סביב הפרשה, הרי לא שמענו אף תגובה בנושא מאף שחקן או חבר הנהלה של קבוצה, או אפילו מהעיתונות.
הוסיף עו"ד עותמאן, כי מגרשי הכדורגל והספורט בכלל צריכים להיות דוגמא לחיים משותפים ושותפות, הרי כדורגל הוא משחק המשותף לכל הילדים, ולא יתכן שיחבר ביניהם המשחק, ושרעיונות חשוכים יפרידו ביניהם.