חדשות ופעילויות


 
 

המטה למאבק בגזענות מזמין אתכם/ן ארגונים ואנשים פרטיים להצטרף לפעילות

 

 

דף ראשי - חדשות

יש להורות ליועמ"ש להעמיד לדין את בן ציון גופשטיין, ראש ארגון להב"ה ופעיליו

פרסום ראשון : 31/07/2017   עדכון אחרון:   31/07/2017


 

התנועה הרפורמית  והמטה למאבק בגזענות וקורבן הלינץ גאמל גלאני באמצעות המרכז הרפורמי לדת ומדינה ובשיתוף שורת ארגונים לבג"צ:

 

יש להורות ליועמ"ש להעמיד לדין את בן ציון גופשטיין, ראש ארגון להב"ה ופעיליו,

בגין הסתה לגזענות והסתה לאלימות ולהתייחס ללהב"ה כארגון פשיעה.

במקביל- יש להורות למשטרת ישראל לנקוט בכל הצעדים הדרושים כנגד התכנסויות ותהלוכות של פעילי להב"ה הזורעות אימה בקרב הציבור הערבי, במרכז ירושלים ובמקומות נוספים.

 

המרכז הרפורמי לדת ומדינה – התנועה ליהדות מתקדמת בישראל, המטה למאבק בגזענות בישראל, פורום תג מאיר והאגודה לזכויות האזרח וכן גמאל גולאני – שהיה קורבן לינץ בשנת 2012 על רקע הסתה גזענית - מגישים הבוקר (רביעי, 5.7.17) עתירה לבג"ץ כנגד היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה בדרישה להעמיד לדין את בן ציון גופשטיין, ראש ארגון להב"ה ופעיליו,

בגין הסתה לגזענות והסתה לאלימות, להתייחס ללהב"ה כארגון פשיעה. עוד מבקשים העותרים מהמשטרה לנקוט בכל הצעדים הדרושים כנגד התכנסויות ותהלוכות של פעילי להב"ה הזורעות אימה בקרב הציבור הערבי, במרכז ירושלים ובמקומות נוספים, וזאת לא רק במקרים של אלימות פיזית אלא גם במקרים של הטרדות מילוליות קשות ואיומים על רקע גזעני. העותרים טוענים כי הגשת העתירה באה לאחר שנים ארוכות בהן המדינה נוקטת סחבת ממושכת ונמנעת מלקבל החלטה בעניינו של גופשטיין.

 

ארגון להב"ה הוקם בשנת 2009 כ"ארגון-על למלחמה בהתבוללות בארץ הקודש". על אף ניסיונותיו להציג את עצמו כארגון לגיטימי שכל מטרתו היא מלחמה בהתבוללות,  מטיף הארגון, ובפרט בן ציון גופשטיין העומד בראשו, לשנאת ערבים ונוצרים, תוך כדי הפחדה והסתה על בסיס גזעני ולעיתים אף על ידי פעולות אלימות. המסר של הארגון, שבסיסו במשנתו של הרב מאיר כהנא, הינו כי ערבים הם אויבי ישראל ומגע עמם יגרום לאסון. כמו כן מצהיר הארגון על כוונתו למגר את המיסיונריות הנוצרית מן הארץ ותחת אצטלה זו מסית לפגיעה בכנסיות ומקומות הקדושים לנצרות וכן באנשי דת. בנוסף, לא בוחלים גופשטיין וארגונו באמירות פוגעניות ומאיימות נגד קהילת הלהט"ב, בפרט בסמוך למועדי מצעדי הגאווה בירושלים.

 

הסתה זו מתרחשת על פני זירות רבות באמצעות כרזות, עלונים, כנסים, הפגנות, תהלוכות וקריאות במרחב הציבורי, כאשר בשנים האחרונות נעשה שימוש נרחב ברשת האינטרנט והסלולר ובפרט באמצעות דפי פייסבוק, אתרי אינטרנט, ערוצי youtube ובאמצעות היישומון Instagram והיישומון Whatsapp. אתר האינטרנט של הארגון וכן דפי הפייסבוק של הארגון ושל גופשטיין (אחריהם עוקבים עשרות אלפי גולשים) מהווים כר פורה להפצת משנתם הגזענית לקהל רחב. העמודים של להב"ה בקשת מהווים את אחד ממחוללי השנאה הגדולים ברשת.

 

ארגון להב"ה מפעיל מתנדבים בכל רחבי הארץ, ומתהדר בסניפים בערים שונות כגון – פתח תקווה, באר שבע, רעננה, אילת ומקומות נוספים. כן מפעיל הארגון "מלשינון", אליו ניתן לפנות כדי לחשוף קשרים של יהודיות עם ערבים. פעילי ארגון להב"ה והעומד בראשו מארגנים ומשתתפים מספר פעמים בחודש בעצרות ובצעדות בהן נקראות קריאות מסיתות במטרה ללבות את השנאה וההסתה כלפי הציבור הערבי בישראל וכן כנגד ציבורים נוספים. אירועים אלה, מתדרדרים לעיתים קרובות להפרות סדר המלוות באלימות. בהנהגתו של גופשטיין, מתכנסים פעילי הארגון באופן סדיר, כמעט מדי ערב יום חמישי (למעט מועדים חריגים), בכיכר ציון במרכז ירושלים כשהם נושאים את דגל הארגון ולבושים במדי הארגון ומחלקים עלונים ומדבקות בעלי תכנים מסיתים וגזעניים. לעתים קרובות מקיימים המשתתפים צעדות בשעות הלילה בלב אזור הבילויים בעיר, למשל בין כיכר ציון לכיכר החתולות, תוך קריאת סיסמאות גזעניות ומסיתות כגון "ערבי תיזהר! אחותי זה לא הפקר". התקיפות האלימות במהלך התכנסויות הארגון ובסמוך אליהן קשורות קשר הדוק ובלתי נפרד להסתה הפרועה מצד חברי הארגון והעומד בראשו, מזינות אותה ומוזנות על ידה.

בשבע השנים האחרונות, שלחו המרכז הרפורמי לדת ומדינה והמטה למאבק בגזענות אל היועמ"ש והפרקליטות 45 פניות בגין עשרות רבות של התבטאויות מסיתות של גופשטיין. על רוב רובן של הפניות המדינה לא טרחה כלל לענות.

במענה לעתירה שהגישו העותרים בספטמבר 2014, הודיעה הפרקליטות כי מאז 2012 מתקיימת חקירה סמויה נגד הארגון והעומד בראשו אשר ב 2014 הפכה לחקירה גלויה ועם סיום החקירה יוחלט אם להגיש כתב אישום. לאור תגובת המדינה מחק בית המשפט בינואר 2015 את העתירה. מאז חלפו שנתיים וחצי ועד היום לא נתקבלה החלטה לגבי העמדה לדין של גופשטיין, אשר ממשיך לפרסם התבטאויות שיש בהן הסתה לגזענות ולאלימות. בנסיבות אלה, אנו מגישים עתירה נוספת בדרישה להעמיד לדין את גופשטיין בגין הסתה לגזענות ולאלימות. עוד ביקשנו כי נוכח אופן פעולתו של הארגון, כי גופשטיין יועמד לדין כראש ארגון פשיעה. נוכח אוזלת ידה של המשטרה, שאינה מטפלת בהשתוללות הגזענית והאלימה של להב"ה, אנו מבקשים בעתירה כי המשטרה תפעל כנגד ההתכנסויות והתהלוכות המאיימות של להב"ה במרכז ירושלים ובמוקמות נוספים.